Radio Opole » Kraj i świat
2024-03-03, 13:20 Autor: PAP

Białystok/ Radny Henryk Dębowski kandydatem PiS na prezydenta miasta (krótka)

Szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta obecnej kadencji Henryk Dębowski jest kandydatem tego ugrupowania w wyborach na prezydenta Białegostoku. Nominacja została ogłoszona w niedzielę podczas regionalnej podlaskiej konwencji PiS, zorganizowanej w Białymstoku.

Dębowski jest trzecim oficjalnie przedstawionym kandydatem na prezydenta Białegostoku. O stanowisko będzie rywalizował z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim, sprawującym ten urząd od czterech kadencji, popieranym przez Koalicję Obywatelską, oraz Rafałem Gresiem - kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców.


Dębowski ma 45 lat, jest radnym miejskim kolejnych kadencji od 2014 roku. Obecnie jest zatrudniony jako zastępca dyrektora białostockiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa; kilka dni temu miejscy radni nie zgodzili się na jego odwołanie z tego stanowiska, o co wnioskowały nowe władze KOWR.


Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia; jeśli w wyborach na prezydenta miasta zwycięzca nie dostanie więcej niż połowę głosów, konieczna będzie druga tura, która odbędzie się dwa tygodnie później.


W Białymstoku w poprzednich wyborach samorządowych Tadeusz Truskolaski wygrał w pierwszej turze, z wynikiem 56,21 proc. Drugi wynik miał ówczesny kandydat PiS Jacek Żalek, który dostał 30,21 proc. głosów.(PAP)


autorzy: Robert Fiłończuk, Izabela Próchnicka


rof/ kow/ pad/


Kraj i świat

2024-04-12, godz. 15:30 Raport: 95 dziennikarzy zginęło od początku wojny między Izraelem i Hamasem 95 dziennikarzy zginęło od początku wojny pomiędzy Izraelem i palestyńską organizacją terrorystyczną Hamas - wynika z danych opublikowanych w piątek przez… » więcej 2024-04-12, godz. 15:30 W poniedziałek rozpoczęcie kampanii Konfederacji przed wyborami do PE W poniedziałek Konfederacja oficjalne zainauguruje kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Podczas 'mini-konwencji' wystąpią liderzy partii: wicemarszałek… » więcej 2024-04-12, godz. 15:30 Hiszpania/ Rząd wypłaci 9,1 mln euro nadzwyczajnego wsparcia dla rolników Rząd Hiszpanii ogłosił w piątek wypłatę 9,1 mln euro środków pomocowych dla rolników, w szczególności hodowców bydła i trzody chlewnej. » więcej 2024-04-12, godz. 15:30 Rosyjscy instruktorzy wojskowi przybyli do Nigru Rosyjscy instruktorzy wojskowi przybyli do Nigru wraz z systemem obrony powietrznej, poinformowała w piątek agencja Reutera, powołując się na lokalną telewizję… » więcej 2024-04-12, godz. 15:20 Ekstraklasa piłkarska – Vukovic: dodatkowej presji nie czuję „Nie czuję żadnej dodatkowej presji, oprócz tej, jaką sam sobie narzucam” - powiedział trener piłkarzy Piasta Gliwice Aleksandar Vukovic. Jego zespół… » więcej 2024-04-12, godz. 15:20 CBS News: USA spodziewają się ataku odwetowego Iranu na Izrael jeszcze w piątek (krótka) Władze USA spodziewają się, że jeszcze w piątek może dojść do irańskiego ataku na Izrael w odwecie za uderzenie na irańską placówkę w Damaszku - podała… » więcej 2024-04-12, godz. 15:20 Aktor Mieczysław Grąbka spoczął na cmentarzu Rakowickim w Krakowie Aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, reżyser i emerytowany wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych Mieczysław Grąbka spoczął w piątek na cmentarzu… » więcej 2024-04-12, godz. 15:10 Prognoza pogody na 13 kwietnia Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna Europa pozostanie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi i ośrodkami licznie rozlokowanymi… » więcej 2024-04-12, godz. 15:10 Wiceszef MSZ: ciało Damiana Sobola jest już w Polsce (opis) Jak poinformował w Sejmie wiceszef MSZ Władysław Teofil Bartoszewski, ciało polskiego wolontariusza Damiana Sobola, który zginął w Strefie Gazy jest już… » więcej 2024-04-12, godz. 15:10 Sejm uchwalił ustawę o zapewnieniu dostępności niektórych produktów i usług Sejm uchwalił w piątek ustawę o zapewnieniu dostępności niektórych produktów i usług wraz z poprawkami wniesionymi podczas drugiego czytania. Wprowadzone… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »