Radio Opole » Kraj i świat
2024-03-01, 20:10 Autor: PAP

Szczecin/ Kierowca, który wjechał w grupę osób na pl. Rodła, leczył się psychicznie (opis)

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca, który wjechał w grupę osób na pl. Rodła w Szczecinie, leczył się psychicznie – przekazał w piątek podczas konferencji prasowej wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski. Przez kierowcę, łącznie w dwóch zdarzeniach, poszkodowanych zostało 19 osób, dwie są w stanie ciężkim.

Auto osobowe wjechało w piątek w grupę osób na pl. Rodła w Szczecinie. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało 15 osób, w tym 6 dzieci. Dwie osoby są w ciężkim stanie.


Kierowca, oddalając się z miejsca zdarzenia, spowodował kolizję z trzema innymi autami na al. Wyzwolenia, w wyniku czego poszkodowane zostały kolejne cztery osoby.


"Z informacji, jeszcze nie do końca potwierdzonych, jest to osoba, która leczy się psychicznie" – przekazał w piątek, podczas konferencji prasowej, wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski.


Zatrzymany kierowca to 33-letni mieszkaniec Szczecina, polskiej narodowości. Według wstępnych ustaleń policji sprawca był trzeźwy. Był sam w pojeździe.


"Mogę powiedzieć z pełną stanowczością, że nie był to zamach terrorystyczny. Wstępne czynności procesowe pod nadzorem prokuratora wskazały, że jest to osoba, która od czterech lat leczy się psychiatrycznie. W tej chwili są weryfikowane te wszystkie informacje w placówkach służby zdrowia" – przekazał zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal.


"Trwają czynności, które mają na celu identyfikację motywu działania tej osoby i przygotowanie materiału procesowego dla wymiaru sprawiedliwości" – dodał.


Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało dziewięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej, w tym jeden zastęp Portowej Straży Pożarnej.


"Współdziałaliśmy z Państwowym Ratownictwem Medycznym, te działania przebiegały tak, aby jak najszybciej i jak najlepiej udzielić pomocy osobom poszkodowanym" - przekazał p.o. zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krzysztof Makowski.


"Zdarzenie to było trudne ratowniczo, jednak te siły, które na miejscu były, w krótkim czasie, bardzo sprawnie, udzieliły pomocy i zrobiły tyle, co było możliwe" – dodał.


Poszkodowani trafili do trzech szpitali w Szczecinie: przy ul. Arkońskiej, ul. Unii Lubelskiej oraz w Zdunowie.


"Na miejsce zdarzenia zostali także zadysponowani pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy służyły wsparciem psychologicznym osobom, które tam trafiły. Jeżeli jakiekolwiek potrzeby w tej materii będą jeszcze niezbędne, to służymy pomocą. Telefony, które pozwolą na kontakt z psychologami, są na naszych stronach internetowych" – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Szczecina Piotr Krzystek.


Ruch na pl. Rodła został już przywrócony.(PAP)


tma/ misz/ mir/


Kraj i świat

2024-04-20, godz. 13:10 Manowska odmówiła sześciorgu sędziom TS zwołania posiedzenia Przewodnicząca Trybunału Stanu Małgorzata Manowska odmówiła sześciorgu sędziom TS zwołania posiedzenia pełnego składu Trybunału w celu zmiany regulaminu… » więcej 2024-04-20, godz. 13:10 Bułgaria/ Rośnie liczba zachorowań na krztusiec, dwa wypadki śmiertelne Ponad 250 zachorowań na krztusiec odnotowano w Bułgarii w ostatnim tygodniu. Zmarła dwójka niemowląt. Minister zdrowia Galia Kondewa poinformowała, że w… » więcej 2024-04-20, godz. 12:50 Kraków/ "Wielki Gatsby" Fitzgeralda od soboty na scenie Teatru Słowackiego Blisko 100 lat po publikacji książki 'Wielki Gatsby' Francisa Scotta Fitzgeralda opowieść o wielkim marzeniu, miłości, rozczarowaniu i pustce zostanie przedstawiona… » więcej 2024-04-20, godz. 12:50 Prof. Cudnoch-Jędrzejewska: nie utraciłam prawa kandydowania na rektora WUM Nie utraciłam prawa ubiegania się o funkcję rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - napisała w oświadczeniu prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska… » więcej 2024-04-20, godz. 12:40 Wielkopolskie/ Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami w regionie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami, jakie od sobotniego wieczora wystąpią na obszarze całego… » więcej 2024-04-20, godz. 12:40 Niemcy/ Minister stanu: ambasady muszą być lepiej chronione przed szpiegostwem Po niedawnym zatrzymaniu w Niemczech dwóch osób podejrzanych o szpiegostwo dla Rosji, minister stanu w niemieckim ministerstwie spraw zagranicznych Anna Luehrmann… » więcej 2024-04-20, godz. 12:40 W. Brytania/ Rząd odrzuca propozycję UE w sprawie swobody przepływu dla młodzieży Wielka Brytania odrzuciła propozycję Unii Europejskiej, aby osoby w wieku 18-30 lat mogły podejmować studia i pracę na Wyspach Brytyjskich na określony czas… » więcej 2024-04-20, godz. 12:20 Belgia/ Partie koalicyjne nie są zgodne w sprawie uznania państwa palestyńskiego Sześć z siedmiu partii koalicji rządzącej w Belgii opowiada się za uznaniem państwa palestyńskiego, ale jedna - frankofońska partia liberalna Ruch Reformatorski… » więcej 2024-04-20, godz. 12:10 Chorwacja/ Trybunał Konstytucyjny uznał, że prezydent Milanović nie może zostać premierem Chorwacki Trybunał Konstytucyjny zakazał prezydentowi Zoranowi Milanoviciowi objęcia funkcji premiera, jeśli Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji (SDP) uda… » więcej 2024-04-20, godz. 12:10 USA/ KPA wzywa Amerykanów polskiego pochodzenia do natychmiastowego apelu do Kongresu USA w sprawie pomocy dla Ukrainy Kongres Polonii Amerykańskiej wezwał społeczność polonijną do natychmiastowego skontaktowania się z jej przedstawicielami na waszyngtońskim Kapitolu o… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »