Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 14:20 Autor: PAP

Synoptyk IMGW: pogodnie pozostanie tylko na szczytach Tatr; w Karpatach spadnie do 3 cm śniegu

We wtorek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie jest umiarkowane i duże. W ciągu dnia chmur będzie przybywać także na zachodzie. Jak powiedział PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak, pogodnie pozostanie jedynie na szczytach Tatr. W Karpatach spadnie do 3 cm świeżego śniegu.

Na wschodzie i w centrum kraju prognozowane są przelotne, słabe opady śniegu. „Na południowym wschodzie, głównie w Karpatach, może spaść do 3 cm świeżego śniegu” – przekazał Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 stopni Celsjusza na południu, ok. 0 stopni w centrum i na północy kraju, do 3 stopni Celsjusza na plusie nad samym morzem. Synoptyk IMGW zaznaczył, że najzimniej będzie w rejonach podgórskich Karpat. Tam miejscami minus 7-9 stopni Celsjusza.


„Wiatr na przeważającym obszarze będzie słaby. Jedynie nad morzem i na południowym wschodzie kraju okresami umiarkowany z kierunków północnych i zachodnich. W Karpatach porywy wiatru mogą sięgnąć 60 km/h” – powiedział Walczak.


W nocy z wtorku na środę na ogół zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jedynie na zachodzie kraju okresami małe. W Tatrach nadal pogodnie.


„We wschodniej połowie kraju oraz w centrum prognozujemy słabe opady śniegu. Lokalnie utworzą się mgły marznące ograniczające widzialność do ok. 200 m” – przekazał synoptyk IMGW.


Noc będzie mroźna. „Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od minus 8 stopni do minus 3 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie nad samym morzem, tam ok. minus 1 stopnia. Natomiast najzimniej ma być w rejonach podgórskich. Tam od minus 16 stopni do minus 11 stopni Celsjusza” – podkreślił Walczak, informując o wydanych przez IMGW ostrzeżeniach dla obszarów podgórskich Karpat i Sudetów przed silnym mrozem.


Wiatr na ogół będzie słaby, zmienny. (PAP)


autorka: Inga Domurat


ing/ akub/


Kraj i świat

2023-03-23, godz. 10:00 Światowe orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru - 27 marca Naszą misją od pierwszego występu aktora na scenie jest stała konfrontacja z tym, co brzydkie, krwawe i nieludzkie. Naprzeciw stawiamy wszystko, co piękne… » więcej 2023-03-23, godz. 10:00 Mary Kay podkreśla znaczenie przywództwa kobiet i zaangażowania sektora prywatnego w ochronę oceanów podczas szczytu… DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Mary Kay Inc. , spółka działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw oraz jeden z sygnatariuszy zasad dotyczących… » więcej 2023-03-23, godz. 09:50 W katalońskiej jaskini odkryto rysunki sprzed kilku tysięcy lat W jednej z jaskiń położonym w pobliżu Terragony kompleksie La Cova de la Vila natrafiono na rysunki pochodzące z epoki wczesnego brązu. Zdaniem badaczy jest… » więcej 2023-03-23, godz. 09:50 MŚ w łyżwiarstwie figurowym - triumf pary sportowej gospodarzy Para sportowa gospodarzy Riku Miura i Ryuichi Kihara zdobyła zloty medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbywają się w japońskiej Saitamie… » więcej 2023-03-23, godz. 09:50 Piotr Müller o wizycie księcia Williama: podkreśla polskie zaangażowanie w przeciwdziałanie wojnie w Ukrainie Rola Polski w kontekście przeciwdziałania wojnie w Ukrainie, która jest prowadzona przez Rosję, jest niebagatelna. Wizyta w naszym kraju księcia Williama… » więcej 2023-03-23, godz. 09:50 Australia/ Premier ogłosił pierwsze od 24 lat referendum; dotyczy praw ludności rdzennej Premier Australii Anthony Albanese ogłosił w czwartek przeprowadzenie w kraju pierwszego od 24 lat referendum, w którym zostanie zadane pytanie o zgodę obywateli… » więcej 2023-03-23, godz. 09:50 Kluby piłkarskie z ministerialnym dofinansowaniem Ponad 114 milionów złotych otrzymają kluby piłkarskie ekstraklasy i 1. ligi z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki na rozwój infrastruktury. Najwięcej… » więcej 2023-03-23, godz. 09:50 Kraków/ Zmarł rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Białkiewicz W środę w godzinach późnowieczornych w Krakowie zmarł rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Białkiewicz. Musimy pożegnać Jego Magnificencję Rektora… » więcej 2023-03-23, godz. 09:50 "WSJ": na Bali powstała „Mała Moskwa”; Rosjanie nielegalnie przedłużają pobyt Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę dziesiątki tysięcy Rosjan przybyły na tropikalną wyspę Bali, a wielu z nich nie wróciło do kraju. Łamią przepisy… » więcej 2023-03-23, godz. 09:40 Warszawa/ ZDM: jeżeli miasto wprowadzi płatne parkowanie w weekend będzie miało dodatkowo 20 mln zł przychodu ZDM wyliczył, że roczny przychód po wprowadzeniu w śródmieściu płatnego parkowania w weekendy wyniósłby rocznie 20 mln zł. Ocenił ponadto, że wprowadzenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »