Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 12:00 Autor: PAP

Warszawa/ Drogowcy zachęcają do adopcji drzew na ul. Kondratowicza

W kwietniu stołeczni drogowcy zorganizują dla warszawiaków akcję sadzenia drzew i krzewów przy uli. Kondratowicza. Drzewa można bezpłatnie zaadoptować, a dla pierwszych 40 chętnych przygotowane zostaną imienne tabliczki.

Zarząd Dróg Miejskich zaprasza warszawiaków do nietypowej akcji. Przy przebudowywanej ul. Kondratowicza posadzone zostaną drzewa, które mieszkańcy będą mogli adoptować. Dla pierwszych 40 osób, drogowcy przygotują specjalne imienne tabliczki z wygrawerowaną treścią. Tabliczki zostaną wmurowane w chodnik. Na zgłoszenia pod adresem AdoptujDrzewo@zdm.waw.pl, ZDM czeka do 28 marca. Sama akcja odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia.


"Do rosnących na ulicy Kondratowicza 300 drzew i ponad 200 kolejnych posadzonych przez Metro Warszawskie dołączane są kolejne, nasze. Posadzimy ich w sumie 491" - poinformował ZDM. Będzie to 39 platanów klonolistnych, 129 jesionów wyniosłych, 71 lip srebrzystych "Varsaviensi"’, 2 lipy drobnolistne "Greenspire", 208 klonów zwyczajnych, dwie jabłonie, siedem kasztanowców czerwonych, 21 wiśni piłkowanych i 12 ambrowców balsamicznych. Oprócz drzew sadzonych po obu stronach ulicy oraz w pasie dzielącym na jej środku, posadzone zostaną też krzewy, pnącza, trawniki i łąki kwietne. Powstanie także 13 ogrodów deszczowych.


15 kwietnia mieszkańcy będą mogli brać czynny udział w sadzeniu drzew i krzewów przy ul. Kondratowicza. Dla pierwszych 40 osób przygotowane zostaną imienne tabliczki, które osobiście umieszczą przy wybranym przez siebie drzewie.


Na zgłoszenia pod adresem AdoptujDrzewo@zdm.waw.pl drogowcy czekają do 28 marca. W treści zgłoszenia należy podać swoje imię i nazwisko lub nazwę grupy oraz numer telefonu kontaktowego. W temacie wiadomości należy wpisać "Adoptuj Drzewo – zgłoszenie".


Dopuszczane są następujące konfiguracje: Jan Kowalski, Anna Kowalska, Jan i Anna Kowalscy, Rodzina Kowalskich, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr xx.


"Zgłoszenia będą przyjmowane zgodnie z kolejnością. Treści obraźliwe lub prześmiewcze będą odrzucane. Będziemy kontaktować się z osobami, które zakwalifikują się do wzięcia udziału w wydarzeniu" - poinformował ZDM.


Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia przy ul. Kondratowicza, w okolicach Szpitala Bródnowskiego. Dokładny harmonogram i lokalizacja będą znane w późniejszym terminie.


Wszystkie osoby, które nie znajdą się w grupie adoptujących drzewa, będą mogły osobiście zasadzić jeden z tysiąca krzewów, które upiększą ul. Kondratowicza. (PAP)


autorka: Marta Stańczyk


mas/ akub/


Kraj i świat

2023-06-09, godz. 20:30 Prof. Maciej Wojtyszko o Borys-Damięckiej: była osobą niezwykle uporządkowaną, myślącą, twórczą Basia Damięcka była osobą niezwykle uporządkowaną, myślącą. Była osobą twórczą - kimś, kto potrafił współpracować z ludźmi - powiedział PAP… » więcej 2023-06-09, godz. 20:30 Argentyna/ 63-latka zakończyła egzamin na prawo jazdy w szpitalu; wcześniej ścięła słup i zniszczyła auto Mieszkanka prowincji Buenos Aires, na północnym wschodzie Argentyny, trafiła do szpitala po egzaminie na prawo jazdy, który zakończyła w przewróconym na… » więcej 2023-06-09, godz. 20:30 Wielkopolskie/ Bez utrudnień na dk 92 po wypadku w Stawie Pierwszym Nie ma już utrudnień po zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Stawie Pierwszym na drodze krajowej nr 92 między Wrześnią a Słupcą (Wielkopolskie). Dwie… » więcej 2023-06-09, godz. 20:20 French Open - Chris Evert i Yannick Noah wręczą puchary triumfatorom w singlu Amerykanka Chris Evert i Francuz Yannick Noah, najlepsi na kortach im. Rolanda Garrosa 40 lat temu, wręczą puchary tegorocznym zwycięzcom singlowej rywalizacji… » więcej 2023-06-09, godz. 20:20 Włochy/ Operacja sił specjalnych na tureckim statku, opanowanym przez nielegalnych imigrantów Włoskie siły specjalne podjęły interwencję na tureckim statku na wodach niedaleko Neapolu, opanowanym przez nielegalnych imigrantów, którzy ukryli się… » więcej 2023-06-09, godz. 20:20 Piłkarska LM - trener Interu: wiemy, że będzie bardzo trudno, ale spróbujemy Trener Interu Mediolan Simone Inzaghi zdaje sobie sprawę ze skali trudności w sobotnim finale Ligi Mistrzów w Stambule, gdzie rywalem będzie 'najsilniejszy… » więcej 2023-06-09, godz. 20:10 Norwegia/ Dym z płonących kanadyjskich lasów dotarł do Skandynawii Dym z płonących kanadyjskich lasów, który wcześniej okrył miasta wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej, dotarł do Skandynawii - poinformowali w piątek… » więcej 2023-06-09, godz. 20:10 Przydacz ws. pakietu migracyjnego: nie będziemy ustępować i będziemy twardo bronić polskiego interesu Polska sprzeciwiła się mechanizmowi tzw. pakietu migracyjnego, ale eurokraci starają się narzucać to przez decyzje większościowe. Nie będziemy ustępować… » więcej 2023-06-09, godz. 20:10 PŚ w kajakarstwie górskim - Zwolińska siódma w K1 w Pradze Klaudia Zwolińska zajęła siódme miejsce w konkurencji K1 w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w Pradze. Wygrała utytułowana… » więcej 2023-06-09, godz. 20:10 Mazowieckie/ Trzyipółletni chłopczyk wypadł z okna; został zabrany LPR do szpitala Trzyipółletni chłopczyk wypadł z okna na pierwszym piętrze na jednym z osiedli w Nowej Iwicznej (Mazowieckie). Dziecko zostało zabrane śmigłowcem Lotniczego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »