Radio Opole » Kraj i świat
2024-05-24, 12:40 Autor: PAP

Mary Kay przyznaje stypendia naukowe pięciorgu przyszłym młodym naukowcom podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Regeneron (MediaRoom)

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Mary Kay Inc., firma nieustannie wspierająca edukację w dziedzinach STEM oraz młodzież podążającą za marzeniami, przyznała niedawno trzy nagrody w postaci stypendiów na rzecz pięciorga wybitnych licealistów wyłonionych spośród niemal 2000 uczestników z niemal 70 krajów podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Regeneron (ISEF), które odbyły się w Los Angeles. Stypendia o łącznej wysokości sięgającej niemal 10 000 USD zostały przyznane uczniom, którzy wykazali się innowacyjnymi projektami ukierunkowanymi na opracowywanie leków na nowotwory dotykające kobiety, innowacje w dziedzinie zrównoważonych opakowań oraz ochronę najcenniejszych zasobów naszej planety.


Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240523213358/pl/


ISEF, program organizowany przez Society for Science od ponad 70 lat, to największy na świecie konkurs naukowy adresowany do uczniów szkół średnich. Za pomocą globalnej sieci lokalnych, regionalnych i krajowych targów nauki miliony uczniów zachęca się do pogłębiania swojej pasji i dociekań w świecie nauki. Co roku wiosną wyłaniana jest grupa finalistów, którzy zyskują możliwość rywalizacji o nagrody i stypendia o łącznej wartości około 9 mln USD.


„Ci przyszli liderzy STEM wykazali się innowacyjnymi badaniami, kreatywnymi rozwiązaniami i nowatorskimi podejściami do złożonych problemów, które mogą bezpośrednio przyczynić się do znalezienia leków na nowotwory, wdrażania zrównoważonych praktyk biznesowych i przeformułowania norm branżowych - powiedziała Kristin Dasaro, dyrektor ds. inżynierii opakowań i zrównoważonego rozwoju w Mary Kay. - Możemy się wiele nauczyć od tego nowego pokolenia, dlatego Mary Kay jest zaszczycona możliwością wspierania ich na kolejnych etapach działalności w dziedzinach STEM”.


POZNAJ MŁODYCH NAUKOWCÓW


Nagroda główna: Keshvee Sekhda i Nyambura Sallinen (Georgia, USA)


IdentiCan: aplikacja wykrywająca nowotwory mózgu, piersi, płuc, skóry i trzustki


Aplikacja wykorzystująca technlogię AI do identyfikowania guzów nowotworowych z dokładnością rzędu 99,6%.


Drugie miejsce: Madalena Filipe i Frederico Mauritty (Lizbona, Portugalia)


HidroQapa: wodoodporny bioplastik z chitozanu pozyskiwanego z odpadów po skorupkach krewetek


Opracowanie zrównoważonych, biodegradowalnych materiałów ze skorupek pochodzących ze skorupiaków, umożliwiając ograniczenie ilości odpadów i zanieczyszczenia środowiska.


Trzecie miejsce: Carolina de Araujo Pereira da Silva (Rio de Janeiro, Brazylia)


Rock the Metals! Rola manganu jako czynnika wpływającego na złośliwość nowotworów i nośników metali jako docelowego rozwiązania w leczeniu raka


Badania nad wpływem metali i ich nośników na zachowanie komórek nowotworowych pod kątem nowatorskich sposobów leczenia raka.


Informacje o Mary Kay


Kiedyś. Teraz. Zawsze. Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się przebić tzw. szklany sufit, stworzyła swą wymarzoną markę kosmetyczną w 1963 r. w Teksasie w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała międzynarodowa firma współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 35 krajach. Od 60 lat możliwości oferowane przez Mary Kay pozwalają kobietom kształtować swoją przyszłość dzięki edukacji, mentoringowi, wsparciu i innowacjom. Firma Mary Kay z zaangażowaniem inwestuje w naukę leżącą u podstaw piękna i produkuje nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji skóry i makijażu, suplementy diety oraz zapachy. Mary Kay wierzy w ochronę naszej planety dla przyszłych pokoleń, wspiera kobiety chore na raka i będące ofiarami przemocy domowej oraz zachęca młode osoby do realizacji marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.


Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240523213358/pl/


Źródło: Mary Kay Inc.


KONTAKT:


Mary Kay Inc. Dział Komunikacji Korporacyjnej


marykay.com/newsroom


972.687.5332 lub media@mkcorp.com


Źródło informacji: Business Wire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2024-06-15, godz. 13:50 Paryż - 25 sportowców z Rosji i Białorusi dopuszczonych do startu w igrzyskach 25 sportowców z Rosji i Białorusi zostało dopuszczonych do startu w igrzyskach w Paryżu, które rozpoczną się 26 lipca. Pozostali z grupy 41 osób nie przeszli… » więcej 2024-06-15, godz. 13:50 Wrocław/ Utrudnienia w związku z 10. Nocnym Półmaratonem 10. Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje w sobotę o godz. 22. Utrudnienia pojawią się już wcześniej, bo w związku z biegiem MPK wprowadzi zmiany w kursowaniu… » więcej 2024-06-15, godz. 13:40 ME w kajakarstwie - dwa srebrne medale polskich osad (opis) Kanadyjkarki Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska w C2 500 m oraz kajakarki: Justyna Iskrzycka, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska i Katarzyna Kołodziejczyk… » więcej 2024-06-15, godz. 13:40 Beskidy/ Luteranie ze Szczyrku ofiarują dzieciom piłki z okazji Euro 2024 Luteranie ze Szczyrku będą modlili się w niedzielę o szlachetną rywalizację podczas piłkarskich Mistrzostw Europy. Ks. Jan Byrt powiedział, że każde… » więcej 2024-06-15, godz. 13:30 W.Brytania/ Księżna Walii pokazała się publicznie po raz pierwszy od diagnozy Księżna Walii Kate pokazała się w sobotę publicznie po raz pierwszy od ogłoszenia pięć miesięcy temu, że wykryto u niej raka. Przejechała wraz z dziećmi… » więcej 2024-06-15, godz. 13:30 Paryż - polscy siatkarze plażowi odpadli w ćwierćfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk Polscy siatkarze plażowi odpadli w łotewskiej Jurmali w ćwierćfinale turnieju finałowego Pucharu Narodów, będącego jednocześnie ostatnim etapem europejskich… » więcej 2024-06-15, godz. 13:20 LN siatkarek - Polska - Tajlandia 3:0 (opis) Polskie siatkarki pokonały w Hongkongu Tajlandię 3:0 (25:15, 25:23, 25:17) w kolejnym meczu Ligi Narodów. To dziesiąte zwycięstwo drużyny Stefano Lavariniego… » więcej 2024-06-15, godz. 13:20 Szwajcaria/ Wiceprezydent USA zapowiedziała zwiększenie pomocy dla Ukrainy Wiceprezydent USA Kamala Harris zapowiedziała w sobotę nową pomoc w wysokości ponad 1,5 mld dol. dla Ukrainy, przede wszystkim na odbudowę sektora energetycznego… » więcej 2024-06-15, godz. 13:10 ME 2024 - dwie wygrane Polaków na inaugurację wielkich imprez (dokumentacja) Tylko dwukrotnie polskim piłkarzom udało się wygrać pierwszy mecz w mistrzostwach świata lub Europy. Podczas mundialu w RFN w 1974 roku pokonali Argentynę… » więcej 2024-06-15, godz. 13:10 ME 2024 - z Holandią po raz dziewiąty pod wodzą niepokonanego Probierza (dokumentacja) Niedzielny mecz z Holandią w mistrzostwach Europy będzie dziewiątym występem piłkarskiej reprezentacji Polski pod wodzą Michała Probierza. Dotychczasowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »