Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-30, 13:04 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkania autorskie, projekcje filmowe, wystawy, debata i koncert - zobacz propozycje WBP na październik

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Marcin Kydryński, Leszek Talko, Tomasz Różycki, Przemysław Kossakowski – na spotkania z tymi osobami zaprasza w październiku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Szykowane jest też spotkanie poświęcone zmarłemu w tym roku Januszowi Wójcikowi. Poza tym w ogrodzie WBP otwarte zostanie… kino!
W ramach Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy w ogrodzie WBP będzie można obejrzeć 3 filmy Agnieszki Holland oraz film Jana Komasy „Miasto 44” (przypomnijmy: Agnieszka Holland i Jan Komasa to w tym roku laureaci Honorowej Lamy). Poza tym Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu zaprasza na debatę pt. „Młodzież o sytuacji na Białorusi", a Biblioteka Obcojęzyczna na spotkanie z Pawłem Nowikiem o coachingu językowym, czyli jak przestać być uczonym i zacząć się skutecznie uczyć. W związku z trwającym przedsięwzięciem „Wiosna jesienią” odbędzie się też w filharmonii koncert Tria Guschlbauer-Blachuta.

Tradycyjnie nie zabraknie też wystaw, które do końca października będzie można oglądać w Galerii WUBEPe. Szczegóły wydarzeń zamieszczamy poniżej.

Kalendarium wydarzeń:

Opolskie Lamy w WBP, ogród WBP, ul. Piastowska 20
3.10, 18:00 Obywatel Jones reż. Agnieszka Holland
4.10, 18:00 W ciemności reż. Agnieszka Holland
5.10, 18:00 Aktorzy prowincjonalni reż. Agnieszka Holland
6.10, 18:00 Miasto 44 reż. Jan Komasa

7 października
17.00
Spotkanie z Marcinem Kydryńskim, prowadzenie Mateusz Torzecki, ogród WBP, ul. Piastowska 20 (projekt „Patchwork językowo-kulturowy”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury)

9 października
17.00 Leszek Talko – spotkanie autorskie i promocja książki „Królowie bajek. Opowieść o legendarnym Studiu Filmów Rysunkowych” (współautor: Karol Vesely), prowadzenie: Grzegorz Pielak, sala narad, pałacyk, ul. Piastowska 20

12 października
17.00 „Młodzież o sytuacji na Białorusi", sala narad, pałacyk, ul. Piastowska 20 (org. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu)

13 października
18.00 Koncert zespołu TRIO GUSCHLBAUER-BLACHUTA
Wystąpią: Veronika Blachuta – flet, Marilies Guschlbauer – wiolonczela, Kasumi Yui – fortepian. Filharmonia Opolska, ul. Krakowska 24
Darmowe wejściówki dostępne od 1 października w Bibliotece Austriackiej – można już dokonywać rezerwacji (w ramach „Wiosna jesienią” we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie)

15 października
17.00 Spotkanie z Tomaszem Różyckim, czytelnia WBP, Piastowska 18 (projekt „Ogrody literatury”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury)

15 października
18.00 Paweł Nowik – coaching językowy, czyli jak przestać być uczonym i zacząć się skutecznie uczyć. Online https://www.facebook.com/ObcojezycznaOpole

21 października
17.00 Pielgrzym – wspomnienie o Januszu Wójciku, Filharmonia Opolska, ul. Krakowska 24

23 października
17.00 Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, czytelnia WBP, Piastowska 18 (projekt „Patchwork językowo-kulturowy”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury)

30 października
17.00 Spotkanie z Adamem Korzeniowskim i promocja zbioru wierszy „W drodze do Pampeluny” (z cyklu spotkań z członkami i sympatykami Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu), czytelnia, ul. Piastowska 18

Wystawy:
  • „TYPOWO ŚLĄSKIE!? świadomość regionalna i śląskie tożsamości”
23.09 -31.10 Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
W ramach XVIII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim we współpracy
z TSKN i HausSchlesien
  • LUDWIG WITTGENSTEIN: ODYSEJA TRAKTATU stulecie "Traktatu logiczno-filozoficznego"
23.09 -31.10 Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
W ramach „Wiosna jesienią” we współpracy z Austriackim Forum Kultury w
Warszawie
  • "WIEDEŃ POST MORTEM czyli o śmierci w Wiedniu"
1-31.10 Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
W ramach „Wiosna jesienią” we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawieprojekcje filmów, koncert i wystawy

Zobacz także

2020-10-20, godz. 16:53, Patronaty - polecamy Weź udział w licytacji i pomóż Jarkowi stanąć na nogi Pech, moment nieuwagi, źle postawiony krok… Nic nie wskazywało na to, że ten dzień odwróci życie Jarka do góry nogami. Pęknięcie tętniaka, nagła utrata przytomności, helikopter, śpiączka, porażenie 4-kończynowe, afazja. Szanse… » więcej 2020-10-19, godz. 17:40, Patronaty - polecamy Filmowy Wieczór OZcarowy - laureatów poznamy w sobotę Zaprezentowanie amatorskich produkcji filmowych zrealizowanych przez lokalnych twórców to cel przedsięwzięcia pod nazwą „Filmowy Wieczór OZcarowy, czyli przyznanie ozimskich OZcarów”. Gala odbędzie się w najbliższą sobotę (24.10)… » więcej 2020-10-19, godz. 15:37, Patronaty - polecamy 9. Gala Betanii już w czwartek Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie niemal od 20 lat zajmuje się w Opolu i na Opolszczyźnie opieką paliatywną. Ze względu na zagrożenia epidemiologiczne nie odbywa się w tym roku ogólnopolska kampania „Hospicjum to też życie”… » więcej 2020-10-19, godz. 11:22, Patronaty - polecamy "Work Life Event" - trzy spotkania w Opolu. Wstęp wolny! Jak harmonijnie połączyć pracę i czas wolny, jak odnaleźć życiową równowagę? O tym wszystkim będzie można się dowiedzieć na tych warsztatach! Przewidziano trzy spotkania. Pierwsze odbędzie się już dziś (19.10) o godz. 18:30… » więcej 2020-10-14, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Scena w filharmonii zamieni się w widownię. Już w najbliższy piątek pierwszy z cyklu koncertów kameralnych Lekko przygaszone światła, wygodne kanapy i bliskość do artysty, takim klimatem charakteryzowały się koncerty kameralne w opolskiej filharmonii. W nowym sezonie artystycznym, ze względu na obostrzenia koncerty trochę się zmienią. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***