Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 16:40 Autor: PAP

Opole/Politechnika rozpoczyna współpracę z liderem automatyki przemysłowej

Politechnika Opolska podpisała we wtorek umowę o współpracy z polską firmą będącą częścią międzynarodowego koncernu Turck - jednym ze światowych liderów w zakresie automatyki przemysłowej.

Jak poinformowała Anna Kułynycz, rzecznik prasowy Politechniki Opolskiej, we wtorek władze uczelni podpisały umowę o współpracy z firmą Turck sp. z o.o., będącą częścią międzynarodowego lidera w zakresie automatyki przemysłowej.


Według zapewnień uczelni, z doświadczeń partnerskiej firmy będą mogli skorzystać studenci automatyki i logistyki, dla których Turck przygotował zajęcia w swojej opolskiej siedzibie oraz staże i praktyki. Możliwa jest także współpraca przy realizacji projektów o charakterze naukowym i innowacyjnym.


"Zależy nam na współpracy z przemysłem, kształceniu praktycznym, żeby nasi studenci nie tylko znali teorię, ale potrafili wykorzystać ją w praktyce. Stąd też pozyskaliśmy kolejnego partnera" - podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.


Jak zaznaczył Piotr Glinka, prezes spółki Turck, w działającej od dwudziestu lat w Polsce spółce, już teraz większość pracowników stanowią absolwenci Politechniki Opolskiej. Najmłodsi pracownicy mają nieco ponad 20 lat i są w trakcie studiów.


Na całym świecie Turck zatrudnia blisko 4,8 tysiąca osób w ponad 30 swoich placówkach, oraz w placówkach swoich partnerów działających na terenach 60 państw, posiadając zakłady produkcyjne w Niemczech, Szwajcarii, USA, Meksyku oraz w Chinach. (PAP)


autor: Marek Szczepanik


masz/ agt/


Kraj i świat

2023-03-26, godz. 09:00 Łódź/ Od kwietnia w w Teatrze Wielkim "Niedzielne poranki" – familijne koncerty na Scenie Kameralnej W połowie kwietnia w Teatrze Wielkim w Łodzi zainagurowany zostanie cykl niedzielnych familijnych koncertów na Scenie Kameralnej. W ramach rozpoczynających… » więcej 2023-03-26, godz. 08:50 W Tatry wraca zima; spodziewane są opady śniegu, a temperatura spadnie nawet do minus 16 stopni Od poniedziałku w Tatrach i Zakopanem spodziewany jest powrót zimy - zapowiadane są opady śniegu, a temperatura na szczytach spadnie nawet do minus 16 stopni… » więcej 2023-03-26, godz. 08:50 Paradokument i uwspółcześnienie, czyli Akcja pod Arsenałem w filmie 'Akcja pod Arsenałem' w reż. Jana Łomnickiego oraz 'Kamienie na szaniec' w reż. Roberta Glińskiego - to w tych filmach można zobaczyć filmowe interpretacje… » więcej 2023-03-26, godz. 08:50 Straż Graniczna: 94 osoby próbowały w sobotę nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski 94 osoby próbowały w sobotę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski- podała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna. » więcej 2023-03-26, godz. 08:40 Straż Graniczna: w sobotę z Ukrainy przyjechało 27,6 tys. osób, na Ukrainę wyjechało 27,2 tys. W sobotę z Ukrainy do Polski przyjechało 27,6 tys. osób, a z Polski na Ukrainę wyjechało 27,2 tys. osób - podała Straż Graniczna. Od 24 lutego ub. roku… » więcej 2023-03-26, godz. 08:20 Wiceszef MSWiA: polski dokument podróży będzie bezpłatny dla Białorusinów Od czerwca Białorusinom mieszkającym w Polsce będzie łatwiej ubiegać się o polski dokument podróży dla cudzoziemca. Nie będą też płacić za jego wydanie… » więcej 2023-03-26, godz. 08:10 Badania politologów: duże wsparcie ze strony europejskich samorządów dla miast w Ukrainie Masowo wzrosła liczba partnerstw nawiązywanych między miastami europejskimi i ukraińskimi - wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Łódzkim. 'To… » więcej 2023-03-26, godz. 08:00 Lekkoatletyczne MŚ - mistrz olimpijski Gardiner wrócił na bieżnię i chce zdobyć złoto Mistrz olimpijski w biegu na 400 m Steven Gardiner z Bahamów po ponad ośmiu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją i rehabilitacją znowu pojawił się na… » więcej 2023-03-26, godz. 07:50 Odtwarzanie ostatniej kwatery w gotyckim ołtarzu z katedry we Fromborku Rozpoczęła się rekonstrukcja ostatniej brakującej kwatery w gotyckim ołtarzu z katedry we Fromborku. To przed tym ołtarzem modlił się Mikołaj Kopernik… » więcej 2023-03-26, godz. 07:50 Gen. Polko: Rosja walczy jak za Stalina, traktuje swoich żołnierzy jako mięso armatnie Użycie przez Rosję na Ukrainie czołgów T-55 pokazuje, że Rosja rzeczywiście walczy jak za Stalina, traktuje swoich żołnierzy jako mięso armatnie, daje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »