Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-14, 12:25 Autor: Agnieszka Lubczańska

II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021

Już wkrótce II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2019 już w środę [fot. https://pixabay.com/pl]
Już wkrótce II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2019 już w środę [fot. https://pixabay.com/pl]
To wyjątkowy konkurs muzyczny, bo biorą w nim udział wokaliści/wokalistki niewidome i słabo widzące z całego kraju. Koncert finałowy przeglądu odbędzie się w najbliższy wtorek (21.09) w Filharmonii Opolskiej. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny. To krajowe eliminacje do konkursu, który odbędzie się w przyszłym roku w Krakowie!

W koncercie finałowym w Filharmonii Opolskiej wystąpi 15 wykonawców z towarzyszeniem Filharmoników Opolskich. Spośród finalistów profesjonalne jury wyłoni trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na piątym, międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (Lions World Song Festival for the Blind).

- Uczestnicy byli sobą tak do końca, byli genialni. Może to my jesteśmy niepełnosprawni, bo widzimy, a oni widzą inaczej. I można się dużo nauczyć od tych ludzi. A brak, na przykład wzroku, powoduje, że więcej słyszymy, więcej czujemy – tak wrażeniami dzielił się ze słuchaczami Radia Opole Marek Piekarczyk, który zasiadał w jury przeglądu w zeszłym roku.

Wówczas przegląd wygrały: Patrycja Baczyńska z Ustki, Oliwia Maciejuniec ze Szczecina i Anna Wereszczyńska z Brzegu. Zobacz relację!

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski. Radio Opole II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021 objęło patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Festyn charytatywny w Gąsiorowicach już w tę sobotę. Przyjdź i pomóż chorej Oliwce Występy artystyczne, malowanie twarzy, tatuaże oraz pyszne regionalne jedzenie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców wsi Gąsiorowice. W najbliższą sobotę (25.09) na boisku przy szkole podstawowej rozpocznie… » więcej 2021-09-23, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców! TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami… » więcej 2021-09-22, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Łap RAP! – rusza projekt MPP w Opolu! Wśród prowadzących warsztaty Jarecki i DJ BRK! Łap RAP!, to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, którego ideą jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Organizatorom zależy na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu… » więcej 2021-09-22, godz. 08:27, Patronaty - polecamy Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki. » więcej 2021-09-20, godz. 20:19, Patronaty - polecamy Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (25.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu od godz. 17:00. Podczas pikniku będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »