Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-13, 17:08 Autor: Agnieszka Lubczańska

Krogulna zaprasza na sołeckie dożynki sąsiedzkie już w sobotę

Krogulna zaprasza na sołeckie dożynki sąsiedzkie już w sobotę [fot. https://pixabay.com/pl]
Krogulna zaprasza na sołeckie dożynki sąsiedzkie już w sobotę [fot. https://pixabay.com/pl]
Krogulna to miejsce, które kojarzy się głównie z hodowlą karpia, o czym Radio Opole wiele razy miało przyjemność informować, a w zeszłym roku odwiedziło tę wieś wraz z plenerowym wydaniem jednej z audycji… Opole od stolicy województwa dzieli ponad 30 km, ale warto się tam wybrać już w najbliższą sobotę (18.09), bo tamtejsze stowarzyszenie zaprasza na... święto plonów.

Wieś mieści się w powiecie namysłowskim, w gminie Pokój, nad rzeką Stobrawą. To tam w zeszłym roku odbył się finał akcji Radia Opole pod nazwą "Chcę wyjechać na wieś" - oto relacja: Krogulna karpiem płynąca! Finał akcji "Chcę wyjechać na wieś" [ZDJĘCIA I FILM].


Święto plonów rozpocznie o godz. 12:30 mszą dożynkową. Po mszy odbędzie się przemarsz korowodów i dożynkowe obrzędy. Miejscem wydarzeń będzie plac przy świetlicy wiejskiej. O godz. 14:00 rozpoczną się muzyczne występy, po których zaplanowano pokaz kulinarny, czyli wspólne gotowanie i biesiadowanie. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, dla których rozstawione zostaną „dmuchańce”. W programie przewidziano także ekologiczne warsztaty, które rozpoczną się o godz. 16:00, a następnie o godz. 18:00 zacznie się taneczna odsłona spotkania, czyli zabawa z DJ. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Boojany.


Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Odnowy Wsi Krogulna. Radio Opole jest patronem medialnym dożynek.


Program
:

12:30 Msza święta
13:30 Przemarsz korowodów, obrzędy dożynkowe
14:00 Występy muzyczne
15:00 Pokaz kulinarny - wspólne gotowanie i biesiadowanie
16:00 Warsztaty Eko
18:00 Zabawa z DJ
19:30 Gwiazda wieczoru - Boojany

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Odnowy Wsi Krogulna.

Plakat

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Festyn charytatywny w Gąsiorowicach już w tę sobotę. Przyjdź i pomóż chorej Oliwce Występy artystyczne, malowanie twarzy, tatuaże oraz pyszne regionalne jedzenie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców wsi Gąsiorowice. W najbliższą sobotę (25.09) na boisku przy szkole podstawowej rozpocznie… » więcej 2021-09-23, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców! TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami… » więcej 2021-09-22, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Łap RAP! – rusza projekt MPP w Opolu! Wśród prowadzących warsztaty Jarecki i DJ BRK! Łap RAP!, to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, którego ideą jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Organizatorom zależy na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu… » więcej 2021-09-22, godz. 08:27, Patronaty - polecamy Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki. » więcej 2021-09-20, godz. 20:19, Patronaty - polecamy Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (25.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu od godz. 17:00. Podczas pikniku będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »