Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Op…
2020-10-30, 15:15 Autor: Radio Opole

Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Opole

Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Opole [fot. https://pixabay.com/pl]
Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Opole [fot. https://pixabay.com/pl]
W tym roku Dzień Wszystkich Świętych będzie inny niż dotychczas. Nie będzie tak tłumnych – jak zazwyczaj – odwiedzin na cmentarzach i tak wielu spotkań z bliskimi. Spora część osób zdecyduje się pozostać w domu. Zapraszamy, by spędzić ten dzień z Radiem Opole i zapewniamy, że nie będzie to czas stracony.

Już o 7:00 rano zaprosimy na transmisję mszy świętej z Katedry Opolskiej. Przez całą niedzielę nie zabraknie chwil refleksji przy nastrojowej muzyce, będziemy także wspominać ludzi radia, których z nami już nie ma... Nie zabraknie poza tym rozmów z ciekawymi gośćmi oraz bieżących informacji, które przydadzą się w pierwszy listopadowy weekend.
O godzinie 8:04 zapraszamy na rozmowę "W cztery oczy". Największy łotr może zostać świętym! Pokazuje to choćby żywot św. Pawła, wcześniej Szawła, który prześladował chrześcijan. W Dniu Wszystkich Świętych porozmawiamy o tym, że każdy z nas ma szansę i że możemy czerpać z życiorysu naszych świętych patronów. Gościem niedzielnego poranka będzie ks. Mateusz Buczma, koordynator ruchów i wspólnot w diecezji opolskiej. Zaprasza Joanna Matlak.

Przed południem o 11:00 "Świąteczna Loża Radiowa". Skoro nie można udać się na cmentarz, odwiedzimy je za pomocą... opowieści! W audycji naszym gościem będzie Tadeusz Rogoża, honorowy prezes Stowarzyszenia Polskich Krajoznawców w Opolu, który opowie o najciekawszych opolskich nekropoliach i ważnych osobach, które na nich leżą. Porozmawiamy też o samotności, żałobie, stracie i tym, jak spędzić te świąteczne dni, mimo że czasy pandemii nakazują, zwłaszcza seniorom, pozostanie w domach. Jak wykorzystać chwile samotności i dlaczego mogą być przydatne? To z kolei pytania do psychologa Anny Tarki.

Po godzinie 12:00 w imieniu Wiktora Krzewickiego zapraszamy na audycję "Przy Świątecznym Stole". W audycji opowiemy o walce Orląt i obronie Lwowa w 1918 roku. Poza tym wspomnimy śp. płk. Władysława Gawdyna. Przypomnimy też archiwalną rozmowę z ks. Stanisławem Małkowskim o krucjacie różańcowej i błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce, jego przyjacielu i kapelanie Solidarności, który zginął męczeńską śmiercią zamordowany w październiku 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Właśnie w tych dniach obchodzimy 36. rocznicę tamtych dramatycznych wydarzeń.

Polecamy także retransmisję wyjątkowego koncertu „Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat wieczorem we Wszystkich Świętych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, w tym roku z powodu epidemii koronawirusa koncert został zarejestrowany wcześniej. Wystąpi plejada artystów. Początek o godz. 16:05 w drugiej godzinie audycji Scena i sława; w pierwszej godzinie audycji zaprezentujemy występujących w koncercie artystów, a wśród nich znajdą się: Grażyna Łobaszewska, Iwona Loranc, Kuba Badach i Janusz Radek. Więcej informacji o koncercie raz galeria zdjęć z nagrania tego wydarzenia do zobaczenia tu: „Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków".


Wyjątkowa będzie też audycja "Cały nasz sport" po godz. 17:00, w której m.in. opowiemy o książce "Nie umiem dziękować Ci, Panie", zawierającej życiorys wieloletniego kapelana opolskiego sportu, ks. Zygmunta Lubienieckiego, a wydaną z okazji zakończenia pracy duszpasterskiej księdza prałata. W drugiej części programu sporo będzie wspomnień. Przypomnimy sylwetki sportowców, którzy w ostatnim czasie odeszli z tego świata. Nie zapomnimy także o osobach, które przez lata współpracowały z naszą redakcją i relacjonowały najważniejsze wydarzenia sportowe w regionie.

Zobacz także

2024-10-31, godz. 16:16 Sprawdź zmiany w organizacji ruchu na drogach regionu Sprawdź zmiany organizacji w ruchu, jakie wprowadzono na drogach w naszym regionie. Policjanci podpowiadają jak bezpiecznie i w miarę komfortowo dojechać na… » więcej 2024-11-01, godz. 21:00 Literackie impresje prof. Adriana Glenia o Patronach Roku 2024 W bardzo wyjątkowy dzień, czyli 1 listopada, przedstawiliśmy kilka opowieści, których bohaterami są polscy literaci, których w roku 2024 Sejm i Senat Rzeczpospolitej… » więcej 2024-10-31, godz. 09:55 Włącz Radio Opole w samochodzie i jedź bezpiecznie Więcej patroli na głównych trasach i zmieniona organizacja ruchu wokół cmentarzy. Rozpoczyna się policyjna akcja "Wszystkich Świętych". Oprócz tradycyjnych… » więcej 2024-10-11, godz. 05:56 "Wspólnie wspomóżmy powodzian" – charytatywna akcja Radia Opole Woda zabrała im majątki, uszkodziła domostwa, pozbawiła dorobku całego życia. Skutki powodzi odczuły również organizacje wspierające powodzian, a podczas… » więcej 2024-09-26, godz. 09:52 Pozdrawiasz i pomagasz – kup cegiełkę Radia Opole dla powodzian Kup cegiełkę dla powodzian i pozdrów bliskie Ci osoby. Twoje serdeczności wyemitujemy w specjalnym, niedzielnym bloku, z którego cały dochód przekażemy… » więcej 2024-09-23, godz. 13:01 Jak rozważnie zadbać o mieszkania i domy po powodzi? Prof. dr hab. inż. Dariusz Bajno omówił w rozmowie z Radiem Opole najważniejsze kwestie, na jakie warto zwrócić uwagę, przygotowując zalane przez powódź… » więcej 2024-09-19, godz. 20:00 Ważne informacje dotyczące leków Leków, które uległy zawilgoceniu, nie wolno zażywać. Nawet takich, które wylądowały w wodzie, a opakowania nie zostały otwarte. W takim przypadku powinny… » więcej 2024-09-17, godz. 08:26 Stan klęski żywiołowej w części województwa Rząd wprowadził stan klęski żywiołowej na terenach dotkniętych powodzią. Rozporządzenie obejmuje część obszarów województw dolnośląskiego, opolskiego… » więcej 2024-09-16, godz. 14:39 Sprawdź, jak możesz pomóc powodzianom W obliczu tragicznej powodzi, która dotyka mieszkańców południowej Polski, wspólnie walczymy z wielką wodą. Radio Opole włącza się w kampanię społeczną… » więcej 2024-09-16, godz. 11:13 Sprzątanie po powodzi, liczenie strat – sprawdź Poradnik powodziowy Zanim wejdziesz do domu, upewnij się, że budynek jest stabilny i nie grozi zawaleniem, unikaj kontaktu z wodą popowodziową, dokumentuj wszystkie szkody za… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »