Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 17:10 Autor: PAP

UE/ Premier Morawiecki wyraził nadzieję, że ONZ mocno wesprze inicjatywę dotyczącą uprowadzonych ukraińskich dzieci

Premier Mateusz Morawiecki podczas dyskusji liderów państw UE z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem w Brukseli wyraził nadzieję, że ONZ mocno wesprze inicjatywę dotyczącą uprowadzanych przez Rosję dzieci ukraińskich po jej ogłoszeniu – wynika z informacji PAP.

Premier Morawiecki w czwartek przebywa w Brukseli, gdzie odbywa się dwudniowe posiedzenie Rady Europejskiej, poświęcone dalszemu wsparciu Unii Europejskiej dla Ukrainy, a także omówieniu kwestii ekonomicznych i tych związanych z energią.


Przed południem przywódcy krajów UE spotkali się z Guterresem; omówili m.in. kwestię inicjatywy Polski i Komisji Europejskiej dotyczącej uprowadzanych przez Rosję dzieci ukraińskich.


"Przewodnicząca KE (Ursula von der Leyen) na forum podziękowała Polsce za konstruktywną i dobrą współpracę przy przygotowywaniu szczegółów inicjatywy w sprawie uprowadzonych dzieci” – przekazał PAP jeden z dyplomatów.


"Wcześniej premier Morawiecki mówił w obecności sekretarza generalnego ONZ o wadze tej sprawy, przygotowaniach czynionych wspólnie z Komisją Europejską oraz wyraził nadzieję, że ONZ mocno wesprze inicjatywę po jej ogłoszeniu” – dodał dyplomata.


Z Brukseli Rafał Białkowski (PAP)


autor: Rafał Białkowski


rbk/ mal/


Kraj i świat

2024-05-21, godz. 18:00 MŚ w judo - Angelika Szymańska ze srebrnym medalem (opis) Judoczka Angelika Szymańska zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w kat. 63 kg w Abu Zabi. Polka w finale przegrała przez waza-ari z Holenderką Joanne van… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Francja/ Byli szefowie wywiadu Syrii sądzeni zaocznie za zbrodnie przeciw ludzkości Proces byłych szefów wywiadu syryjskiego, sądzonych zaocznie za domniemane zbrodnie przeciw ludzkości, ruszył we wtorek w Paryżu. Zdaniem obrońców praw… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 MŚ w judo - 36 medali Polaków (dokumentacja) Judoczka Angelika Szymańska zdobyła w kat. 63 kg srebrny medal mistrzostw świata w Abu Zabi. To 36. krążek biało-czerwonych zdobyty w tej dyscyplinie w MŚ… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Izrael/ Urzędnicy skonfiskowali kamerę agencji AP i przerwali transmisję Urzędnicy izraelskiego ministerstwa komunikacji skonfiskowali we wtorek kamerę agencji prasowej Associated Press i przerwali nadawany na żywo obraz Strefy Gazy… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Konin/ Andrzej Moś o śmierci Jana A.P. Kaczmarka: Konin stracił swojego ambasadora Konin stracił człowieka, który przez swój życiorys był jego ambasadorem - powiedział PAP koniński filmowiec Andrzej Moś. Jana A. P. Kaczmarka w rozmowie… » więcej 2024-05-21, godz. 17:50 Rosja/ Armia ogłosiła rozpoczęcie w pobliżu Ukrainy ćwiczeń z użyciem broni jądrowej Armia rosyjska ogłosiła we wtorek, że rozpoczęła w pobliżu Ukrainy ćwiczenia wojskowe z użyciem taktycznej broni nuklearnej. Manewry te zostały na początku… » więcej 2024-05-21, godz. 17:40 Ukraina/ Zełenski omówił z Baerbok dostawę systemów obrony powietrznej Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na spotkaniu w Kijowie z szefową MSZ Niemiec Annaleną Baerbock omówił m.in. dostawę systemów obrony powietrznej dla… » więcej 2024-05-21, godz. 17:40 MRiRW postuluje zniesienie akcyzy na cydr i perry Ministerstwo Rolnictwa zgłosiło uwagi do projektu zmian w ustawie o podatku akcyzowym, postulując całkowite zniesienie akcyzy na cydr i perry - poinformował… » więcej 2024-05-21, godz. 17:40 Podkarpackie/ Groźna choroba pszczół w Rzeszowie i sąsiednich miejscowościach 'Uwaga! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół' - tablice z taką informacją niebawem pojawią się w podrzeszowskich miejscowościach i na rzeszowskich… » więcej 2024-05-21, godz. 17:40 Hołownia: powstaje sejmowa komisja ds. dzieci i młodzieży W Sejmie powstaje stała komisja ds. dzieci i młodzieży. Będzie badała projekty legislacyjne ich dotyczące - poinformował marszałek izby Szymon Hołownia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »