2024-05-10, 08:50 Autor: PAP

Liga NBA - Cavaliers i Mavericks odrobili straty

Koszykarze Cleveland Cavaliers i Dallas Mavericks wygrali wyjazdowe spotkania drugiej rundy play off ligi NBA. Pierwsi pokonali Boston Celtics 118:94, a drudzy zwyciężyli Oklahomę City Thunder 119:110. Dzięki temu rywalizacje, które toczą się do czterech zwycięstw, remisują 1-1.

"Kawalerzyści" zdołali wygrać swój pierwszy mecz wyjazdowy w tegorocznej fazie play off. Duży wpływ na końcowy wynik miał fakt, że aż sześciu graczy gości, w tym Donovan Mitchell (29) zdobyło co najmniej 12 punktów. Nie bez znaczenia była dyspozycja Cavs w rzutach zza linii trzech punktów. Trafili 13 z 28 prób.

Pierwsza wyrównana połowa (54:54) nie wskazywała na wysokie zwycięstwo zespołu z Cleveland. "Kawalerzyści" przejęli inicjatywę dopiero po przerwie, pokonując Celtics 64:40. Na około pięć minut przed końcem trener gospodarzy Joe Mazulla zdecydował się wpuścić na parkiet rezerwowych. Zgromadzeni na hali kibice gospodarzy zaczęli opuszczać obiekt.

Najlepiej w szeregach Bostonu spisał się Jayson Tatum, który zakończył spotkanie z 25 punktami, 7 zbiórkami i 6 asystami. Wspierać próbował go Jaylen Brown, ale jego 19 punktów, 4 zbiórki i asysta nie wystarczyły. Pozostali gracze, a zwłaszcza świetnie dysponowany w poprzednich spotkaniach Derrick White nie dali rady przeciwstawić się dobrze zorganizowanej defensywie Cavaliers.

Na pierwszą porażkę Oklahoma City Thunder w tegorocznym play off najbardziej zapracowała dwójka zawodników Mavs. Luka Doncic zdobył 29 punktów, 10 zbiórek i 7 asyst, ale nieoczekiwanym bohaterem meczu został P.J. Washington. Silny skrzydłowy spędził na parkiecie niespełna 40 minut i w tym czasie zdobył 29 punktów, 11 zbiórek i 4 asysty. Wynik dla podkoszowego z Dallas jest jego rekordem punktowym w karierze w fazie play off.

Jeszcze przed przerwą goście zdołali wypracować 15-punktowe prowadzenie. Odrabianie strat przez Thunder powiodło się i na początku trzeciej kwarty zespół Marka Daigneaulta raz pierwszy w tym spotkaniu objął prowadzenie, głównie dzięki dobrej postawie rezerwowego Aarona Wigginsa. Przewaga gospodarzy nie utrzymała się jednak zbyt długo. W końcówce meczu Thunder zanotowali słabą serię rzutową, co ostatecznie przesądziło o ich porażce.

Shai Gilgeous-Alexander zdobył dla Thunder 33 punkty, 12 zbiórek i 8 asyst, a Jalen Williams dodał 20 punktów. (PAP)

mask/

2024-05-20, godz. 17:20 Rybnik: pomnikiem upamiętniono dotkniętych Tragedią Górnośląską W centrum Rybnika stanął pomnik upamiętniający dotkniętych Tragedią Górnośląską - podały w poniedziałek władze miasta. Mianem Tragedii Górnośląskiej… » więcej 2024-05-20, godz. 17:20 Gniezno/ Sztab kryzysowy w związku z sytuacją w mieście po przejściu nawałnicy Jeszcze w poniedziałek odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z sytuacją w mieście po przejściu nawałnicy - powiedziała PAP rzeczniczka… » więcej 2024-05-20, godz. 17:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, poniedziałek 20 maja, 17.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Po triumfie w sobotnim finale turnieju WTA 1000 w Rzymie Iga Świątek umocniła się na pierwszym miejscu światowego… » więcej 2024-05-20, godz. 17:10 LN siatkarzy - obrona tytułu i przygotowanie do igrzysk olimpijskich celem Polaków (zapowiedź) We wtorek rozpocznie się Liga Narodów, w której polscy siatkarze po raz pierwszy będą bronić tytułu. Jest jednak dla podopiecznych trenera Nikoli Grbica… » więcej 2024-05-20, godz. 17:10 Eksperci: dziewczęta są lepsze w rozumieniu tekstów, częściej wybierają licea i studia W Polsce dziewczęta osiągają lepsze niż chłopcy wyniki w rozumieniu tekstu. Ta umiejętność przekłada się na ich dalszą drogę kształcenia. Dziewczęta… » więcej 2024-05-20, godz. 17:10 LN siatkarzy - powtórka ubiegłorocznego finału już w pierwszym meczu z udziałem Polaków (program) Polscy siatkarze, obrońcy tytułu, w środę spotkaniem z Amerykanami zainaugurują Ligę Narodów w Antalyi, co będzie rewanżem za finał ubiegłorocznej edycji… » więcej 2024-05-20, godz. 16:50 Kardiolinia.pl: ruszyło Centrum Edukacji i Wsparcia Pacjenta z Niewydolnością Serca (MediaRoom) Kardiolinia.pl czyli Centrum Edukacji i Wparcia Pacjenta z Niewydolnością Serca, to platforma edukacyjna stworzona przez Asocjację Niewydolności Serca Polskiego… » więcej 2024-05-20, godz. 16:50 Film „The Apprentice” o Donaldzie Trumpie pokaże szokujące kulisy jego pierwszego małżeństwa? Na poniedziałkowy wieczór 20 maja w Cannes zaplanowana została premiera filmu „The Apprentice” opowiadającego o młodości Donalda Trumpa. Jeszcze przed… » więcej 2024-05-20, godz. 16:50 Warszawa/ Utrudnienie na S8 po zderzeniu 5 pojazdów; jedna osoba ranna Jedna osoba została ranna w wypadku drogowym na drodze krajowej S8 na wysokości Warszawy, węzeł Łabiszyńska. Zderzyły się trzy samochody osobowe, bus oraz… » więcej 2024-05-20, godz. 16:50 Ukraina/ Publicysta: główne wyzwanie Zełenskiego to utrzymać Ukrainę na mapie świata Głównym wyzwaniem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego jest utrzymanie Ukrainy na mapie świata - powiedział w poniedziałek PAP ukraiński publicysta… » więcej