Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Joanna Maksymowicz-Szczepańska: był ekspres przy…
2024-04-22, 08:41 Autor: Ireneusz Prochera

Joanna Maksymowicz-Szczepańska: był ekspres przy liczeniu głosów

Joanna Maksymowicz-Szczepańska: był ekspres przy liczeniu głosów
-Pierwsze gminy przyjechały do nas grubo przed północą. W zasadzie mieliśmy wszystko policzone już o drugiej w nocy - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole Joanna Maksymowicz-Szczepańska, komisarz wyborczy w Opolu, komentując wyjątkowo szybkie ogłoszenie wyników drugiej tury wyborów samorządowych. Przyznała też, że liczącym sprzyjała sama natura głosowania.
Rozmówczyni Radia Opole podkreśliła także nadzwyczaj spokojny przebieg obu tur głosowania, choć jak zwróciła uwagę, komitety wyborcze mają jeszcze czas na wniesienie ewentualnych skarg.

Zdaniem Joanny Maksymowicz-Szczepańskiej na podkreślenie zasługuje również fakt, że tym razem mieliśmy w województwie aż 23 "dogrywki" w drugiej turze, gdy tymczasem pięć lat temu było ich 18.

Drugim z fenomenów tych wyborów jest wymiana wielu wójtów i burmistrzów. Stanowiska straciło kilku samorządowców od wielu lat sprawujących swe funkcje. Na 23 gminy, w których w Opolskiem przeprowadzono drugą turę wyborów, w 13 przypadkach doszło do zmiany na stanowiskach burmistrzów lub wójtów. Także w gronie radnych pojawiło się wyjątkowo wielu debiutantów.

Zobacz także

2024-05-22, godz. 08:30 Marek Staszewski o leczeniu oraz zwiększaniu świadomości problemu endometriozy W środę w Warszawie rozpoczyna się Endoforum organizowane przez Opolskie Centrum Onkologii. To wydarzenie dla lekarzy z całego świata, którego celem jest… » więcej 2024-05-21, godz. 08:49 Adam Drosik: wojna nie tylko na polu bitwy, ale również w sferze informacyjnej - Z dezinformacją da się walczyć, choć jest to niesamowicie trudne. - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole dr hab. Adam Drosik, dziekan Wydziału Nauk… » więcej 2024-05-20, godz. 09:06 Danuta Jazłowiecka: Polska jest zabezpieczona w ramach unijnego paktu migracyjnego - W związku z nasilającymi się ruchami migracyjnymi, musimy znaleźć wspólne unijne rozwiązanie w tej sprawie i uregulować prawnie sytuację migrantów… » więcej 2024-05-17, godz. 09:08 „Prezydent powinien podpisać tę ustawę” - Ryszard Galla o języku śląskim i współpracy z marszałkiem sejmu Były poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla został w tym tygodniu doradcą marszałka sejmu do spraw mniejszości narodowych i etnicznych. W Porannej… » więcej 2024-05-16, godz. 09:32 "Nie wierzę Donaldowi Tuskowi" - Anna Zalewska o pakcie migracyjnym i pracach nad polską elektrownią atomową We wtorek przyjęto unijny pakt migracyjny. Choć Polska była przeciwna tym rozwiązaniom, premier Donald Tusk zapewniał, że nasz kraj przez nie nie ucierpi… » więcej 2024-05-15, godz. 09:00 "Najwyraźniej tak się zarządy partii umówiły" - Róża Thun o starcie z okręgu opolsko-dolnośląskiego Ubiegająca się o czwartą kadencję w europarlamencie Róża Thun po raz pierwszy kandyduje z okręgu opolsko-dolnośląskiego. W Porannej Rozmowie Radia Opole… » więcej 2024-05-14, godz. 08:30 Paweł Masełko: tydzień temu jeszcze byłem starostą -Wrażeń bardzo dużo. Wrażenia na całe życie! Wiele nowych wyzwań, ale mówię sobie: dam radę! - tak swoje pierwsze dni w parlamencie opisał nowy poseł… » więcej 2024-05-13, godz. 09:46 "Akty szpiegostwa odbywają się cały czas [...] Tu służby popełniły błąd" - dr Bartosz Maziarz o ucieczce byłego… Na początku ubiegłego tygodnia kraj obiegła wiadomość o sędzim Tomaszu Sz., który wyjechał na Białoruś, by ubiegać się tam o azyl polityczny. Prokuratura… » więcej 2024-05-10, godz. 08:45 Zbigniew Kubalańca: wybory do PE z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, najważniejsze od 20 lat - Dotąd dbaliśmy głównie o to, by było najwięcej pieniędzy dla Polski, teraz poza pieniędzmi, a będziemy mieli prawie miliard dla województwa opolskiego… » więcej 2024-05-09, godz. 08:59 "Marszałek pobłogosławił tę koalicję" - Daniel Palimąka w Radiu Opole Ochrona zdrowia, edukacja, obrona cywilna i polityka społeczna, w tym dialog z mieszkańcami powiatu - to główne filary strategii, którą chce obrać nowy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »