Radio Opole » Kraj i świat
2024-05-24, 09:00 Autor: PAP

Zaawansowana wiertnica XCMG doskonale radzi sobie z trudnym terenem przy budowie gazociągu w Serbii (MediaRoom)

BELGRAD, Serbia, 23 maja 2024 r. /PRNewswire/ -- W ramach znaczącego rozwoju serbskiej infrastruktury gazu ziemnego spółka XCMG Machinery („XCMG” SHE: 000425) ukończyła pełną wyzwań budowę gazociągu na odcinku przebiegającym przez rzekę Dunaj, korzystając z wysokowydajnej wiertnicy horyzontalnej sterowanej XZ3600 oraz pompy płuczkowej XMP2800. Ten potężny duet poradził sobie z warstwą twardej gleby 70MPa w ciągu tygodnia.


Teren w pobliżu Dunaju charakteryzuje się dużą wilgotnością gleb, w których warstwy twardego podłoża przeplatają się z piaskiem i kamykami, co sprawia, że odwierty są szczególnie trudne. Potrzeba precyzyjnego poruszania się wzdłuż wijącej się rzeki stanowiła szczególną trudność zarówno pod względem sprzętowym, jak i operacyjnym.


Po dokładnej ocenie i porównaniu możliwości sprzętowych lokalni klienci wybrali do tej inwestycji wiertnicę horyzontalną sterowaną XZ3600 oraz pompę płuczkową XMP2800 XCMG. Wykorzystując technologię i stabilność działania w ramach złożonych planów operacyjnych, XCMG było w stanie efektywnie sprostać temu zagranicznemu wyzwaniu w zaledwie tydzień.


To samo połączenie wiertnicy horyzontalnej sterowanej i pompy płuczkowej miało rekordowe osiągnięcia w inwestycjach budowlanych w Nigerii. XZ3600 to opracowana przez XCMG wiertnica horyzontalna sterowana o dużym tonażu, która może osiągnąć maksymalną siłę odciągania do 3600kN i maksymalny moment obrotowy 120 000N•m. Zaprojektowano ją do pracy na dużych odległościach w trudnym terenie. Stacja pompująca XMP2800 ma funkcję niezależne regulacji w zależności od warunków panujących na budowie, aby ograniczyć ilość pompowanego błota i ograniczyć koszty.


W ramach wcześniejszych inwestycji spółka uczestniczyła w miejskich projektach budowlanych w Serbii i krajach sąsiadujących, stosując rozmaite maszyny drogowe i urządzenia bezwykopowe XCMG. W okręgu niszawskim najnowszy buldożer XCM D170 pomyślnie zadebiutował dzięki wsparciu zagranicznych inżynierów serwisowych, którzy zapewnili jego uruchomienie tego samego popołudnia.


W Bośni i Hercegowinie jest realizowana największa inwestycja w dziedzinie nowych źródeł energii, w ramach której dźwig do montażu turbin wiatrowych, największy dźwig z wysięgnikiem teleskopowym eksportowany z Chin, odnotował rekordowe osiągi w porównaniu do podobnych modeli.


Poza wspomnianymi osiągnięciami w Serbii prowadzone są działania związane z budową pierwszej autostrady w Czarnogórze łączącej stolicę kraju z regionami Serbii Północnej drogą szybkiego ruchu. Znaczącą rolę w inwestycji odgrywają maszyny do wiercenia tuneli. Warto wspomnieć również o udziale w budowie mostów i pracach wydobywczych w Macedonii, Bułgarii, na Węgrzech i w innych krajach sąsiadujących, który stanowi dla spółki okazję do prezentacji swojej oferty obejmującej dźwigi, maszyny górnicze, równiarki i wiertarki, zapewniając silne wsparcie regionalnych inwestycji budowlanych w tych obszarach.


Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2420560/WechatIMG11105.jpg


Źródło: XCMG Machinery


KONTAKT:


Wang Lin


e-mail: xcmg_media@163.com


Źródło informacji: PR Newswire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2024-06-22, godz. 04:50 Dowództwo Operacyjne RSZ: podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej… W związku z aktywnością lotnictwa Rosji nad Ukrainą, w południowo-wschodnim obszarze Polski może występować podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem… » więcej 2024-06-22, godz. 03:50 Czerwony Krzyż: 22 zabitych w ostrzale, który uszkodził nasze biuro w Strefie Gazy Co najmniej 22 osoby zginęły, a 45 zostało rannych w wyniku uderzenia pocisków dużego kalibru, które uszkodziło biuro Czerwonego Krzyża w Strefie Gazy… » więcej 2024-06-22, godz. 03:10 Hiszpania/ Prezydent Argentyny skrytykował w Madrycie rządzących krajem socjalistów Prezydent Argentyny Javier Milei, który w piątek przybył do Madrytu odebrać przyznane mu przez władze stołecznego regionu wyróżnienie, skrytykował rządzących… » więcej 2024-06-22, godz. 02:50 USA/ Trzy osoby zabite i 10 rannych w strzelaninie w Arkansas (aktl.) W miasteczku Fordyce, w amerykańskim stanie Arkansas, doszło w piątek do strzelaniny, w wyniku której trzy osoby zginęły, a 10 zostało rannych, w tym dwóch… » więcej 2024-06-22, godz. 01:30 Lubuskie/ Koniec utrudnienia na S3 w pobliżu Gorzowa Wlkp. Zakończyło się utrudnienie na trasie S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie w piątek późnym wieczorem doszło do wypadku - podała Generalna Dyrekcja… » więcej 2024-06-22, godz. 00:50 Prezydent Duda: chcemy otwarcia Chin na mięso z Polski Kwestie gospodarski i bezpieczeństwa, w tym szersze otwarcie ChRL na produkty mięsne z Polski, zwiększenie chińskich inwestycji w Polsce i przedstawienie polskiego… » więcej 2024-06-22, godz. 00:40 USA/ Trzy osoby zabite i 10 rannych w strzelaninie w Arkansas W miasteczku Fordyce, w amerykańskim stanie Arkansas, doszło w piątek do strzelaniny, w wyniku której trzy osoby zginęły, a 10 osób zostało rannych, w… » więcej 2024-06-22, godz. 00:40 W Monitorze Polskim opublikowano postanowienia o wygaśnięciu mandatów 25 posłów W Monitorze Polskim opublikowano postanowienia Marszałka Sejmu RP o wygaśnięciu mandatów 25 posłów, którzy dostali się do Parlamentu Europejskiego. » więcej 2024-06-22, godz. 00:10 ME 2024 - Holandia - Francja 0:0 (opinie) Po meczu Holandia - Francja (0:0) powiedzieli: Ronald Koeman (trener reprezentacji Holandii): 'Wynik jest trochę rozczarowujący. Zawsze trudno gra się z… » więcej 2024-06-21, godz. 23:50 Łódzkie/ Zarząd województwa z absolutorium i wotum zaufania Sejmik Województwa Łódzkiego udzielił w piątek wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa. Za przyjęciem uchwał głosowali radni zarówno obecnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »