Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-21, 19:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i debaty. Rusza V Opolski Maraton Teatralny

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. materiały teatru, źródło: https://www.facebook.com/teatropole]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. materiały teatru, źródło: https://www.facebook.com/teatropole]
Od 1 do 3 marca potrwa V Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, poznać młodą generację twórców i twórczyń teatralnych oraz wziąć udział w teatralnych debatach.
Dla jednych Opolski Maraton Teatralny to doskonała okazja, by nadrobić zaległości, z kolei pasjonaci teatru będą mieli okazję w pakiecie i po promocyjnej cenie obejrzeć, co już widzieli - raz jeszcze, a do tego spotkać się po spektaklach z ich twórcami.

Więcej o wydarzeniu w audycji Rewiry kultury Katarzyna Zawadzka rozmawiała z dyrektorem teatru Norbertem Rakowskim. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.W corocznym przeglądzie najnowszych i najciekawszych produkcji Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu w ramach V Opolskiego Maratonu Teatralnego będzie można obejrzeć pięć spektakli:
Zobacz program V Opolskiego Maratonu Teatralnego.

Ważnym wydarzeniem tegorocznego maratonu będzie debata o polskim systemie teatralnym na tle systemów innych państw europejskich.

W trakcie dwóch paneli zagraniczni partnerzy opolskiego teatru zaprezentują szczegółowe rozwiązania zastosowane w ich krajach. Z kolei przedstawiciele polskiego środowiska teatralnego dyskutować nad postulatami zmian w polskim systemie teatralnym. Z kolei przedstawiciele polskiego środowiska teatralnego dyskutować będą nad pomysłami i problemami, z którymi mierzą się osoby twórcze i zarządzające w teatrach. Spotkanie będzie punktem wyjścia do dalszych prac oraz dialogu z decydentami w sprawie postulowanych zmian w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Na te panele wymagane są zaproszenia.

Pełny program oraz informacje dotyczące biletów i karnetów można znaleźć na stronie teatru - zobacz tu.

Radio Opole V Opolski Maraton Teatralny objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-04-18, godz. 17:12, Patronaty - polecamy Zgromadzenie Delegatów IFMSA - Poland od piątku do niedzieli w Opolu To najważniejsze spotkanie członków IFMSA-Poland, które odbywa się dwa razy do roku, wiosną oraz jesienią i gromadzi jednorazowo ponad 200 przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych… » więcej 2024-04-18, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Koncert "Dom naszych marzeń" już w sobotę w Paczkowie KLUB 50, Sebastian Kubiak, Czarny/Mikulski, a do tego zespół Wiekowe Baszty - takich wykonawców usłyszymy podczas muzycznego wieczoru spod znaku „Krainy Łagodności”, który szykuje się w najbliższą sobotę (20.04) w Muzeum Gazownictwa… » więcej 2024-04-18, godz. 11:22, Patronaty - polecamy Krzysztof Skiba gościem specjalnym Festiwalu Kariery. Wydarzenie już w środę w CWK. Radio Opole będzie na miejscu! Co zrobić, by praca stała się pasją? Jak rozsądnie zarządzać własną karierą, by robić to, do czego ma się talent? Zawód można zmienić w każdym wieku, a przy tym zawsze warto się dokształcać. Inspiracji do tego nie zabraknie… » więcej 2024-04-17, godz. 16:31, Patronaty - polecamy Koncert "W cieniu wiedeńskich wież" już w piątek w filharmonii Johannesa Brahmsa 'Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę' oraz Antona Brucknera V Symfonia Es-dur - to dwa dzieła, które wybrzmią w najbliższy piątek (19.04) w Filharmonii Opolskiej w ramach koncertu zatytułowanego „W… » więcej 2024-04-17, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Sylwia Chutnik o bojowniczkach z warszawskiego getta 19 kwietnia minie 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego miejskiego powstanie w okupowanej Europie. Okazją do wspomnień o tym zrywie będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »