Radio Opole » Kraj i świat
2024-04-12, 12:30 Autor: PAP

Tusk: Europa i państwa członkowskie muszą skutecznie chronić swoje terytoria i kontrolować granice (krótka)

Europa i państwa członkowskie muszą skutecznie chronić swoje terytoria i skutecznie kontrolować swoją granicę - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z szefem greckiego rządu. Polityka migracyjna nie może być ogarnięta chaosem, bezładem i brakiem jakiejkolwiek kontroli - dodał.

Szef polskiego rządu spotkał się w piątek w KPRM z premierem Grecji Kiriakosem Mitsotakisem.


Podczas wspólnej konferencji prasowej Tusk powiedział, że wraz z greckim premierem będą się strać skutecznie wpływać na strategie europejskie dotyczące bezpieczeństwa Europy, czy migracji.


Polski premier powiedział, że z Mitsotakisem będą wymieniać się doświadczeniami, również praktycznymi, jeśli chodzi o skuteczną ochronę granicy przed nielegalną migracją.


"Oba państwa mają poważny powód żeby zajmować się problemem nielegalnej migracji" - ocenił, zaznaczając że są to różne problemy ze względu na geografię i sąsiedztwo naszych krajów.


"Ale mamy podobny punkt widzenia z premierem Mitsotakisem i z państwem greckim, a to się sprowadza do jednego zdanie: Europa i państwa członkowskie muszą skutecznie chronić swoje terytoria i muszą skutecznie kontrolować swoją granicę. Tak, aby polityka migracyjna nie była ogarnięta chaosem, bezładem i brakiem jakiejkolwiek kontroli" - powiedział Tusk. (PAP)


rbk/ kmz/ godl/


Kraj i świat

2024-05-24, godz. 12:20 Sportowa rewolucja - dla każdego, bezpłatnie i lokalnie. Program Aktywna Szkoła wchodzi w kolejną fazę realizacji… 46% szkół i 93,8% orlików oraz innych obiektów sportowych, zakładanych w założeniach projektu, zgłosiło się do udziału w Programie Aktywna Szkoła realizowanym… » więcej 2024-05-24, godz. 12:20 Podkarpackie/ PiS proponuje stałą cenę za energię elektryczną, 500 zł za megawatogodzinę Politycy Prawa i Sprawiedliwości proponują ustalenie stałej ceny za energii elektrycznej. Dla wszystkich odbiorców jednakową. 500 zł za megawatogodzinę. » więcej 2024-05-24, godz. 12:20 Kaczyński: nie pamiętam, kto był w gremium podejmujących decyzję o przeprowadzeniu wyborów korespondencyjnych (k… Prezes PiS Jarosław Kaczyński zeznał przed komisją śledczą, że nie pamięta, kto był w gremium podejmujących decyzję o przeprowadzeniu wyborów w formie… » więcej 2024-05-24, godz. 12:10 Sejm/ Wysłuchanie nt. TK – uczestnicy o apolityczności i odbudowie (krótka2) O konieczności apolityczności zreformowanego Trybunału Konstytucyjnego i odbudowie jego prestiżu mówią uczestnicy odbywającego się w piątek przed południem… » więcej 2024-05-24, godz. 12:10 Prezydent Cypru: poszerzenie UE powinno być jednym z najważniejszych celów Poszerzenie Unii Europejskiej powinno być jednym z najważniejszych jej celów w obecnej sytuacji geopolitycznej, wobec wielu kryzysów, w tym wojen w Ukrainie… » więcej 2024-05-24, godz. 12:00 Kucharska-Dziedzic (Lewica): możliwe wnioski o TS dla Kaczyńskiego i Morawieckiego (wideo) Prezes PiS Jarosław Kaczyński i b. premier Mateusz Morawiecki powinni odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu za łamanie konstytucji - oceniła w Studiu PAP Anita… » więcej 2024-05-24, godz. 12:00 Łotwa/ Premier Finlandii: broń atomowa to najważniejszy środek odstraszania w arsenale NATO Broń atomowa jest, być może, najważniejszym ze wszystkich środków odstraszania w arsenale NATO - oświadczył premier Finlandii Petteri Orpo podczas piątkowej… » więcej 2024-05-24, godz. 12:00 UE/ Zatwierdzono przepisy, które mają sprawić, że duże firmy wezmą większą odpowiedzialność za łańcuchy do… Ministrowie krajów członkowskich UE w piątek ostatecznie zatwierdzili dyrektywę o należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju… » więcej 2024-05-24, godz. 12:00 Nowy film Stevena Spielberga trafi do kin w 2026 roku Na 15 maja 2026 roku zaplanowano premierę kolejnego filmu Stevena Spielberga. Datę tę ogłosiło studio Universal Pictures nie podając przy okazji ani tytułu… » więcej 2024-05-24, godz. 12:00 Mazowieckie/ Radni sejmiku po raz kolejny nie wybrali marszałka; kolejne posiedzenie 10 czerwca W piątek odbyła się kolejna sesja Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Po raz kolejny radni nie wybrali marszałka Mazowsza. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »