Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Op…
2020-10-30, 15:15 Autor: Radio Opole

Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Opole

Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Opole [fot. https://pixabay.com/pl]
Spędź Dzień Wszystkich Świętych z Radiem Opole [fot. https://pixabay.com/pl]
W tym roku Dzień Wszystkich Świętych będzie inny niż dotychczas. Nie będzie tak tłumnych – jak zazwyczaj – odwiedzin na cmentarzach i tak wielu spotkań z bliskimi. Spora część osób zdecyduje się pozostać w domu. Zapraszamy, by spędzić ten dzień z Radiem Opole i zapewniamy, że nie będzie to czas stracony.

Już o 7:00 rano zaprosimy na transmisję mszy świętej z Katedry Opolskiej. Przez całą niedzielę nie zabraknie chwil refleksji przy nastrojowej muzyce, będziemy także wspominać ludzi radia, których z nami już nie ma... Nie zabraknie poza tym rozmów z ciekawymi gośćmi oraz bieżących informacji, które przydadzą się w pierwszy listopadowy weekend.
O godzinie 8:04 zapraszamy na rozmowę "W cztery oczy". Największy łotr może zostać świętym! Pokazuje to choćby żywot św. Pawła, wcześniej Szawła, który prześladował chrześcijan. W Dniu Wszystkich Świętych porozmawiamy o tym, że każdy z nas ma szansę i że możemy czerpać z życiorysu naszych świętych patronów. Gościem niedzielnego poranka będzie ks. Mateusz Buczma, koordynator ruchów i wspólnot w diecezji opolskiej. Zaprasza Joanna Matlak.

Przed południem o 11:00 "Świąteczna Loża Radiowa". Skoro nie można udać się na cmentarz, odwiedzimy je za pomocą... opowieści! W audycji naszym gościem będzie Tadeusz Rogoża, honorowy prezes Stowarzyszenia Polskich Krajoznawców w Opolu, który opowie o najciekawszych opolskich nekropoliach i ważnych osobach, które na nich leżą. Porozmawiamy też o samotności, żałobie, stracie i tym, jak spędzić te świąteczne dni, mimo że czasy pandemii nakazują, zwłaszcza seniorom, pozostanie w domach. Jak wykorzystać chwile samotności i dlaczego mogą być przydatne? To z kolei pytania do psychologa Anny Tarki.

Po godzinie 12:00 w imieniu Wiktora Krzewickiego zapraszamy na audycję "Przy Świątecznym Stole". W audycji opowiemy o walce Orląt i obronie Lwowa w 1918 roku. Poza tym wspomnimy śp. płk. Władysława Gawdyna. Przypomnimy też archiwalną rozmowę z ks. Stanisławem Małkowskim o krucjacie różańcowej i błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce, jego przyjacielu i kapelanie Solidarności, który zginął męczeńską śmiercią zamordowany w październiku 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Właśnie w tych dniach obchodzimy 36. rocznicę tamtych dramatycznych wydarzeń.

Polecamy także retransmisję wyjątkowego koncertu „Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków”. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat wieczorem we Wszystkich Świętych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, w tym roku z powodu epidemii koronawirusa koncert został zarejestrowany wcześniej. Wystąpi plejada artystów. Początek o godz. 16:05 w drugiej godzinie audycji Scena i sława; w pierwszej godzinie audycji zaprezentujemy występujących w koncercie artystów, a wśród nich znajdą się: Grażyna Łobaszewska, Iwona Loranc, Kuba Badach i Janusz Radek. Więcej informacji o koncercie raz galeria zdjęć z nagrania tego wydarzenia do zobaczenia tu: „Memento Vitae 2020 - koncert bez bisów i oklasków".


Wyjątkowa będzie też audycja "Cały nasz sport" po godz. 17:00, w której m.in. opowiemy o książce "Nie umiem dziękować Ci, Panie", zawierającej życiorys wieloletniego kapelana opolskiego sportu, ks. Zygmunta Lubienieckiego, a wydaną z okazji zakończenia pracy duszpasterskiej księdza prałata. W drugiej części programu sporo będzie wspomnień. Przypomnimy sylwetki sportowców, którzy w ostatnim czasie odeszli z tego świata. Nie zapomnimy także o osobach, które przez lata współpracowały z naszą redakcją i relacjonowały najważniejsze wydarzenia sportowe w regionie.

Zobacz także

2021-01-11, godz. 07:00 Komunikat Rady Mediów Narodowych w sprawie naboru kandydatur na członków rad programowych UWAGA! Przedłuża się termin naboru kandydatur do 15 lutego 2021 r. » więcej 2021-01-05, godz. 20:51 Święto Trzech Króli - sprawdź specjalny program Radia Opole! Według tradycji znacznie starszej niż obchody Bożego Narodzenia 6 stycznia Jezus objawiony został przybyłym ze wschodu trzem mędrcom, nazywanym także trzema… » więcej 2021-01-04, godz. 14:57 Szczepienia przeciwko COVID'19 - ważne informacje Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli… » więcej 2020-12-30, godz. 17:31 Zobacz, co nowego szykujemy w 2021 roku w programie i na stronie internetowej Radia Opole! Czy wyobrażali sobie kiedyś Państwo, że Loża Radiowa będzie nie jedna, a trzy? Albo że usłyszą Państwo dwie nowe audycje dziennikarza, który rozmawiał… » więcej 2020-12-23, godz. 12:45 Drodzy Słuchacze, pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia! Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia. Niech dodadzą nam otuchy i rodzinnego ciepła. Życzymy Wam, Drodzy Słuchacze, byście mogli… » więcej 2020-12-22, godz. 12:13 Spędź świąteczny czas z Radiem Opole – zobacz, co przygotowaliśmy Wigilia i Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku wyjątkowe. Nie będzie okazji do tłumnych spotkań. Być może sporo osób spędzi świąteczny czas… » więcej 2020-12-22, godz. 09:38 Życzenia od Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Pismo Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego do Zarządów, Rad Nadzorczych, Rad Programowych i Pracowników Spółek Publicznej Radiofonii… » więcej 2020-12-12, godz. 11:57 13 grudnia – pamiętamy w Radiu Opole! 13 grudnia 1981 roku w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej wprowadzono stan wojenny. W trakcie jego trwania internowano ponad 10 000 działaczy związanych z „Solidarnością”… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Wieniawa i Woronowicz jako Łęcka i Wokulski. Serial audio na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa już od poniedziałku… Jak mogliby wyglądać współcześni Izabela Łęcka i Stanisław Wokulski? Czy ich problemy są wciąż aktualne? Na te pytania odpowiedzieli twórcy nowej odsłony… » więcej 2020-11-25, godz. 14:33 Ruszyła akcja świątecznej pomocy Polakom na Wschodzie Opolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” rusza z Akcją Świątecznej Pomocy dla Polaków na Wschodzie, adresowaną do ludzi starych, chorych i… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »