Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-10, 09:10 Autor: PAP

Grecja/ Marszałek Witek: Polska nigdy nie zapomina o swoich obywatelach rozsianych po całym świecie

Polska, ta macierz, nigdy nie zapomina o swoich obywatelach, którzy rozsiani są po całym świecie - powiedziała w sobotę w Atenach marszałek Sejmu Elżbieta Witek, podczas uroczystości nadania sztandaru Szkole Polskiej im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach.

"Polska, ta macierz, nigdy nie zapomina o swoich obywatelach, którzy rozsiani są po całym świecie, dlatego tak ważne są spotkania z Polonią wszędzie tam gdzie jeździmy na oficjalne wizyty" - powiedziała.


Marszałek Sejmu podkreśliła, że otrzymany sztandar należy nosić z wielką dumą z bycia Polakiem. "Dlatego, że mamy wspaniałą historię, wspaniałych bohaterów, jednym z nich jest patron waszej szkoły" - dodała.


"Pamiętajcie o tym, że gdziekolwiek na świecie będziecie, gdziekolwiek, zawsze jest takie miejsce, które będzie wasze. To jest Polska, która nigdy o was nie zapomni, która zawsze będzie podtrzymywała z wami więź i która będzie wam dziękowała za to, że jesteście najwspanialszymi ambasadorami polskości" - zaznaczyła Witek (PAP)


amk/ fit/


Kraj i świat

2023-09-22, godz. 12:30 RFN/ Media: miejsca pamięci niemieckich obozów koncentracyjnych są coraz bardziej narażone na ataki ze strony neon… Miejsca pamięci niemieckich obozów koncentracyjnych są coraz bardziej narażone na groźby i ataki ze strony neonazistów, wynika z badania portalu RedaktionsNetzwerk… » więcej 2023-09-22, godz. 12:30 Śląskie / Podpalono drzwi zabytkowej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Sprawę wyjaśnia… 'Mówimy tutaj o przestępstwie zagrożonym surową karą pozbawienia wolności. Nie będzie to zniszczenie i uszkodzenie, będzie to coś znacznie poważniejszego'… » więcej 2023-09-22, godz. 12:30 Katarzyna Dowbor dla PAP Life: Zwolnienie z Polsatu bardzo mnie zabolało [WYWIAD] Kiedy w maju Polsat poinformował, że Katarzyna Dowbor po dziesięciu latach przestała być prowadzącą program „Nasz nowy dom”, w sieci zawrzało. Fani… » więcej 2023-09-22, godz. 12:30 D. Tusk: przedstawimy 4-punktowy plan stabilizacji relacji polsko-ukraińskich (krótka) Finalizujemy prace nad 4-punktowym planem stabilizacji relacji polsko-ukraińskich, bez emocji, bez sentymentów i resentymentów - przekazał w piątek w Koninie… » więcej 2023-09-22, godz. 12:30 Katowice/ Radny PO: Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej - napastnik go wyzywał, zaczął szarpać Szef klubu KO Borys Budka został zaatakowany w Galerii Katowickiej; napastnik go wyzywał, zaczął szarpać, 'potrzaskał' mu telefon - poinformował w piątek… » więcej 2023-09-22, godz. 12:20 S. Kaleta: apeluję, by prezydent Warszawy wycofał się z propozycji likwidacji ogrodów działkowych Apeluję, by prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wycofał się z propozycji likwidacji ogrodów działkowych w Warszawie, bo mieszkańcy są zaniepokojeni -… » więcej 2023-09-22, godz. 12:20 Ukraina/ Wicepremier: drugi statek ze zbożem płynie korytarzem humanitarnym przez Morze Czarne Drugi statek wypłynął z portu w Czarnomorsku na południu Ukrainy i podąża tymczasowym korytarzem humanitarnym przez Morze Czarne - powiadomił w piątek… » więcej 2023-09-22, godz. 12:10 M. Maląg: jeden z liderów opozycji chce odebrać rodzinom 800+; to pozbawienie rodzin 64 mld zł rocznie Jeden z liderów opozycji zdradza prawdziwe intencje i chce odebrać rodzinom 800+; to pozbawienie rodzin 64 mld zł rocznie - napisała w piątek szefowa MRiPS… » więcej 2023-09-22, godz. 12:10 M.Szczerba: Decyzja sądu o śledztwie w sprawie tzw. afery respiratorowej na dwa dni przed wyborami (krótka) 13 października warszawski sąd okręgowy rozstrzygnie zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie zakupu respiratorów przez resort zdrowia na początku pandemii… » więcej 2023-09-22, godz. 12:10 Małopolskie/ Alerty RCB w związku z akcją szczepienia lisów Mieszkańcy Małopolski dostali w piątek SMS-y z alertami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w związku z rozpoczynającą się w sobotę akcją szczepienia lisów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »