Radio Opole » Kraj i świat
2024-05-15, 19:20 Autor: PAP

Ringo Starr twierdzi, że gdyby nie Paul McCartney, Beatlesi nie nagraliby tak wielu płyt

W trakcie trwającej blisko 10 lat kariery wspaniała czwórka z Liverpoolu wydała w sumie 12 studyjnych albumów. W tym krótkim czasie beatlemanii, która ogarnęła cały świat, zespół stał się fenomenem, którego muzycznych rekordów nie są w stanie pobić współcześni artyści. Jak zdradził niedawno Ringo Starr ten bogaty dorobek The Beatles to duża zasługa Paula McCartneya, który była najbardziej pracowity z całej czwórki.

Beatlesi należą do tego nielicznego grona artystów, którzy w pełni zasługują na miano legendy. Dokonali prawdziwej rewolucji w muzyce, odważnie łącząc różne style, mieli wpływ na powstanie teledysków muzycznych i spopularyzowali koncerty grane na dużych obiektach. Choć zespołem targały wewnętrzne konflikty, które ostatecznie w 1970 roku doprowadziły do rozpadu, należy przyznać, że zespół nie zmarnował ani jednego roku ze swojej działalności. Światowa sprzedaż ich nagrań jest szacowana na 600 mln do 1 mld egzemplarzy, co jest najwyższym wynikiem spośród wszystkich wykonawców w dziejach przemysłu fonograficznego.


W niedawnym wywiadzie, którego Ringo Starr udzielił stacji AXS TV, perkusista formacji zaznaczył, że o ich sukcesie zdecydowało kilka ważnych czynników. Poza muzyczną odwagą i błyskotliwością, artyści, którzy, jak przyznał Starr, rzadko żyli w zgodzie, nie pozwalali, by wewnętrzne konflikty wpływały na ich pracę. „Nie dogadywaliśmy się. Było nas czterech, byliśmy nakręceni. Ale to nigdy nie kolidowało z muzyką. Niezależnie od tego, jak wielka była awantura, kiedy trzeba było stanąć na wysokości zadania, każdy z nas dawał z siebie wszystko” – wspomniał Starr.


Czynnikiem, który zdecydował może nie tyle o sukcesie, ale na pewno o tym, jak duży był ich dorobek, był pracoholizm Paula McCartneya. Starr zdradził, że gdy życie osobiste każdego z muzyków zaczęło się układać, ich mobilizacja do pracy słabła. „Wysiłek, który włożyliśmy w coś, na co naprawdę ciężko pracowaliśmy, zaczął blednąć. I do dziś dziękujemy Paulowi, który był pracoholikiem w naszym zespole. Dzięki niemu nagraliśmy o wiele więcej płyt. To on zagrzewał nas do pracy” – przyznał. (PAP Life)


mdn/moc/


Kraj i świat

2024-05-21, godz. 18:10 Wiceprzewodniczący KRS: Szmydt nie pracował w komisji ds. danych osobowych Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Rafał Puchalski poinformował, że były sędzia Tomasz Szmydt nie zajmował się w tej instytucji kwestią danych… » więcej 2024-05-21, godz. 18:10 Resort finansów pracuje nad zmianami w stabilizującej regule wydatkowej (SRW) Zmiany w stabilizującej regule wydatkowej (SRW) zapowiedziano we wtorek we wpisie w Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Odpowiedni projekt… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 MŚ w judo - Angelika Szymańska ze srebrnym medalem (opis) Judoczka Angelika Szymańska zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w kat. 63 kg w Abu Zabi. Polka w finale przegrała przez waza-ari z Holenderką Joanne van… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Francja/ Byli szefowie wywiadu Syrii sądzeni zaocznie za zbrodnie przeciw ludzkości Proces byłych szefów wywiadu syryjskiego, sądzonych zaocznie za domniemane zbrodnie przeciw ludzkości, ruszył we wtorek w Paryżu. Zdaniem obrońców praw… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 MŚ w judo - 36 medali Polaków (dokumentacja) Judoczka Angelika Szymańska zdobyła w kat. 63 kg srebrny medal mistrzostw świata w Abu Zabi. To 36. krążek biało-czerwonych zdobyty w tej dyscyplinie w MŚ… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Izrael/ Urzędnicy skonfiskowali kamerę agencji AP i przerwali transmisję Urzędnicy izraelskiego ministerstwa komunikacji skonfiskowali we wtorek kamerę agencji prasowej Associated Press i przerwali nadawany na żywo obraz Strefy Gazy… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Konin/ Andrzej Moś o śmierci Jana A.P. Kaczmarka: Konin stracił swojego ambasadora Konin stracił człowieka, który przez swój życiorys był jego ambasadorem - powiedział PAP koniński filmowiec Andrzej Moś. Jana A. P. Kaczmarka w rozmowie… » więcej 2024-05-21, godz. 17:50 Rosja/ Armia ogłosiła rozpoczęcie w pobliżu Ukrainy ćwiczeń z użyciem broni jądrowej Armia rosyjska ogłosiła we wtorek, że rozpoczęła w pobliżu Ukrainy ćwiczenia wojskowe z użyciem taktycznej broni nuklearnej. Manewry te zostały na początku… » więcej 2024-05-21, godz. 17:40 Ukraina/ Zełenski omówił z Baerbok dostawę systemów obrony powietrznej Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na spotkaniu w Kijowie z szefową MSZ Niemiec Annaleną Baerbock omówił m.in. dostawę systemów obrony powietrznej dla… » więcej 2024-05-21, godz. 17:40 MRiRW postuluje zniesienie akcyzy na cydr i perry Ministerstwo Rolnictwa zgłosiło uwagi do projektu zmian w ustawie o podatku akcyzowym, postulując całkowite zniesienie akcyzy na cydr i perry - poinformował… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »