Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 18:40 Autor: PAP

Lublin/ KUL rozpoczął rekrutację do drugiej edycji studium dla Polonii i Polaków za granicą

Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Zajęcia rozpoczną się w marcu br. – poinformowała we wtorek zastępca rzecznika uczelni Monika Stojowska.

Stojowska podała, że zajęcia w ramach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą rozpoczną się w marcu br., a nowością drugiej edycji jest kurs skutecznego menedżera i lidera zespołu oraz podstawy zarządzania.


Informując o ofercie edukacyjnej, studium wymieniła szkolenia m.in. z promocji kultury polskiej, nowych mediów i komunikacji, teologii i nowej ewangelizacji, opieki nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym, profilaktyki zachowań ryzykownych oraz poradnictwa i strategii wspierających.


Jak wyjaśnił koordynator studium dr Wojciech Wciseł, nauka w studium jest okazją do podnoszenia kwalifikacji i kompetencji zawodowych, umożliwia rozwój osobisty, a także promocję polskiej kultury, języka i historii.


"Zajęcia są również miejscem spotkania i wymiany doświadczeń dla Polonii z całego świata" – dodał.


Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski cytowany w komunikacie wskazał, że misją uniwersytetu jest także docieranie do Polonii i Polaków na całym świecie.


"To motywuje nasze działania związane z ofertą edukacyjną dla rodaków za granicą" – wyjaśnił.


Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zainaugurowało działalność jesienią ub.r. W pierwszej edycji – podała uczelnia – wzięło udział ponad 330 uczestników z 11 krajów m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady.


Kursy prowadzone przez ekspertów KUL w ramach studium są bezpłatne i odbywają się w trybie hybrydowym: są to dwa dwudniowe zjazdy stacjonarne i cztery dwudniowe zjazdy online. Absolwenci otrzymają dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia studium w języku polskim i w języku krajów zamieszkania uczestników.(PAP)


Autor: Piotr Nowak


pin/ joz/


Kraj i świat

2024-06-16, godz. 01:20 Szwajcaria/ Projekt konkluzji po szczycie ws. pokoju na Ukrainie: konieczne jest zabezpieczenie elektrowni jądrowych… Konieczne jest zabezpieczenie instalacji jądrowych, w tym zaporoskiej elektrowni, pod kontrolą Ukrainy. Kluczowe są także nieprzerwane dostawy żywności… » więcej 2024-06-16, godz. 01:00 43. KFDF „Młodzi i Film”: fabuła „Tyle co nic” i dokument "Skąd dokąd” nagrodzone Wielkim Jantarem Fabuła 'Tyle co nic” i dokument 'Skąd dokąd' zostały w sobotę nagrodzone Wielkim Jantarem, główną nagrodą w konkursach pełnometrażowych debiutów… » więcej 2024-06-16, godz. 00:30 Szwajcaria/ Prezydent Finlandii: Ukraina wzmocniła swoją pozycję Prezydent Finlandii Alexander Stubb uważa, że dzięki wsparciu zachodnich sojuszników Ukraina jest obecnie w lepszej pozycji do rozpoczęcia negocjacji pokojowych… » więcej 2024-06-16, godz. 00:20 ME 2024 - Włochy - Albania 2:1 (opinie) Po meczu piłkarskich ME Włochy - Albania (2:1) powiedzieli: Luciano Spalletti (trener reprezentacji Włoch): 'Odkąd zacząłem pracę, powtarzano mi, że… » więcej 2024-06-16, godz. 00:00 ME - włoskie media o meczu z Albanią: zaczęło się od horroru, ale zakończenie szczęśliwe Zaczęło się od rekordowego horroru, potem było trochę cierpienia i wreszcie szczęśliwe zakończenie - tak włoskie media podsumowują pierwszy mecz Włochów… » więcej 2024-06-15, godz. 23:40 Czechy/ Dzień Polski w ogrodach ambasady RP w Pradze Polska kuchnia, polskie napoje i przede wszystkim prezentacja polskich regionów ściągnęła w sobotę do ogrodów ambasady RP kilka tysięcy Czechów, a także… » więcej 2024-06-15, godz. 23:40 ME 2024 - francuska federacja prosi o "unikanie politycznego wykorzystania drużyny" Francuska Federacja Piłkarska zaapelowała o 'unikanie wszelkich form nacisków i politycznego wykorzystywania francuskiej drużyny' w związku z przedterminowymi… » więcej 2024-06-15, godz. 23:30 Żużlowa GP - Zmarzlik wygrał w szwedzkiej Malilli (opis) Broniący tytułu Bartosz Zmarzlik został zwycięzcą Grand Prix w szwedzkiej Malilli, piątej rundzie żużlowych mistrzostw świata. To jego 24. wygrana w tym… » więcej 2024-06-15, godz. 23:20 ME 2024 - Albańczyk Bajrami strzelcem najszybszej bramki w historii (dokumentacja) Albańczyk Nedim Bajrami, który w 23. sekundzie zdobył gola w meczu z Włochami w Dortmundzie, zapisze się w kronikach piłkarskich mistrzostw Europy jako… » więcej 2024-06-15, godz. 23:10 ME 2024 - wygrane Szwajców, Hiszpanów i Włochów, rekordy Yamala i Bejramiego Szwajcaria wygrała z Węgrami 3:1, Hiszpania z Chorwacją 3:0, a Włochy z Albanią 2:1 w drugim dniu mistrzostw Europy w Niemczech. Padły dwa rekordy - Hiszpan… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »