Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-10, 17:20 Autor: PAP

Superliga tenisistów stołowych - Redzimski: mieliśmy trzy trudne sytuacje w tym meczu (opinie)

Po finałowym meczu superligi tenisistów stołowych Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dekorglass Działdowo (3:0) powiedzieli:


Tomasz Redzimski (trener Dartomu Bogorii): "Mieliśmy trzy bardzo trudne sytuacje w tym meczu, które odwróciliśmy na swoją stronę. Jonathan Groth prowadził 2:1 i 8:5 z Miłoszem Redzimskim i Miłosz zaczął grać wówczas agresywniej, bardziej zadecydowanie i dzięki temu wyrównał, a potem wygrał 3:2. W drugiej partii Marek Badowski przegrywał 0:2, ale cierpliwością i wytrwałością doprowadził do stanu 2:2. Potem w świetnym stylu rozstrzygnął piątego seta i drugą grę na naszą korzyść. W trzecim pojedynku była już wyjątkowo niekorzystna sytuacja, bowiem Kaii Konishi miał już trzy piłki meczowe. Co do sytuacji z jego udziałem, nie było tu żadnej kontrowersji, przepis mówi, że musi być ciągłość gry. Sędzia główny kilkakrotnie przywoływał Kaiia, który udawał, że nie słyszy. On gra ponad 30 lat i doskonale zna przepisy, które po prostu próbował naginać. Arbiter słusznie ukarał Japończyka, który zachowywał się nie fair".


Marek Badowski (zawodnik Dartomu Bogorii): "To był bardzo trudny mecz, bowiem graliśmy z bardzo utytułowanym przeciwnikiem. Działdowo przez cały sezon pokazywało, że są mocną drużyną, awansowali do finału Pucharu ETTU, gdzie w półfinale pokonali nas dwukrotnie po 3:0. Dzisiejsze nasze zwycięstwo 3:0 nie odzwierciedla tego, co działo się przy stole, bo każdy pojedynek kończył się naszą wygraną 3:2 po bardzo równej walce. Rywale prowadzili, a my potrafiliśmy wrócić do gry, zachować zimną krew i koncentrację do samego końca.


- W tym sezonie doznałem już trzech porażek z Kubą Dyjasem i dzisiaj zacząłem od dwóch przegranych setów po 9:11. Byłem trochę zły, ale trener utrzymał mnie w ryzach i mówił mi, żebym był cały czas konsekwentny. Grałem piłka po piłce i odwróciłem kartę".


Michał Dziubański (trener Dekorglassu): "Nie czuję niedosytu, ale raczej sportową złość i lekką +załamkę+, że nie zdobyliśmy tytułu mistrza Polski. Aspiracje były większe, dlatego dziś jesteśmy smutni, bo ta porażka nas boli. Może za kilka dni to srebro będzie nas cieszyć. Gratuluję rywalowi, chłopacy z Bogorii zagrali świetny mecz. Wszystkie gry były na +styku+, mówi się, że pierwszy pojedynek jest taki kluczowy, bo on trochę ustawia mecz. Natomiast nie mam pretensji do swoich zawodników, bo wszyscy zostawili bardzo dużo serca przy stole. Zrobiliśmy dużo, żeby zostać mistrzem kraju, niestety, nie udało się." (PAP)


lic/ cegl/


Kraj i świat

2023-10-01, godz. 14:00 D. Tarczyński (PiS): Polska jest ostatnim bastionem normalności i bezpieczeństwa w Europie Polska jest ostatnim bastionem Europy, ostatnim bastionem normalności i bezpieczeństwa. Obiecujemy, że ochronimy nasze kobiety i Polskę. Nie doprowadzimy do… » więcej 2023-10-01, godz. 13:40 Niemcy/ Przewodniczący Centralnej Rady Żydów jest zaniepokojony poparciem dla partii AfD Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster wyraził zaniepokojenie poparciem, jakie w sondażach deklarują ankietowani dla prawicowej… » więcej 2023-10-01, godz. 13:30 J. Owsiak do uczestników "Marszu Miliona Serc": jesteście wspaniałymi Polakami, którzy przyjechali tu rozmawiać o… Jesteście wspaniałymi Polakami, którzy przyjechali tu rozmawiać o Polsce; miejcie ten dzisiejszy spacer głęboko w sercu, by 15 października spotkać się… » więcej 2023-10-01, godz. 13:30 Rzecznik PiS: to największa w historii polskiej polityki konwencja polityczna To największa w historii polskiej polityki konwencja polityczna - powiedział w niedzielę rzecznik PiS Rafał Bochenek otwierając konwencję PiS w Katowicach… » więcej 2023-10-01, godz. 13:30 Hiszpania/ Liczba ofiar śmiertelnych pożaru w dyskotece w Murcji wzrosła do dziewięciu Co najmniej dziewięć osób zginęło w pożarze, który wybuchł w niedzielę nad ranem w znanej dyskotece 'Teatr' w Murcji w południowo - wschodniej Hiszpanii… » więcej 2023-10-01, godz. 13:20 R. Trzaskowski: chcemy Polski, w której to kobieta decyduje o swoim zdrowiu i życiu (krótka7) Chcemy Polski, w której to kobieta decyduje o swoim zdrowiu i o swoim życiu. Chcemy Polski, w której mundur jest szanowany, w której policja i służby mundurowe… » więcej 2023-10-01, godz. 13:20 D. Tusk: marsz jeszcze się nie zaczął, a jest już nas prawie milion (krótka8) Marsz jeszcze się nie zaczął, a jest już nas prawie milion. Pójdziemy Marszałkowską i wtedy dopiero Polska i Europa zobaczą, ilu nas dzisiaj jest. Niewyobrażalne… » więcej 2023-10-01, godz. 13:20 D.Tusk: jesteśmy zjednoczeni, z wiarą we własne siły (krótka9) Jesteśmy dzisiaj wszyscy zjednoczeni, z wiarą we własne siły. To jest ta zasadnicza zmiana dzisiaj, która jest widoczna gołym okiem - powiedział w niedzielę… » więcej 2023-10-01, godz. 13:10 W katowickim "Spodku" rozpoczęła się konwencja PiS pod hasłem "Bezpieczna Polska" O godz. 13.00 w niedzielę w katowickim 'Spodku' rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem 'Bezpieczna Polska'. Głos podczas wydarzenia… » więcej 2023-10-01, godz. 13:10 Kalisz/ Uniwersytet Kaliski rozpoczął swoją działalność z dniem 1 października Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu z dniem 1 października 2023 r. rozpoczął swoją działalność. Po raz pierwszy uruchomiono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »