Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Piotr Pancześnik o szansach, które daje Odra oraz…
2024-04-02, 09:00 Autor: Daniel Klimczak

Piotr Pancześnik o szansach, które daje Odra oraz pomysłach na poprawę warunków do prowadzenia biznesu w Opolu

Wykorzystajmy potencjał Odry taki jaki on jest - Piotr Pancześnik w Porannej Rozmowie Radia Opole
20 marca w Brzegu odbyła się obywatelska debata na temat przyszłości Odry. W Porannej Rozmowie Radia Opole gościliśmy członka zarządu Polskiego Klastra Rzecznego, a jednocześnie eksperta Parlamentarnego Zespołu Śródlądowych Dróg Wodnych Piotra Pancześnika, którego pytaliśmy między innymi o efekty, które dają tego typu wydarzenia.
- W ten sposób buduje się pewną świadomość społeczeństwa, jak potężnym i niewykorzystanym kapitałem jest rzeka Odra - usłyszeliśmy.

Zdaniem naszego gościa, po powodzi w 1997 roku, drugą co do długości rzekę w kraju zaczęto postrzegać głównie jako zagrożenie, a nie jako szansę. Wykorzystanie jej potencjału to jeden z punktów programu wyborczego Piotra Pancześnika, który ubiega się o mandat radnego miejskiego Opola. Naszego rozmówcę zapytaliśmy, jaki wpływ nas to ma samorząd.

- Choćby działania lobbystyczne. To są nowe obszary aktywności gospodarczej [...] Wszystkie obszary logistyczne, a Opolszczyzna w szczególności pretenduje do takiego obszaru. Mamy tuż za południową, przez Bramę Morawską, przejście na Czechy. Możemy, stojąc na tym skrzyżowaniu, stanowić potężne centrum logistyczne, Opolszczyzna może się wyspecjalizować w tym, bo jest w doskonałym położeniu - usłyszeliśmy.

To jednak nie wszystko, co zdaniem Piotra Pancześnika może przyczynić się do rozwoju gospodarczego regionu. Jak przekonywał, opolskim przedsiębiorcom najbardziej brakuje dziś dobrego klimatu do prowadzenia swojej działalności. Jego zdaniem, aby to odmienić konieczne są ułatwienia, między innymi obniżki lokalnych podatków.

Zobacz także

2024-05-07, godz. 08:34 Rafał Bartek: w porozumieniu koalicyjnym nie chodzi o to, żeby pisać elaboraty - Cieszę się, że udało nam się te punkty tak skonstruować, dosyć czytelnie, bo na tym nam zależało, żeby sprecyzować te priorytety, które sobie stawiamy… » więcej 2024-05-06, godz. 09:18 "Myślę, że moje szanse są całkiem spore" - Piotr Fitowski o eurowyborach oraz przyszłości Polski 2050 na Opolsz… Polska 2050 wciąż nie ma lidera na Opolszczyźnie. Piotr Fitowski, który jest wskazywany jako potencjalny nowy szef partii w województwie nie zaprzecza, że… » więcej 2024-05-02, godz. 09:00 Mariusz Kołosowski, nowy rektor PANS w Nysie, o swoich planach na rozwój nyskiej uczelni Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie od września będzie mieć nowego rektora. Będzie nim Mariusz Kołosowski, który ubiegał się o to stanowisko jako… » więcej 2024-04-30, godz. 08:56 Marcin Oszańca: sprawa zarządu województwa nie jest przesądzona -Czy będziemy w zarządzie czy nie będziemy w zarządzie, to pokaże sesja, podczas której bęzie wybierany skład zarządu. Jeżeli taka decyzja będzie, że… » więcej 2024-04-29, godz. 08:48 Poseł Kamil Bortniczuk: nie będziemy straszyli w sposób nieuzasadniony! -Będziemy informowali bardzo uczciwie o tym, jakie zagrożenia w działalności Unii Europejskiej widzimy. Unia Europejska nie jest dziś taką organizacją do… » więcej 2024-04-26, godz. 08:45 Paweł Sobczyk: żeby "zresetować" Trybunał Konstytucyjny trzeba zmienić konstytucję - Problem z Trybunałem Konstytucyjnym nie zaczął się wcale w 2015 roku. Wybór sędziów TK od samego początku, czyli od lat 80-tych ubiegłego wieku, był… » więcej 2024-04-25, godz. 09:42 Andrzej Buła: umowa w sprawie koalicji 7 maja To Koalicja Obywatelska i Śląscy Samorządowcy utworzą koalicję, która będzie rządziła województwem opolskim w najbliższych latach - ujawnił w Porannej… » więcej 2024-04-24, godz. 08:37 Jacek Fior o swoich planach jako nowy burmistrz Namysłowa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Jacek Fior, nowy burmistrz Namysłowa. Zapytaliśmy go o kulisy jego starcia z dotychczasowym burmistrzem, o to czy… » więcej 2024-04-23, godz. 08:36 Bartosz Ryszka: sprzedaż w globalnej sieci to również szansa dla opolskich firm -Nastroje wśród opolskich przedsiębiorców są takie, jak w całej Polsce, czyli nie najlepsze. Jest wiele składników tego, ale po prostu koniunktura w wielu… » więcej 2024-04-22, godz. 08:41 Joanna Maksymowicz-Szczepańska: był ekspres przy liczeniu głosów -Pierwsze gminy przyjechały do nas grubo przed północą. W zasadzie mieliśmy wszystko policzone już o drugiej w nocy - mówiła w Porannej Rozmowie Radia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »