Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Piotr Pancześnik o szansach, które daje Odra oraz…
2024-04-02, 09:00 Autor: Daniel Klimczak

Piotr Pancześnik o szansach, które daje Odra oraz pomysłach na poprawę warunków do prowadzenia biznesu w Opolu

Wykorzystajmy potencjał Odry taki jaki on jest - Piotr Pancześnik w Porannej Rozmowie Radia Opole
20 marca w Brzegu odbyła się obywatelska debata na temat przyszłości Odry. W Porannej Rozmowie Radia Opole gościliśmy członka zarządu Polskiego Klastra Rzecznego, a jednocześnie eksperta Parlamentarnego Zespołu Śródlądowych Dróg Wodnych Piotra Pancześnika, którego pytaliśmy między innymi o efekty, które dają tego typu wydarzenia.
- W ten sposób buduje się pewną świadomość społeczeństwa, jak potężnym i niewykorzystanym kapitałem jest rzeka Odra - usłyszeliśmy.

Zdaniem naszego gościa, po powodzi w 1997 roku, drugą co do długości rzekę w kraju zaczęto postrzegać głównie jako zagrożenie, a nie jako szansę. Wykorzystanie jej potencjału to jeden z punktów programu wyborczego Piotra Pancześnika, który ubiega się o mandat radnego miejskiego Opola. Naszego rozmówcę zapytaliśmy, jaki wpływ nas to ma samorząd.

- Choćby działania lobbystyczne. To są nowe obszary aktywności gospodarczej [...] Wszystkie obszary logistyczne, a Opolszczyzna w szczególności pretenduje do takiego obszaru. Mamy tuż za południową, przez Bramę Morawską, przejście na Czechy. Możemy, stojąc na tym skrzyżowaniu, stanowić potężne centrum logistyczne, Opolszczyzna może się wyspecjalizować w tym, bo jest w doskonałym położeniu - usłyszeliśmy.

To jednak nie wszystko, co zdaniem Piotra Pancześnika może przyczynić się do rozwoju gospodarczego regionu. Jak przekonywał, opolskim przedsiębiorcom najbardziej brakuje dziś dobrego klimatu do prowadzenia swojej działalności. Jego zdaniem, aby to odmienić konieczne są ułatwienia, między innymi obniżki lokalnych podatków.

Zobacz także

2024-04-12, godz. 09:34 "Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050 Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej… » więcej 2024-04-11, godz. 08:58 "Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu… » więcej 2024-04-10, godz. 09:04 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-04-09, godz. 08:31 Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym… » więcej 2024-04-08, godz. 08:37 Joanna Maksymowicz-Szczepańska o zmianach na stanowiskach włodarzy, drugiej turze i oczekiwaniu na wyniki do sejmiku - Jestem zaskoczona tym, jak szybko Opole uporało w tych wyborach samorządowych się z liczeniem głosów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole, Joanna… » więcej 2024-04-05, godz. 09:11 "To była dynamiczna, pozytywna i jedna ze spokojniejszych kampanii". Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Zdaniem Zbigniewa Kubalańcy, kończąca się kampania wyborcza była dynamiczna z powodu sporej aktywności działaczy Koalicji Obywatelskiej, ale też spokojna… » więcej 2024-04-04, godz. 13:34 Poseł Kamil Bortniczuk: "Województwo opolskie odbijamy dla polskiej prawicy od lat" Poseł Kamil Bortniczuk wyraził przekonanie, że polityczny szyld Prawa i Sprawiedliwości nie jest w żadnej mierze obciążeniem dla kandydatów w wyborach… » więcej 2024-04-03, godz. 10:01 "Nasze cele udało się zrealizować częściowo" - Rafał Bartek o rozpoznawalności Śląskich Samorządowców i przyszłości… Śląscy Samorządowcy mieli być ogólnowojewódzkim projektem zrzeszających zarówno działaczy Mniejszości Niemieckiej, jak i tych, którzy wyznawali podobne… » więcej 2024-03-29, godz. 08:48 "Wielkanoc to trudne święta" - ks. Paweł Michalewski w Radiu Opole Na liturgiczne znaczenie Świąt Wielkanocnych wskazywał w Porannej Rozmowie Radia Opole wikariusz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »