Radio Opole » Kraj i świat
2024-05-24, 12:30 Autor: PAP

Orlen rekrutuje studentów i absolwentów uczelni na letnie, płatne praktyki

Orlen rozpoczął rekrutację do programu letnich, płatnych praktyk dla studentów i absolwentów uczelni wyższych. Przygotowano 25 miejsc. Jak podał w piątek koncern, zgłoszenia na praktyki, które odbywać się będą w jego zakładzie głównym w Płocku (Mazowieckie), można składać do 5 czerwca.

"Ruszyła rekrutacja do programu letnich praktyk. W tym roku w Płocku dla studentów i absolwentów uczelni wyższych przygotowano aż 25 miejsc. Spółka na chętnych czeka do 5 czerwca" - ogłosił w piątek Orlen. Wyjaśnił, że program skierowany jest do studentów, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem kariery w koncernie.


"Letnie praktyki to doskonała okazja, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w przyszłości" - podkreślono w informacji.


Jak zapowiedział Orlen, "trzymiesięczne płatne praktyki realizowane będą od lipca do września". Według koncernu, chętni mogą wybrać ich profil: produkcję w obszarach rafinerii i petrochemii lub zajęcia w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości. Wsparcie merytoryczne praktykantom zapewniać będą indywidualni opiekunowie.


Na praktyki aplikować można poprzez stronę internetową: https://www.orlen.pl/pl/kariera/oferty-pracy#Praktyki_i_sta%C5%BCe do 5 czerwca. Ze wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 25 osób.


Orlen podał, że planowane praktyki na instalacjach produkcyjnych odbywać się będą na terenie jego głównego zakładu produkcyjnego w Płocku. Uczestnicy poznają m.in. procesy produkcji paliw i petrochemikaliów, funkcjonowanie istniejących oraz nowobudowanych instalacji.


"Aby zostać przyjętym na praktyki na instalacjach produkcyjnych należy być absolwentem lub studentem ostatnich lat. Preferowane na tym stanowisku kierunki studiów to: chemia, technologia chemiczna, automatyka, mechanika przemysłowa, inżynieria środowiska, inżynieria chemiczna, inżynieria przemysłowa" - zaznaczył koncern.


Jak wyjaśnił Orlen, praktyki w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości odbywać się będą w jego Centrum Badawczo – Rozwojowym, także w Płocku. "Do zadań praktykantów należeć będzie m.in. wykonywanie dedykowanych elementów procesu badawczego w zakresie syntezy organicznej związanej z otrzymywaniem zaawansowanych petrochemikaliów" - wspomniał koncern.


Zapowiedział także, iż praktykanci wezmą udział w badaniach związanych zagospodarowaniem i przetwarzaniem frakcji pozostałości z przerobu ropy naftowej, a wszystkie zadania będą realizowane z użyciem nowoczesnej aparatury do badania przemian chemicznych. "Preferowane kierunki studiów na tym stanowisku to: chemia, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa" - zaznaczył Orlen.


W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny Orlenu, który jest największym kompleksem rafineryjno-petrochemicznym w Polsce i jednym z największych tego tupu w Europie. W pobliżu zakładu w 2021 r. koncern otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe. Placówka zajmuje się m.in. optymalizacjami procesów produkcji oraz nowymi technologiami w segmentach petrochemii, rafinerii, a także w nisko i zeroemisyjnej energetyce.


Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, który posiada m.in. rafinerie w Polsce, w Czechach i na Litwie, a także sieć stacji paliw, w tym również w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Austrii. Rozwija segment wydobywczy węglowodorów, ropy i gazu, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii i planuje rozwój energetyki jądrowej. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.


Gdy w 2023 r. zaktualizowano strategię Grupy Orlen do 2030 r., uwzględniając jej priorytetowe cele po wcześniejszej fuzji z Grupą Energa, Grupą Lotos i PGNiG, zapisano m.in., że do końca dekady koncern planuje zainwestować ponad 320 mld zł. (PAP)


Autor: Michał Budkiewicz


mb/ pad/


Kraj i świat

2024-06-19, godz. 15:10 Synoptyk IMGW: w czwartek temperatura zdecydowanie się obniży W czwartek temperatura zdecydowanie się obniży - do 25 st. C na południu i 23 st. C w centralnej Polsce - poinformowała PAP synoptyk Instytutu Meteorologii… » więcej 2024-06-19, godz. 15:10 Pokaz filmu "Vika!" Agnieszki Zwiefki - w piątek w Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym Pokaz filmu dokumentalnego 'Vika!' w reż. Agnieszki Zwiefki o 84-letniej didżejce oraz silent disco odbędą się w piątek wieczorem w Filmotece Narodowej -… » więcej 2024-06-19, godz. 15:10 Zawiercie/ Otwarto zakład odzysku cennych metali firmy Elemental Strategic Metals Zakład firmy Elemental Strategic Metals, który zajmie się odzyskiwaniem metali przemysłowych i szlachetnych, otwarto oficjalnie w środę w Zawierciu. Pracować… » więcej 2024-06-19, godz. 15:10 Piłkarska LE – Rapid Wiedeń potencjalnym rywalem Wisły Kraków w 2. rundzie (aktl.) Rapid Wiedeń będzie rywalem piłkarzy Wisły Kraków w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Europy, jeśli zdobywcy Pucharu Polski wyeliminują kosowski Llapi Podujeve… » więcej 2024-06-19, godz. 15:10 Orlen opracuje własną technologię wykorzystania CO2 z procesów technologicznych Grupa Orlen opracuje własną technologię zagospodarowania CO2 z procesów petrochemicznych, produkcji biogazu i emitowanych gazów. Według szacunków pozwoli… » więcej 2024-06-19, godz. 15:00 Podlaskie/ 252,9 mln zł będą kosztować drogi Juszkowy Gród - Zwodzieckie i Tarnopol - Siemianówka 252,9 mln zł będzie kosztować budowa i rozbudowa łącznie ok. 25 km dróg wojewódzkich: Juszkowy Gród - Zwodzieckie oraz Tarnopol - Siemianówka (Podlaskie)… » więcej 2024-06-19, godz. 15:00 LN siatkarek - trudne wyzwanie przed Polkami, na drodze obrończynie trofeum (zapowiedź) Aktualny mistrz Europy Turcja będzie rywalem polskich siatkarek w piątkowym ćwierćfinale Ligi Narodów w Bangkoku. 'Dla mnie Turczynki są w tej chwili najlepszym… » więcej 2024-06-19, godz. 15:00 TK: nowelizacja o NCBR niekonstytucyjna; do głosowania nie dopuszczono dwóch posłów (krótka) Nowelizacja przepisów o NCBR z 26 stycznia br. jest niekonstytucyjna. Do głosowania nie dopuszczono dwóch posłów - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika… » więcej 2024-06-19, godz. 15:00 "Federa": szpital w Pabianicach odmówił aborcji pacjentce z zagrożeniem zdrowia psychicznego Fundacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny 'Federa' podała szczegóły dotyczące sprawy pacjentki szpitala w Pabianicach, ukaranego przez NFZ za odmowę wykonania… » więcej 2024-06-19, godz. 15:00 UE/ KE objęła procedurą nadmiernego deficytu Polskę i sześć innych krajów (opis) Komisja Europejska objęła w środę procedurą nadmiernego deficytu Polskę i sześć innych krajów unijnych, w tym Francję i Włochy. Ostateczną decyzję… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »