Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-25, 15:50 Autor: PAP

Kalisz/ Mieszkańcy współtworzą nowy park, zasadzili sto drzew

Już niedługo ten teren stanie się kolejnym zielonym miejscem wypoczynku kaliszan – powiedział w sobotę prezydent Krystian Kinastowski po zakończonej akcji wspólnego z kaliszanami sadzenia drzew w nowo powstającym parku.

Nowy teren rekreacyjny powstaje na największym w Kaliszu osiedlu Dobrzec. Władze miasta podjęły decyzję o zazieleniu terenu przy ul. Rozwojowej w obrębie strefy gospodarczej, gdzie powstał sztuczny zbiornik wód deszczowych.


Do założenia parku zaproszono kaliszan na sobotę. W wyznaczonym miejscu w godzinach od 10 do 13 pojawiły się tłumnie rodziny z dziećmi i seniorami. Mieszkańcy mogli posadzić sadzonki drzew, przygotowane przez miasto ale także przyniesione przez siebie. Miejsca nasadzeń wskazywali pracownicy wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska kaliskiego urzędu. Posadzono klony polne, lipy drobnolistne, brzozy i sosny.


Swoje drzewa zasadzili też m.in. prezydent i jego zastępcy oraz piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz.


„Cieszę się, że razem zazieleniamy Kalisz, że w tym ważnym dla naszego miasta momencie byliście z nami” – powiedział prezydent do uczestników akcji.


W nagrodę za udział kaliszanom wręczono certyfikaty i darmowe wejściówki na ekspozycję multimedialną w ratuszu.(PAP)


autorka: Ewa Bąkowska


bak/ pat/


Kraj i świat

2023-06-09, godz. 13:10 Włochy/ Premier Meloni: Polska i Węgry to młode demokracje, trzeba je wzmocnić i im pomóc Premier Włoch Giorgia Meloni powiedziała w piątek, że Polska i Węgry to młode demokracje, które trzeba wzmocnić i im pomóc. 'Ja jestem gotowa to zrobić'… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Śląskie/ w piątek wystartowało Forum GEN.PL na katowickim Muchowcu W piątek ruszyło Forum GEN.PL - wydarzenie skierowane dla młodych i tworzone przez młodych. Na uczestników czekają debaty, panele dyskusyjne, a także koncert… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Opolskie/ Koniec utrudnień na dk 42 w Rudnikach Służby drogowe przywróciły normalny ruch na drodze krajowej nr 42 w Rudnikach, gdzie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Watykan/ Stan papieża po operacji poprawia się, wstał już z łóżka Stan papieża Franciszka po środowej operacji jamy brzusznej poprawia się; wstał już z łóżka i spędził poranek w fotelu - poinformował w piątek Watykan… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Francja/ Zmarł francuski socjolog Alain Touraine, autor pionierskich badań na temat polskiej „Solidarności” 9 czerwca 2023 r. w wieku 97 lat zmarł w Paryżu francuski socjolog Alain Touraine, znana postać francuskiej i międzynarodowej sceny intelektualnej, autor m.in… » więcej 2023-06-09, godz. 13:00 Morawiecki: pokazaliśmy mechanizmy emerytur pomostowo-stażowych, temat będzie negocjowany Pokazaliśmy mechanizmy emerytur pomostowych czy pomostowo-stażowych, które zostały uzgodnione z Solidarnością, a temat w szerszy zakresie będzie negocjowany… » więcej 2023-06-09, godz. 13:00 ZUS: liczba dopłat do emerytur Ukraińców jest niewielka Liczba dopłat wypłacanych obywatelom Ukrainy jest niewielka - informuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Odprowadzenie jednej składki do Funduszu Ubezpieczeń… » więcej 2023-06-09, godz. 12:50 RCB: w czwartek utonęło sześć osób W czwartek utonęło sześć osób - poinformowało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 70 utonię… » więcej 2023-06-09, godz. 12:50 PIE: zielona transformacja UE jest uzależniona od importu surowców o dużym koszcie środowiskowym Zielona transformacja Unii Europejskiej jest uzależniona od importu surowców o dużym koszcie środowiskowym - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny w najnowszym… » więcej 2023-06-09, godz. 12:50 Niemiecki Czerwony Krzyż wysłał pomoc dla ofiar powodzi, do której doszło po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) w Berlinie wysłał pomoc dla ofiar powodzi, do której doszło po wysadzeniu tamy w Kachowce na Ukrainie. W piątek rano w centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »