Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » „Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”…
2020-10-28, 12:00 Autor: Agnieszka Lubczańska/źródło: materiały organizatora

„Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 16:00 na antenie Radia Opole!

„Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 16:00 na antenie Radia Opole! [fot. materiały organizatora, https://bibliotekapiosenki.pl/strona/]
„Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 16:00 na antenie Radia Opole! [fot. materiały organizatora, https://bibliotekapiosenki.pl/strona/]
W najbliższą niedzielę (01.11) zapraszamy do posłuchania koncertu „Memento Vitae”. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat wieczorem we Wszystkich Świętych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, w tym roku z powodu epidemii koronawirusa koncert został zarejestrowany wcześniej, a premierowo zostanie wyemitowany 1 listopada, m.in. na antenie Radia Opole. Wystąpi plejada artystów. Początek o godz. 16:05 w drugiej godzinie audycji Scena i sława; w pierwszej godzinie audycji zaprezentujemy występujących w koncercie artystów, a wśród nich znajdą się: Grażyna Łobaszewska, Iwona Loranc, Kuba Badach i Janusz Radek.
„W swej wymowie wydarzenie jest apoteozą życia w obliczu śmierci. Chcemy tym samym przypomnieć i zaznaczyć różnicę pomiędzy dniem 1 i 2 listopada, podkreślając radosny charakter Dnia Wszystkich Świętych” - podkreśla pomysłodawca i kierownik artystyczny koncertu Waldemar Domański.

Do udziału w tegorocznym koncercie zaproszeni zostali: Grażyna Łobaszewska, Iwona Loranc, Kuba Badach, Janusz Radek. Repertuar koncertu stanowią polskie piosenki w nowych aranżacjach na zespół wokalno-instrumentalny, treścią nakłaniające do szeroko pojętej refleksji na temat życia. Utwory instrumentalne przeplatać się będą z fragmentami utworów literackich, nawiązującymi nastrojem do charakteru dnia.

Nagrań dokonano 13 października w Nowohuckim Centrum Kultury. Organizatorem koncertu jest Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym Waldemar Domański. Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Bartłomiej Szułakiewicz. Kierownik projektu: Magdalena Gaisek-Gurgul. Realizacja i miks nagrań: Dariusz Grela, Szczepan Sołtys. Patronat medialny: Radio Kraków i TVP Kraków.

Organizatorem koncertu jest Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej PiosenkiWykonawcy:
 • Grażyna Łobaszewska - wokal,
 • Iwona Loranc - wokal,
 • Kuba Badach - wokal,
 • Janusz Radek - wokal,
 • Waldemar Domański - narrator,
 • Bartłomiej Szułakiewicz - instrumenty klawiszowe,
 • Piotr Schmidt - trąbka,
 • Mateusz Gurgul - akordeon / instrumenty klawiszowe,
 • Jarosław Meus - gitary,
 • Paweł Kluba - gitara basowa,
 • Michał Peiker - perkusja
FUSION STRINGS - kwartet smyczkowy w składzie:
 • Paweł Futyma - skrzypce,
 • Anna Staniak - skrzypce,
 • Paweł Rychlik - altówka,
 • Michał Świstak - wiolonczela.
Chórek: Ewa Niewdana-Hady, Aleksandra Królik, Katarzyna Blat, Agnieszka Sobas, Daniel Cebula- Orynicz, Stanisław Plewniak.


Zobacz także

2020-11-28, godz. 08:15 Wieniawa i Woronowicz jako Łęcka i Wokulski. Serial audio na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa już od poniedziałku… Jak mogliby wyglądać współcześni Izabela Łęcka i Stanisław Wokulski? Czy ich problemy są wciąż aktualne? Na te pytania odpowiedzieli twórcy nowej odsłony… » więcej 2020-11-25, godz. 14:33 Ruszyła akcja świątecznej pomocy Polakom na Wschodzie Opolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” rusza z Akcją Świątecznej Pomocy dla Polaków na Wschodzie, adresowaną do ludzi starych, chorych i… » więcej 2020-11-12, godz. 10:44 "SBB - trzy żywioły" - premiera reportażu w piątek 13 listopada Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski - trzech muzyków, którzy zrewolucjonizowali polski rock. SBB uznano za najlepszy polski zespół rockowy… » więcej 2020-11-10, godz. 15:36 "Niepodległa do hymnu 2020" - dołącz do akcji! W samo południe! Co można zrobić 11 listopada, gdy siedzisz w domu? Można w południe włączyć radio, posłuchać hymnu i dołączyć do wspólnego śpi… » więcej 2020-11-10, godz. 14:42 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości w Radiu Opole Z okazji przypadającego w środę (11.11) Narodowego Święta Niepodległości Radio Opole przygotowało specjalne audycje związane z tym wydarzeniem. » więcej 2020-11-01, godz. 08:01 Koledzy, szefowie, mistrzowie radiowi – wspominamy ludzi radia, którzy odeszli Nie przygotują już audycji, nie podpowiedzą, jak „ugryźć” radiowy temat, nie miniemy ich na korytarzu ani też wspólnie się nie pośmiejemy. I nie odezwą… » więcej 2020-10-30, godz. 15:15 Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Opole W tym roku Dzień Wszystkich Świętych będzie inny niż dotychczas. Nie będzie tak tłumnych – jak zazwyczaj – odwiedzin na cmentarzach i tak wielu spotkań… » więcej 2020-10-22, godz. 16:25 "Śląskie śpiewki w sieci" - posłuchaj audycji z Iwoną Wylęgałą O śpiewie tradycyjnym, o pieśniach, które od lat 60. XX wieku śpiewano w opolskim i nie tylko rozmawialiśmy raz w tygodniu we wrześniu w audycji „Rewiry… » więcej 2020-10-19, godz. 17:46 Zostań mistrzem w walce z fałszywymi informacjami. PAP i GovTech Polska zapraszają do konkursu #FakeHunter Challenge Polska Agencja Prasowa razem z GovTech Polska startują z międzynarodowym konkursem #FakeHunter Challenge, którego ideą jest wyłapywanie i weryfikowanie fałszywych… » więcej 2020-10-15, godz. 14:44 Dzięki Wam i Waszej pomocy raka zmienimy na rocka! Radio Kraków licytuje dla chorego kolegi Oryginalna koszulka Chicago Bulls z autografem Michaela Jordana (najcenniejszy sportowy skarb dziennikarza Grzegorza Bernasika), prywatny koncert Andrzeja Sikorowskiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »