Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-16, 16:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

Walczy, bo chce żyć - można pomóc uczestnicząc w niesamowitym koncercie w Oleśnie

Michał Kielak i Jakub Andrzejewski [fot. archiwum artystów]
Michał Kielak i Jakub Andrzejewski [fot. archiwum artystów]
Maja Graczyk, Aneta Leńska, Paveł Leński [fot. Maria Oleksy]
Maja Graczyk, Aneta Leńska, Paveł Leński [fot. Maria Oleksy]
Michał Kielak i Jakub Andrzejewski to artyści, których koncertu będzie można posłuchać już w najbliższy wtorek (23.11) w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Początek o godz. 17:30. Wydarzenie jest jedną z akcji w ramach działań charytatywnych „W zdrowym ciele, zdrowy duch, bo to do pracy pierwszy krok” dla chorej na mukowiscydozę Anety Leńskiej.
Choć tego nie widać, choruje na nieuleczalną, genetyczną chorobę - mukowiscydozę. Jest wokalistką. Ma 28 lat. Niedawno została mamą. Aneta Leńska działa i walczy - estrada, scena zawsze ją napędzały, a występy - dodawały sił. Roczny koszt terapii zatrzymującej postęp choroby jest ogromny, bo leki na mukowiscydozę nie są refundowane. Można pomóc, każda złotówka jest ważna. Artystka w poniedziałek (15.11) była gościem audycji "Na afiszu" - posłuchaj rozmowy!

Kto wystąpi podczas koncertu w Oleśnie? Michał Kielak jest siedmiokrotnym zdobywcą tytułu "Harmonijkarz Roku" w corocznej ankiecie Blues Top. Współpracuje z wieloma artystami sceny bluesowo-rockowej w Polsce i za granicą. Jego macierzystą grupą jest legendarna Kasa Chorych. Obecnie koncertuje z takimi zespołami jak Śląska Grupa Bluesowa, Czarny Pies czy Pokój Numer 3. Jakub Andrzejewski to lider bydgoskiej grupy Pokój Numer 3, wokalista i gitarzysta. Ma na koncie występy z czołówką zespołów blues-rockowych w Polsce.

Jako suport przed występem Michała Kielaka i Jakuba Andrzejewskiego w Oleśnie wystąpi zespół Młode Talenty. Wieczór to jak najbardziej muzyczny, ale będzie też okazja skorzystania z masażu w wykonaniu Gabinetu Masażu „Celsus”.

Bilety dostępne są na kupbilecik.pl oraz w sekretariacie MDK w Oleśnie. Młodzież szkolna - wstęp wolny (za okazaniem legitymacji). Zobacz: Bilety.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.


Aneta Leńska (po lewej), Paveł Leński, Maja Graczyk, Wiesław Kolbusz [fot. Maja Graczyk]Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. To motto towarzyszy mi przez całe życie w lepszych i gorszych chwilach. Dziś przyszedł czas, w którym wiem już, że nie mogę dłużej zwlekać, bo mój czas się kończy... W ciągu ostatnich kilku miesięcy straciłam osoby bardzo mi bliskie i również zmagające się z mukowiscydozą, co bardzo wpłynęło na mnie i na podjęcie decyzji o zbiórce. Koszty zakupu leków przyczynowych są wręcz nieosiągalne dla szarego człowieka, a mogą znacznie poprawić funkcjonowanie i życie z moją chorobą. Roczny koszt to ponad milion polskich złotych...

Tekst pochodzi ze strony https://www.siepomaga.pl/.

Zobacz także

2021-11-25, godz. 16:25, Patronaty - polecamy O jego życie 3 lata temu walczyła cała Polska – Dawidek Drapacz znów potrzebuje pomocy! Chłopiec urodził się z ciężką wadą serca i płuc oraz bardzo wąskimi tętnicami płucnymi. W Polsce, mimo starań lekarzy, wielu zabiegom i operacjom, wad tych nie udało się skorygować. Z każdym dniem jego serduszko było coraz… » więcej 2021-11-23, godz. 12:39, Patronaty - polecamy Stradivarius zagości w Filharmonii Opolskiej już w ten piątek! Już w najbliższy piątek (26.11) o godzinie 19:00 Filharmonia Opolska zaprasza na koncert z cyklu Strefa Gwiazd. Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Przemysława Neumanna wystąpią wraz z wybitnym wiolonczelistą Pablo Ferrándezem, który… » więcej 2021-11-23, godz. 12:14, Patronaty - polecamy Rozdanie nagród i wyróżnień laureatom 12. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021 Jak podkreślają organizatorzy, konkurs ten jest doskonałą okazją do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. » więcej 2021-11-22, godz. 14:46, Patronaty - polecamy Czas na Magiczne Charytatywne Andrzejki! Już po raz piąty Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 13 w Opolu zaprasza na Magiczne Charytatywne Andrzejki. Wszystkie bilety-cegiełki w cenie 250 złotych od pary już się sprzedały. » więcej 2021-11-22, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Instytut Śląski w Opolu zaprasza na konferencję pt. "Wspólny mit czy źródło sporu politycznego? Dziedzictwo opozycji antykomunistycznej z trójstronnej polsko-czesko-niemieckiej… Instytut Śląski w Opolu zaprasza na międzynarodową konferencję naukową z cyklu Colloquium Opole, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada. Jej tematem przewodnim będzie dziedzictwo polskiej, czeskiej i niemieckiej opozycji antykomunistycznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »