Radio Opole » Kraj i świat
2024-05-21, 17:40 Autor: PAP

Donald Trump pozwie twórców filmu „The Apprentice” - zapowiedział rzecznik jego sztabu wyborczego

W poniedziałek 20 maja wieczorem w Cannes odbyła się premiera filmu poświęconego Donaldowi Trumpowi zatytułowanego „The Apprentice”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w filmie wyreżyserowanym przez Aliego Abbasiego znalazła się scena gwałtu Trumpa na jego pierwszej żonie, Ivanie. Niedługo potem rzecznik kampanii prezydenckiej Trumpa, Steven Cheung, zapowiedział pozwanie twórców projektu. Abbasi odniósł się do tego na konferencji prasowej.

„Nie uważam, że to film, który by mu się nie spodobał, choć nie uważam też, że by go polubił. Na pewno byłby zaskoczony. Powtarzam to, co mówiłem już wcześniej. Chętnie się z nim spotkam i omówię cały kontekst mojego filmu. Urządzilibyśmy seans, a potem o nim pogadali, jeśli interesuje to kogoś pracującego przy jego kampanii” – powiedział reporterom w Cannes Ali Abbasi, cytowany przez AFP.


Nic nie wskazuje jednak na to, by osoby związane z kampanią prezydencką Donalda Trumpa były zainteresowane takim seansem. Nadzorujący kampanię Steven Cheung mówi o tej produkcji następująco: „To filmowy śmieć, to czysta fikcja”. Wskazuje, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Hollywood chce wpłynąć na wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, oczerniając kandydata prowadzącego aktualnie w sondażach. Cheung zapowiedział, że zostanie złożony pozew przeciwko twórcom filmu, w odpowiedzi na to, w jak fałszywy sposób przedstawili Trumpa.


Ci, którzy mieli okazję zobaczyć dzieło Abbasiego podczas canneńskiej premiery, nie mają wątpliwości, że wśród wielu scen, w których Trump przedstawiony został w negatywnym świetle, scena gwałtu, którego dopuszcza się na swojej pierwszej żonie, Ivanie, jest najmocniejsza.


„The Apprentice” nie ma jeszcze daty amerykańskiej premiery. Abbasi w trakcie konferencji prasowej odniósł się też do zaplanowanych na 5 listopada wyborów prezydenckich. „Zbliża się duże wydarzenie promocyjne, które pomoże naszemu filmowi. Nazywa się amerykańskimi wyborami. Druga debata pomiędzy Trumpem a Joe Bidenem zaplanowana została na 15 września. Powiedziałbym, że to dobra data na premierę” – mówi reżyser, który apeluje też o kolejne podobne produkcje. „Nie można w metaforyczny sposób rozprawiać się z faszyzmem. Czas na to, by filmy znów miały znaczenie. Czas na to, by znów kręcić polityczne filmy” – twierdzi, nawiązując do hasła wyborczego Trumpa. (PAP Life)


kal/ag/


Kraj i świat

2024-06-22, godz. 04:50 Dowództwo Operacyjne RSZ: podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej… W związku z aktywnością lotnictwa Rosji nad Ukrainą, w południowo-wschodnim obszarze Polski może występować podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem… » więcej 2024-06-22, godz. 03:50 Czerwony Krzyż: 22 zabitych w ostrzale, który uszkodził nasze biuro w Strefie Gazy Co najmniej 22 osoby zginęły, a 45 zostało rannych w wyniku uderzenia pocisków dużego kalibru, które uszkodziło biuro Czerwonego Krzyża w Strefie Gazy… » więcej 2024-06-22, godz. 03:10 Hiszpania/ Prezydent Argentyny skrytykował w Madrycie rządzących krajem socjalistów Prezydent Argentyny Javier Milei, który w piątek przybył do Madrytu odebrać przyznane mu przez władze stołecznego regionu wyróżnienie, skrytykował rządzących… » więcej 2024-06-22, godz. 02:50 USA/ Trzy osoby zabite i 10 rannych w strzelaninie w Arkansas (aktl.) W miasteczku Fordyce, w amerykańskim stanie Arkansas, doszło w piątek do strzelaniny, w wyniku której trzy osoby zginęły, a 10 zostało rannych, w tym dwóch… » więcej 2024-06-22, godz. 01:30 Lubuskie/ Koniec utrudnienia na S3 w pobliżu Gorzowa Wlkp. Zakończyło się utrudnienie na trasie S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie w piątek późnym wieczorem doszło do wypadku - podała Generalna Dyrekcja… » więcej 2024-06-22, godz. 00:50 Prezydent Duda: chcemy otwarcia Chin na mięso z Polski Kwestie gospodarski i bezpieczeństwa, w tym szersze otwarcie ChRL na produkty mięsne z Polski, zwiększenie chińskich inwestycji w Polsce i przedstawienie polskiego… » więcej 2024-06-22, godz. 00:40 USA/ Trzy osoby zabite i 10 rannych w strzelaninie w Arkansas W miasteczku Fordyce, w amerykańskim stanie Arkansas, doszło w piątek do strzelaniny, w wyniku której trzy osoby zginęły, a 10 osób zostało rannych, w… » więcej 2024-06-22, godz. 00:40 W Monitorze Polskim opublikowano postanowienia o wygaśnięciu mandatów 25 posłów W Monitorze Polskim opublikowano postanowienia Marszałka Sejmu RP o wygaśnięciu mandatów 25 posłów, którzy dostali się do Parlamentu Europejskiego. » więcej 2024-06-22, godz. 00:10 ME 2024 - Holandia - Francja 0:0 (opinie) Po meczu Holandia - Francja (0:0) powiedzieli: Ronald Koeman (trener reprezentacji Holandii): 'Wynik jest trochę rozczarowujący. Zawsze trudno gra się z… » więcej 2024-06-21, godz. 23:50 Łódzkie/ Zarząd województwa z absolutorium i wotum zaufania Sejmik Województwa Łódzkiego udzielił w piątek wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa. Za przyjęciem uchwał głosowali radni zarówno obecnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »