Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-06, 21:10 Autor: PAP

Memoriał Szewińskiej - Nowicki drugi w rzucie młotem, a Lisek w skoku o tyczce (krótka)

Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce w rzucie młotem podczas Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Drugi w skoku o tyczce był Piotr Lisek. Zwycięzca pchnięcia kulą Nowozelandczyk Tom Walsh uzyskał 22,22.

Nowicki w najlepszej próbie uzyskał 79,52. Wygrał wynikiem 79,70 Rudy Winkler.


"Cieszy stabilizacja na przyzwoitym poziomie. To jeszcze nie ten moment sezonu, aby były fajerwerki. Dziś Amerykanin był nieco lepszy, a ja jestem drugi. Nie jest źle. Czekamy na zwyżkę formy w kolejnych startach, ale najważniejsze w tym roku są mistrzostwa świata w Budapeszcie w sierpniu" - mówił Nowicki.


Paweł Fajdek zajął odległe szóste miejsce rezultatem 74,17.


Malwina Kopron zajęła szóste, a Anita Włodarczyk siódme miejsce w konkursie rzutu młotem. Kopron uzyskała 71,23 i była zadowolona z tego rezultatu. Trzykrotna mistrzyni olimpijska Włodarczyk osiągnęła 69,54, ale z wielkim spokojem podchodzi do początku sezonu i powrotu do sportu po kolejnej operacji.


"Ja nie odliczam czasu do mistrzostw świata w Budapeszcie, bo moim celem są igrzyska w Paryżu. Muszę złapać rytm na kolejnych mityngach i chciałabym po prostu na mistrzostwa świata w tym roku się zakwalifikować. Liczę, że będę rzucała w sezonie w okolicach 75 metrów. Wynik dzisiejszej zwyciężczyni to dla mnie w tym momencie kosmos. Nie jest jednak tak, że nie mogę przygotować się na takie rzucanie na igrzyska. Wierzę, że mogę, a sport dalej sprawia mi wielką radość i frajdę" - powiedziała Włodarczyk.


W Bydgoszczy zwyciężyła Amerykanka Brooke Andersen wynikiem 78,79.


Piotr Lisek skoczył 5,82 i wyrównał swój najlepszy wynik w sezonie. Lepszy okazał się tylko reprezentant USA Chris Nilsen - 5,92. (PAP)


autor: Tomasz Więcławski


twi/ sab/


Kraj i świat

2023-10-01, godz. 14:10 D. Tusk: tej siły już nic nie zatrzyma, zmiana jest nieuchronna (opis) Dzisiaj następuje wielka zmiana, ten moment to sygnał wielkiego polskiego odrodzenia. Tej siły już nic nie zatrzyma, olbrzym się obudził; zmiana jest nieuchronna… » więcej 2023-10-01, godz. 14:10 Turniej WTA w Pekinie - Linette awansowała do drugiej rundy debla Magda Linette i amerykańska tenisistka Peyton Stearns awansowały do drugiej rundy debla turnieju WTA 1000 w Pekinie. W niedzielę pokonały Włoszki Elisabettę… » więcej 2023-10-01, godz. 14:00 D. Tarczyński (PiS): Polska jest ostatnim bastionem normalności i bezpieczeństwa w Europie Polska jest ostatnim bastionem Europy, ostatnim bastionem normalności i bezpieczeństwa. Obiecujemy, że ochronimy nasze kobiety i Polskę. Nie doprowadzimy do… » więcej 2023-10-01, godz. 13:40 Niemcy/ Przewodniczący Centralnej Rady Żydów jest zaniepokojony poparciem dla partii AfD Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster wyraził zaniepokojenie poparciem, jakie w sondażach deklarują ankietowani dla prawicowej… » więcej 2023-10-01, godz. 13:30 J. Owsiak do uczestników "Marszu Miliona Serc": jesteście wspaniałymi Polakami, którzy przyjechali tu rozmawiać o… Jesteście wspaniałymi Polakami, którzy przyjechali tu rozmawiać o Polsce; miejcie ten dzisiejszy spacer głęboko w sercu, by 15 października spotkać się… » więcej 2023-10-01, godz. 13:30 Rzecznik PiS: to największa w historii polskiej polityki konwencja polityczna To największa w historii polskiej polityki konwencja polityczna - powiedział w niedzielę rzecznik PiS Rafał Bochenek otwierając konwencję PiS w Katowicach… » więcej 2023-10-01, godz. 13:30 Hiszpania/ Liczba ofiar śmiertelnych pożaru w dyskotece w Murcji wzrosła do dziewięciu Co najmniej dziewięć osób zginęło w pożarze, który wybuchł w niedzielę nad ranem w znanej dyskotece 'Teatr' w Murcji w południowo - wschodniej Hiszpanii… » więcej 2023-10-01, godz. 13:20 R. Trzaskowski: chcemy Polski, w której to kobieta decyduje o swoim zdrowiu i życiu (krótka7) Chcemy Polski, w której to kobieta decyduje o swoim zdrowiu i o swoim życiu. Chcemy Polski, w której mundur jest szanowany, w której policja i służby mundurowe… » więcej 2023-10-01, godz. 13:20 D. Tusk: marsz jeszcze się nie zaczął, a jest już nas prawie milion (krótka8) Marsz jeszcze się nie zaczął, a jest już nas prawie milion. Pójdziemy Marszałkowską i wtedy dopiero Polska i Europa zobaczą, ilu nas dzisiaj jest. Niewyobrażalne… » więcej 2023-10-01, godz. 13:20 D.Tusk: jesteśmy zjednoczeni, z wiarą we własne siły (krótka9) Jesteśmy dzisiaj wszyscy zjednoczeni, z wiarą we własne siły. To jest ta zasadnicza zmiana dzisiaj, która jest widoczna gołym okiem - powiedział w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »