Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-05-09, 13:00 Autor: Agnieszka Kurenda-Szmit

“Jawor - u źródeł kultury” - dowiedz się, kto przeszedł do dalszego etapu!

„Jawor - u źródeł kultury”
„Jawor - u źródeł kultury”
Radio Opole przeprowadziło regionalną odsłonę konkursu "Jawor - u źródeł kultury", którego celem jest promocja kultury ludowej naszego regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców z Opolszczyzny, przyczyniających się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budujących tożsamość regionu i pielęgnujących tradycje.
Jury, oceniając nadesłane materiały, wzięło pod uwagę: twórczą interpretację kultury tradycyjnej, propagowanie kultury tradycyjnej.

Jury w składzie: red. Agnieszka Zientarska, Tomasz Bazan - koordynator redakcji muzycznej oraz Adam Ramczykowski - dyrektor marketingu, zakwalifikowało do etapu ogólnopolskiego następujących uczestników:
  • w kategorii zespoły - Silesia
  • w kategorii rękodzieło i sztuka ludowa - Małgorzata Mateja

Laureaci zaprezentują nasze województwo w ogólnopolskim finale organizowanym przez Radio Kielce, który odbędzie się 25-26 czerwca w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

Udział będzie także szansą na zdobycie nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. Ponadto laureat kategorii kapela lub zespół ludowy otrzymuje 8-godzinną sesję nagraniową w Radiu Opole, natomiast laureat kategorii rękodzieło i sztuka ludowa zaprezentuje swoją twórczość podczas specjalnej wystawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i zaangażowanie.

Zobacz także

2022-05-24, godz. 20:50, Patronaty - polecamy 53. Rajd Festiwalowy już w weekend! Rajd Festiwalowy już w ten weekend. Oficjalny start z Rynku w Opolu w sobotę (28.05) o godz. 17:50. Następnie rajdowcy rozegrają miejski odcinek super specjalny pod nazwą Debiuty o długości 1,85 km w rejonach ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego… » więcej 2022-05-24, godz. 17:54, Patronaty - polecamy "Kluczbork dla Ukrainy" - charytatywny koncert już w niedzielę „Łączymy siły, by wspólnie pomóc Ukrainie w tym trudnym czasie...” - to hasło przyświecające organizacji Koncertu Charytatywnego 'Kluczbork dla Ukrainy'. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Hali OSiR przy ul. Mickiewicza 10… » więcej 2022-05-24, godz. 15:26, Patronaty - polecamy XII Bieg Koziołków wystartuje w sobotę ulicami Kędzierzyna-Koźla Już po raz 12. w Kędzierzynie-Koźlu wystartuje Bieg Koziołków. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dystans 10 km. Start w sobotę (28.05) o godz. 18:00 z ul. Żeromskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Tego dnia zamknięte… » więcej 2022-05-24, godz. 14:39, Patronaty - polecamy "Dla Ciebie Mamo" - koncert i inne atrakcje już w sobotę w Oleśnie Koncerty, występy, niespodzianki, a do tego możliwość wykonania badania piersi w mammobusie - już w najbliższą sobotę (28.05) w Oleśnie po raz 11. odbędzie się inicjatywa pod nazwą „Dla Ciebie Mamo'. Tradycyjnie na placu przed… » więcej 2022-05-23, godz. 18:40, Patronaty - polecamy Weterani i uczestnicy misji pokojowych będą świętować w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONX Koło nr 25 w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. W ramach obchodów odbędzie się konkurs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »