Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-31, 08:10 Autor: PAP

Ukazała się nowa piosenka grupy VOX. Ostatnia, w której zaśpiewał Witold Paszt

Fani grupy VOX mają dziś powody do radości. W sieci pojawiła się bowiem piosenka „Razem” - ostatnia, którą przed śmiercią nagrał z zespołem Witold Paszt. Temu wydarzeniu towarzyszy też premiera teledysku, w którym wystąpiła plejada gwiazd, a także fani grupy.

Pełen optymizmu i energii utwór „Razem” powstał pod koniec 2021 roku, kilka tygodni przed śmiercią Witolda Paszta (wokalista zmarł 18 lutego 2022 roku). „Piosenka została nagrana w pandemii, możliwości produkcji klipu były mocno ograniczone. Tata wymyślił sobie, aby fani grupy ponagrywali się sami w domach, pokazując, jak radzą sobie z lockdownem. Do realizacji klipu jednak wówczas nie doszło” - zdradziła w komunikacie prasowym producentka teledysku i zarazem córka Witolda Paszta, Natalia. To właśnie ona na początku tego roku postanowiła zaprosić do projektu przyjaciół swojego ojca. Poprosiła też fanów grupy VOX o nadsyłanie filmików nagranych telefonem, które pokazywałyby, jak bawią się do muzyki tego zespołu. Tak powstał wzruszający hołd dla Witolda Paszta i całego zespołu.


Oprócz filmików od fanów w teledysku są też ujęcia zrealizowane w studiu nagrań. Pojawiają się w nich m.in. Alicja Majewska, Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski i zespół Pectus.


Utwór „Razem” symbolicznie podsumowuje dotychczasową działalność zespołu VOX, a jednocześnie otwiera nowy rozdział w historii grupy, która po śmierci Paszta zmieniła nazwę na NOWY VOX. Tworzą ją Dariusz Tokarzewski, Mariusz Matera i Jerzy Słota. „Miała to być pierwsza piosenka na nową płytę, okazała się jednak być naszą ostatnią. Jako NOWY VOX na pewno włączymy ją do naszego repertuaru koncertowego” – mówią Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera.


Założony w 1978 roku VOX wylansował wiele przebojów, wśród których najbardziej znane to „Bananowy Song”, „Zabiorę Cię Magdaleno” i „Rycz Mała Rycz”. Do 1987 roku do grupy należał Ryszard Rynkowski. (PAP Life)


ag/ gra/


Kraj i świat

2023-06-09, godz. 19:00 Włochy/ Leonardo DiCaprio w Casercie, rodzinnych stronach swoich pradziadków Leonardo DiCaprio odwiedził z rodzicami miasto Caserta na południu Włoch. To rodzinne strony pradziadków aktora. » więcej 2023-06-09, godz. 19:00 Zmarła senator Barbara Borys-Damięcka (opis) Barbara Borys-Damięcka, reżyser teatralna i telewizyjna, senator RP od 2007 roku (VII, VIII, IX i X kadencji), Marszałek Senior X kadencji zmarła w piątek… » więcej 2023-06-09, godz. 19:00 PSP: 320 interwencji w związku z opadami deszczu; najwięcej na Śląsku W piątek do godziny 18.30 strażacy odnotowali 320 interwencji w związku z opadami deszczu. Najwięcej w województwie śląskim - poinformował PAP rzecznik… » więcej 2023-06-09, godz. 18:50 Śląskie/ Intensywne opady deszczu utrudniły ruch na niektórych drogach Rozlewiska na drogach i zablokowane przejazdy pod niektórymi wiaduktami to skutki intensywnych opadów, przetaczających się w piątek w woj. śląskim. Od rana… » więcej 2023-06-09, godz. 18:50 Ukraina/ Wolontariusze: Rosjanie zablokowali Oleszki, wielu mieszkańców zginęło w powodzi Wolontariusze nie są dopuszczani przez służby rosyjskie do objętych powodzią Oleszek na okupowanym lewym brzegu Dniepru - relacjonuje w piątek niezależny… » więcej 2023-06-09, godz. 18:40 Izrael/ Główny rabin Jerozolimy o agresji wobec chrześcijan: takie zachowanie jest surowo zabronione Główny sefardyjski rabin Jerozolimy Shlomo Amar i szef organizacji branży turystycznej tym mieście Jossi Fatael potępili nękanie chrześcijan w Jerozolimie… » więcej 2023-06-09, godz. 18:30 Lubelskie/ Koniec utrudnień w ruchu po śmiertelnym wypadku między Puławami a Kurowem Zakończyły się utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 874 między Puławami a Kurowem (Lubelskie), gdzie w piątek po południu w zderzeniu z ciężarówką… » więcej 2023-06-09, godz. 18:30 Kujawsko-Pomorskie/ Straż Pożarna zakończyła działania w Ludkowie po wybuchu i wycieku gazu z rurociągu Straż Pożarna zakończyła działania w Ludkowie k. Inowrocławia (Kujawsko-Pomorskie), gdzie doszło do wybuchu i wycieku gazu z rurociągu wysokiego ciśnienia… » więcej 2023-06-09, godz. 18:30 USA/ „Chleb i sól” i „Filip” na nowojorskim Festiwalu Filmów Polskich W piątek rozpoczyna się 18. edycja nowojorskiego Festiwalu Filmów Polskich. W programie są m.in. „Chleb i sól” Damiana Kocura, „Filip” Michała Kwiecińskiego… » więcej 2023-06-09, godz. 18:20 GIS ostrzega przed używaniem łyżki do spaghetti, w której wykryto substancje szkodliwe dla zdrowia Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek ostrzeżenie dotyczące wykrycia substancji szkodliwych dla zdrowia w łyżce do spaghetti. Poinformowano, że… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »