Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-07-01, 10:59 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs cukierniczy „Słodki dywan kwietny” - zgłoszenia przyjmowane są do 30 września

Dywan kwietny w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
Dywan kwietny w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
Dywan kwietny w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
Dywan kwietny w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
Dywan kwietny w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
Dywan kwietny w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
To propozycja dla cukierników, florystów cukierniczych, w tym dla firm, osób prowadzących działalność gospodarczą, osób prywatnych i Kół Gospodyń Wiejskich. Mowa o konkursie cukierniczym „Słodki dywan kwietny”. Zadanie polega na przygotowaniu ciasta na bazie miodu z kwietną dekoracją, które stanie się słodkim symbolem tradycji układania dywanów kwietnych. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września.
W ocenia wzięte zostaną pod uwagę oryginalność wykonania, smak, finezja oraz symboliczne nawiązanie do tradycji układania dywanów kwietnych kultywowanej w Kluczu, Olszowej, Zalesiu Śląskim i Zimnej Wódce. Przypomnijmy, że w grudniu 2021 r. tradycja ta została wpisana na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

Konkurs składa się z dwóch etapów – w pierwszym należy wysłać zgłoszenia opisowe, w drugim – przygotować wyroby do oceny przez jury. Zgłoszenia na formularzu przyjmowane będą do 30 września na adres: biuro@dladziedzictwa.org. Ocena zgłoszonych w konkursie wyrobów cukierniczych odbędzie się 22 października o godz. 12.00 w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Działalności Kulturalnej w Ujeździe. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda pieniężna, a jego ciasto, zostanie symbolem tradycji układania dywanów kwietnych i będzie towarzyszyło warsztatom, spotkaniom partnerskim i innym uroczystością związanym z promocją tradycji układania dywanów kwietnych.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy dostępne sa w załącznikach poniżej oraz na stronie organizatora. Organizatorem konkursu jest Fundacja „Dla Dziedzictwa” we współpracy z gminą Ujazd. Radio Opole objęło konkurs patronatem medialnym.

Zobacz także

2022-08-09, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Święto plonów w Strzelcach Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Parafia pw. Narodzenia NMP i św. Marcina w Strzelcach (dekanat Namysłów) zapraszają w sobotę 20 sierpnia na dożynki wiejsko-parafialne. » więcej 2022-08-08, godz. 21:11, Patronaty - polecamy I Opolski EtnoFestiwal na Zamku w Niemodlinie. Radio Opole będzie na miejscu w poniedziałek! Twórcy ludowi i depozytariusze opolskich tradycji zaprezentują się w poniedziałek, 15 sierpnia na Zamku w Niemodlinie w ramach organizowanego tam po raz pierwszy Opolskiego EtnoFestiwalu. W programie m.in. pokazy tradycji ludowych, warsztaty… » więcej 2022-08-08, godz. 17:08, Patronaty - polecamy Lodołamacze 2022 – zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 15 sierpnia Już po raz 17 przyznane zostaną prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze. Konkurs propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością… » więcej 2022-08-06, godz. 12:08, Patronaty - polecamy Odlotowy piknik - dosłownie i w przenośni Laskowice zapraszają do wzbicia się ponad chmury dzięki podniebnym atrakcjom. Symulacje lotów, ciekawostki z pracy stewardess i spotkania z ekspertami - tego wszystkiego będzie można się spodziewać 7 sierpnia na pikniku rodzinnym przy… » więcej 2022-08-04, godz. 14:50, Patronaty - polecamy OnkoTour i OnkoBohaterowie! Nie każdy bohater nosi pelerynę. Osoby, które wygrały walkę z nowotworem ponownie wykażą heroiczną postawę, by inspirować przez przekraczanie swych granic. Rajd rusza już 6 sierpnia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »