Radio Opole » Kraj i świat
2024-02-29, 10:20 Autor: PAP

Pierwsze moduły fotowoltaiczne TOPCon typu n z serii ASTRO N7s ZBB-TF o łącznej mocy 43 MW trafiły do masowej produkcji na rynek europejski (MediaRoom)

HANGZHOU, Chiny, 28 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- Po dwóch miesiącach optymalizacji procesu i wprowadzeniu technologii ogniw fotowoltaicznych TOPCon 4.0 pierwsza partia modułów fotowoltaicznych TOPCon typu n z serii ASTRO N7s ZBB-TF o łącznej mocy 43 MW została masowo wyprodukowana z linii produktów Astronergy i dostarczona do dystrybutorów na rynku europejskim, tym samym pokazując mocne strony technologii ogniw fotowoltaicznych typu n i dojrzałego procesu produkcji ZBB (Zero BusBar Interconnection Technology) i TF (Tiling Film).


Zaprojektowany specjalnie z myślą o energetyce rozproszonej i rynku mieszkaniowym na całym świecie, moduł fotowoltaiczny TOPCon typu n ASTRO N7s ZBB-TF ma najwyższą średnią sprawność konwersji wynoszącą ponad 23% wśród głównych produktów dla energetyki rozproszonej i mieszkaniowej oraz uzyskał pierwszy na świecie certyfikat TÜV Rheinland dla tego typu produktów.


Certyfikowany przez IEC produkt ASTRO N7s ma doskonałe właściwości anty-PID. Dzięki swoim właściwościom hermetyzacji w warunkach niskiego naprężenia dobrze sprawdza się również w zapobieganiu mikropęknięciom ogniw fotowoltaicznych w różnych scenariuszach zastosowań.


W związku z masową produkcją i dostawą pierwszych produktów ASTRO N7s o mocy 43 MW firma Astronergy jako pierwsza w branży zakończyła proces wprowadzania na rynek takich pionierskich produktów.


Dzięki dojrzałej technologii ZBB-TF na ogniwach TOPCon typu n nadrukowano cienkie warstwy srebra, a w modułach ASTRO N7s zastosowano wąskie miedziane taśmy lutownicze. Dzięki temu nowemu procesowi budowy i łączenia poprawiono wewnętrzną zdolność gromadzenia nośników w ogniwach N7s, zwiększono wydajność i moc modułów N7s, a także uzyskano estetyczny wygląd modułów solarnych.


W trakcie produkcji modułów ASTRO N7s wszystkie procesy są przeprowadzane w warunkach niższych temperatur i niższych naprężeń, które są kompatybilne z cieńszymi waflami krzemowymi, co pomaga zmniejszyć zużycie pasty srebrnej o ponad 20% i obniżyć emisję dwutlenku węgla związaną z produkcją modułów.


Wprowadzenie pionierskich technologii związanych z pastą niskokorozyjną, LIF i POML, umożliwiło ogniwom fotowoltaicznym TOPCon 4.0 firmy Astronergy zwiększenie sprawności konwersji fotoelektrycznej o 0,3%-0,4%, co dodatkowo zwiększa zdolność modułu do wytwarzania energii.


Jako pionier w dziedzinie modułów fotowoltaicznych TOPCon typu n firma Astronergy potrzebowała niecałych trzech lat, aby zaprojektować i stworzyć różne produkty fotowoltaiczne typu n dla każdego możliwego scenariusza zastosowania, co podkreśla jej ukierunkowanie na rynek w kontekście tego, że produkty fotowoltaiczne są potrzebne większej liczbie klientów w różnych miejscach.


Produkty fotowoltaiczne typu n stają się głównym nurtem na rynkach całego świata. Liczne mocne strony technologii typu n umocnią pozycję Astronergy jako kluczowego gracza w kształtowaniu przyszłych technologii wytwarzania energii słonecznej.


Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2348505/image.jpg


Źródło: Astronergy


KONTAKT: 


e-mail: jianwei.chen3@astronergy.com


Źródło informacji: PR Newswire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2024-04-17, godz. 16:20 "Le Monde": Samoloty bojowe Rafale są najlepiej sprzedającym się rodzajem uzbrojenia Sukces myśliwców wielozadaniowych Rafale, które w 2022 r. stanowiły 78 proc. eksportu francuskiej zbrojeniówki, jest na tyle duży, że rząd chcą go powtórzyć… » więcej 2024-04-17, godz. 16:20 Kraków/ „Złote runo – sztuka Gruzji” – nowa, duża wystawa w Muzeum Narodowym Pierwsza tak wszechstronna w Europie, wyjątkowa pod każdym względem - tak twórcy opisują ekspozycję „Złote runo - sztuka Gruzji” w Muzeum Narodowym… » więcej 2024-04-17, godz. 16:20 Szef MS: doświadczenia walki o sądy należy wykorzystać podczas polskiej prezydencji w Radzie UE Polskie doświadczenia walki o niezależne sądy należy wykorzystać podczas naszej prezydencji w Radzie UE w 2025 r. - uważa minister sprawiedliwości Adam… » więcej 2024-04-17, godz. 16:20 Zimbabwe/ Prezydent ułaskawił tysiące skazanych kobiet i nieletnich, by odciążyć więzienia Prezydent Zimbabwe Emmerson Mnangawa ułaskawił kilka tysięcy skazanych kobiet, nieletnich i przestępców, którzy ukończyli 60 lat, by jak co roku odciążyć… » więcej 2024-04-17, godz. 16:20 Częstochowa/ Miasto przekaże pieniądze na promocję i doposażenie dwóch uczelni Promocja rekrutacji, doposażenie laboratoriów, niezbędny sprzęt oraz otwarte projekty edukacyjne - na to wszystko, łącznie 220 tysięcy złotych, jeszcze… » więcej 2024-04-17, godz. 16:10 Lekarze z Cieszyna po raz pierwszy zoperowali trzustkę metodą laparoskopową Chirurdzy ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie po raz pierwszy w jego historii przeprowadzili w marcu operację resekcji trzustki metodą laparoskopową. Placówka… » więcej 2024-04-17, godz. 16:10 GP na żużlu - Cierniak z "dziką kartą" w Warszawie Dwukrotny indywidualny mistrz świata juniorów na żużlu Mateusz Cierniak wystąpi z 'dziką kartą' 11 maja w Grand Prix Polski w Warszawie, drugiej eliminacji… » więcej 2024-04-17, godz. 16:10 Kielce/ Wojda (KO): Zacieśnię współpracę miasta z uczelniami wyższymi Zacieśnię współpracę miasta z kieleckimi uczelniami wyższymi - mówiła w środę kandydatka KO na prezydenta miasta Agata Wojda. Zapowiedziała wprowadzenie… » więcej 2024-04-17, godz. 16:00 Rzecznik KBW informuje o przebiegu II tury wyborów samorządowych Rzecznik Krajowego Biura Wyborczego podał, że w piątek i niedzielę odbędą się konferencje wyborcze organizowane przez PKW i KBW oraz poinformował, jak… » więcej 2024-04-17, godz. 16:00 Szefowa KE: atak Iranu na Izrael to zwrot w stronę otwartej konfrontacji Atak Iranu na Izrael oznacza zwrot w stronę otwartej konfrontacji - powiedziała w środę szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Nadszedł czas na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »