Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2022-06-16, 15:18 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Namysłów: prawykonanie dzieła wokalno-instrumentalnego uświetni świąteczną tradycję

zdjęcie ilustracyjne [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
zdjęcie ilustracyjne [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie [zdjęcie: https://visit.namyslow.pl/]
Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie [zdjęcie: https://visit.namyslow.pl/]
Prawykonanie "Requiem pro Mundi" - platak wydarzenia
Prawykonanie "Requiem pro Mundi" - platak wydarzenia
Ponad stu wykonawców, w tym trzy połączone chóry i około trzydziestoosobowa orkiestra z rozbudowaną sekcją perkusyjną, wystąpi w świąteczny czwartek (16.06) w Namysłowie podczas tradycyjnego koncertu organizowanego w Boże Ciało, dokonując jednocześnie prawykonania kompozycji "Requiem pro Mundi".
Jak każdego roku nie zabraknie unikatowego Chóru Uwielbienia z Namysłowa, który formowany jest wyłącznie raz w roku właśnie z tej okazji, a tworzą go mieszkańcy Namysłowa i okolic, którzy poprzez muzykę chcą celebrować przeżywaną w ten dzień w kościele rzymskokatolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tym razem zespołowi będzie towarzyszyć Chór św. Maksymiliana z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu oraz Chór Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, a także Książęca Orkiestra Symfoniczna z Brzegu pod dyrekcją Marka Kudry. W partiach solowych wystąpi natomiast sopranistka Magdalena Górniak. Kompozycja została stworzona w warstwie melodycznej i harmonicznej przez księdza Piotra Nowickiego, czyli proboszcza Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie, a następnie zorkiestrowana przez wrocławskiego muzyka, kompozytora, aranżera i pedagoga Przemysława Michalaka (autora m.in. kompozycji "3 Landscapes" na orkiestrę wiolonczelową, stworzonej specjalnie na potrzeby Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie).

Początek koncertu (16.06) o godzinie 20:00 w namysłowskim Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zobacz także

2021-08-08, godz. 14:42, Kultura i rozrywka Lira korbowa i fortepian - niecodzienny koncert w Kluczborku Po raz trzeci w tym roku zabytkowy Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Chrystusa Zbawiciela w Kluczborku stanie się miejscem koncertu w ramach 36. Kluczborskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Po inauguracyjnym koncercie, podczas… » więcej 2021-08-07, godz. 17:28, Kultura i rozrywka Muzyka A. Piazzolli w wykonaniu zagranicznych solistów i Kursowej Orkiestry Kameralnej zabrzmi nad Stawem Zamkowym w Opolu Koncert plenerowy z udziałem orkiestry kameralnej współtworzonej przez część uczestników 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, odbędzie się w niedzielę (08.08) przy Stawie Zamkowym w Opolu, zwanym popularnie 'Stawkiem Barlickiego'… » więcej 2021-08-06, godz. 11:42, Kultura i rozrywka Od baroku po współczesność - z owacjami na stojąco! Za nami koncert wykładowców Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu Owacjami na stojąco zakończył się czwartkowy (05.08) koncert 14. Festiwalu 'Śląskie Lato Muzyczne', w wykonaniu wykładowców 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu. Jak przyznał tuż po koncercie jeden z wykonawców, a zarazem… » więcej 2021-08-05, godz. 21:00, Wiadomości z regionu Nyska PWSZ będzie szkolić przyszłych urzędników. Uczelnia zwiększa także zakres kształcenia na wydziale jazzu Nyska uczelnia rozszerza zakres swojej działalności. Wraz z nowym rokiem akademickim rozpocznie kształcenie na nowym kierunku, a także uruchomi studia II stopnia na wydziale jazzu. » więcej 2021-08-05, godz. 14:12, Kultura i rozrywka Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu: ekspresyjny występ "z przytupem" Urodzony w Niemczech, utytułowany skrzypek młodego pokolenia Simon Zhu, który na co dzień kształci się pod okiem prof. Tomasza Tomaszewskiego, współtwórcy Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, wystąpił w środowy (04.08) wieczór… » więcej
74757677787980
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »