Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-07, 11:50 Autor: PAP

Szef klubu KO: przychylnie patrzymy na wniosek Lewicy ws wotum nieufności wobec szefa MEiN

Jeszcze nie ma decyzji, czy posłowie KO będą się podpisywać pod wnioskiem Lewicy o wotum nieufności wobec szefa MEiN Przemysława Czarnka, ale przychylnie patrzymy na ten wniosek; trzeba tylko wybrać odpowiedni moment na złożenie - powiedział szef klubu KO Borys Budka.

Przedstawiciele Lewicy zapowiedzieli we wtorek w Sejmie złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zaapelował do innych ugrupowań opozycyjnych o podpisywanie się pod nim.


Dziennikarze pytali Budkę, czy Koalicja Obywatelska poprze taki wniosek.


"Jeżeli taki wniosek byłby złożony, oczywiście będziemy głosować za, choć na razie takiego wniosku nie ma, ale zawsze w takich sprawach wspieramy ugrupowania opozycyjne" - odpowiedział szef klubu KO.


Pytany, czy posłowie KO będą się podpisywać pod wnioskiem Lewicy odpowiedział, że na razie nie ma decyzji w tej sprawie, musi ją podjąć kolegium klubu.


"Na pewno przychylnie patrzymy na inicjatywy koleżanek i kolegów z opozycji, zresztą przewodniczący Gawkowski ten wniosek zapowiadał" - zaznaczył.


Zdaniem Budki "jest tylko kwestia kiedy coś takiego złożyć, ale jesteśmy otwarci na tego typu propozycje".


Warunkiem skutecznego złożenia wniosku o wotum nieufności wobec ministra jest podpisanie go przez 69 posłów; klub Lewicy ma 44 posłów. Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża członkom Rady Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231). (PAP)


autor: Piotr Śmiłowicz


pś/ mok/


Kraj i świat

2023-03-28, godz. 16:10 Lubelskie/ U ok. 15 proc. przebadanych mieszkańców regionu stwierdzono boreliozę U ok. 15 proc. przebadanych mieszkańców województwa lubelskiego stwierdzono boreliozę - poinformowali we wtorek realizatorzy programu profilaktycznego 'Stop… » więcej 2023-03-28, godz. 16:10 Gorzów Wlkp./ 322 pisanki nadesłano na 50. Ogólnopolski Konkurs Pisanek 54 zestawy pisanek wykonanych przez 65 autorów - łącznie 322 pisanki pochodzące z różnych zakątków Polski - nadesłano na jubileuszową, 50. edycję Ogólnopolskiego… » więcej 2023-03-28, godz. 16:10 Bułgaria/ Minister obrony: nie wyślemy wojskowych na Ukrainę, ale chcemy szkolić Ukraińców Bułgaria nie wyśle wojskowych na Ukrainę - podkreślił we wtorek minister obrony Dymitar Stojanow. Bułgarscy wojskowi są jednak i będą obecni w innych… » więcej 2023-03-28, godz. 16:00 Madonna zapowiedziała, że podczas koncertów w USA uczci społeczność LGBTQ+ Przy okazji ogłoszenia ośmiu nowych występów w trakcie najnowszej trasy koncertowej The Celebration Tour, artystka wystosowała apel do amerykańskich polityków… » więcej 2023-03-28, godz. 16:00 20. Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w maju w ośmiu polskich miastach 'Nie bądź obojętny_a' - to hasło 20. odsłony festiwalu Millennium Docs Against Gravity, która odbędzie się w dniach 12-21 maja w ośmiu polskich miastach… » więcej 2023-03-28, godz. 15:50 Szef PO: pomocą dla Ukrainy jest utrzymanie UE w dobrej kondycji i utrzymanie Polski w Unii Być może najważniejszą pomocą dla Ukrainy jest utrzymanie UE w dobrej kondycji i utrzymanie Polski w Unii; dziś w Polsce siły antyeuropejskie bez żadnego… » więcej 2023-03-28, godz. 15:50 Białystok/ Prawomocny wyrok skazujący dla b. policjanta oskarżonego o śmiertelny wypadek Cztery lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze - taki prawomocny wyrok zapadł we wtorek przed Sądem Okręgowym w Białymstoku… » więcej 2023-03-28, godz. 15:50 MS: Ministerstwo Sprawiedliwości w obronie interesów polskich rolników (komunikat) Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje: Ministerstwo Sprawiedliwości w obronie interesów polskich rolników - Naszym obowiązkiem… » więcej 2023-03-28, godz. 15:50 Porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Łódzkim a Centrum EC1 Przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego i Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi podpisali porozumienie o współpracy. Umowa rozpoczyna nowy etap działalności… » więcej 2023-03-28, godz. 15:50 Z.Ziobro: wystąpiłem z wnioskiem do Rady Ministrów ws. eksportu zboża z Ukrainy (opis) Wystąpiłem do Rady Ministrów z wnioskiem o pilne uruchomienie procedury, która jest w gestii Komisji Europejskiej, aby mogły być nałożone cła chroniące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »