Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-01, 09:20 Autor: PAP

NTT Com wprowadza na rynek odnowiony zestaw narzędzi programistycznych SkyWay umożliwiający jeszcze bardziej wszechstronny rozwój usług komunikacyjnych online (MediaRoom)

TOKIO--(BUSINESS WIRE)-- NTT Communications Corporation (NTT Com), firma z branży TIK i komunikacji międzynarodowej działająca w ramach grupy NTT, ogłosiła dzisiaj natychmiastowe wprowadzenie na rynek odnowionego zestawu narzędzi programistycznych (SDK) SkyWay. Nowy zestaw SkyWay sprawi, że wdrażanie komunikacji głosowej, połączeń wideo oraz przesyłu danych w czasie rzeczywistym w aplikacjach i witrynach internetowych stanie się prostsze niż kiedykolwiek dotąd.


Osoby zainteresowane planowaniem lub rozwojem usług komunikacyjnych online mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w darmowym webinarze, w formacie stacjonarnym (dla 50 uczestników) lub online (dla 100 uczestników), aby poznać zestaw SkyWay w nowej odsłonie. Webinar odbędzie się 23 lutego o godz. 15:00 (JST) w siedzibie NTT Communications w Tokio.


Jako narzędzie łatwe w obsłudze i dostarczane wraz z obszerną dokumentacją, SkyWay nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych, wiedzy o usługach komunikacji głosowej i wideo czy tworzeniu serwerów i ma szeroki zakres możliwych zastosowań, takich jak lekcje online, internet rzeczy oraz robotyka. Zestaw SkyWay został już wykorzystany do opracowania ponad 20 tys. usług.


Zestaw SkyWay może obsługiwać różne formaty połączeń, w tym połączenia głosowe i wideo, połączenia indywidualne i grupowe oraz komunikację wideo połączoną z udostępnianiem ekranów. Jest to zarazem wieloplatformowy zestaw do rozwoju usług komunikacyjnych dostosowanych do potrzeb konkretnych branż i rodzajów działalności gospodarczej. SkyWay zapewnia wysokiej jakości komunikację w czasie rzeczywistym, o czym świadczy wynoszący 99,96% wskaźnik sprawności usług w roku obrotowym 2021. Rozwiązanie to umożliwia także wysokiej jakości połączenia międzykontynentalne dzięki konfiguracji serwerów do transmisji połączeń do i z Azji, Ameryki Północnej i Europy [1]. Ponadto SkyWay może służyć do nieodpłatnej weryfikacji i opracowywania usług do czasu faktycznego uruchomienia usługi u użytkownika. Opłaty są również dostosowane do skali świadczenia usług, a podstawą płatności jest faktyczne korzystanie z usługi („pay as you go”).


Pandemia COVID-19 spowodowała gwałtowną dywersyfikację form komunikacji online, która obecnie często obejmuje wydarzenia z udziałem kilkudziesięciu osób oraz robotów. W odpowiedzi na te zmiany firma NTT Com postanowiła zmodernizować architekturę zestawu SkyWay i udostępnić go jako nową usługę z udoskonalonymi funkcjami zwiększającymi wszechstronność jego zastosowania, w tym:


- Zwiększenie liczby jednoczesnych rozmówców w ramach nawiązanego połączenia (z 20 do maks. 100);


- Zmniejszenie obciążenia terminala w zależności od środowiska użytkownika końcowego (nadawanie jednoczesne (simulcasting) [2] i interfejs API do elastycznej transmisji i odbioru mediów, np. wyłącznie określonych danych audio/wideo);


- Uwierzytelnianie i autoryzacja każdego użytkownika końcowego w celu kontroli transmisji wideo i audio;


Poniższe dwa przykłady ilustrują niektóre rozszerzenia wprowadzone do SkyWay.


1. Wirtualne biuro


Zestaw SkyWay może posłużyć do stworzenia systemu prezentacji przeznaczonej dla całej organizacji (maksymalnie 100 odbiorców). Dzięki funkcji simulcastingu poszczególni uczestnicy mogą odbierać wiadomości audio/wideo dostosowane do potrzeb użytkownika, np. film w niskiej rozdzielczości zmniejszający obciążenie systemu i baterii w przypadku urządzeń mobilnych lub terminali o niewielkiej mocy obliczeniowej. Istnieje również możliwość kontroli uczestnictwa w prywatnych konferencjach.


2. Obsługa pracy zdalnej


Za pomocą zestawu SkyWay można również stworzyć system umożliwiający przełożonemu zdalne wydawanie poleceń wielu osobom w danej lokalizacji, korzystając z transmisji wideo, gdy konieczne są szczegółowe objaśnienia lub jedynie audio, jeśli wystarczą proste polecenia słowne. Selektywne wykorzystanie transmisji wideo i/lub audio umożliwia systemowi dotarcie do wielu osób przy minimalnym obciążeniu.


Wnioski o świadczenie usługi będą akceptowane począwszy od 31 stycznia. Aby uzyskać szczegółowe informacje, należy odwiedzić stronę lub nawiązać kontakt z przedstawicielem NTT Com. Wysokość opłat za usługę można sprawdzić tutaj. (Niektóre informacje dostępne tylko w języku japońskim).


W przyszłości NTT Com zamierza dokonywać dalszych ulepszeń zestawu SkyWay poprzez zwiększanie skali połączeń głosowych i wideo, ulepszanie transmisji danych w celu zsynchronizowania ze sobą większej liczby uczestników oraz obsługę platform do gier w zakresie strumieniowej transmisji danych i metawersum. Podnoszona będzie także jakość połączeń głosowych i wideo. Ponadto nowe funkcje SkyWay do pomiaru jakości i analizy problemów będą stopniowo unowocześniać transmisję wideo i głosową w różnych środowiskach. NTT Com planuje nadal rozwijać działalność biznesową związaną ze SkyWay, aby wspierać dalszą ewolucję komunikacji w czasie rzeczywistym i jej łatwe wdrażanie przez laików w świecie, w którym ludzie skutecznie komunikują się ze sobą przy wykorzystaniu technologii cyfrowej.


Aby dowiedzieć się więcej o SkyWay, odwiedź tę stronę.


[1] Technologia umożliwiająca terminalowi wybór optymalnego przekaźnika w celu ograniczenia opóźnienia transmisji między terminalami do minimum (nr patentu 6254620).


[2] Technologia do transmisji tych samych danych wideo do różnych terminali z różną szybkością transmisji, np. w niskiej rozdzielczości do urządzeń mobilnych o ograniczonej mocy obliczeniowej i przepustowości, ale w wysokiej rozdzielczości do komputerów PC.


O firmie NTT Communications


NTT Communications stawia czoła wyzwaniom technologicznym o globalnym zasięgu, wspierając przedsiębiorstwa w wykorzystywaniu ich zarządzanej infrastruktury informatycznej do przezwyciężania złożoności biznesowych środowisk informatycznych i związanych z nimi zagrożeń. Wsparciem tych rozwiązań jest ogólnoświatowa infrastruktura firmy, obejmująca najlepsze w branży publiczne i prywatne sieci poziomu 1 w ponad 190 krajach/regionach, a także ponad 500 tys. m2 w obiektach mieszczących najbardziej zaawansowane centra danych na świecie. Jako kluczowy dostawca biznesowych usług i rozwiązań w grupie DOCOMO, firma generuje wartości poprzez dostarczanie w skali globalnej wsparcia dla przebudowy przemysłu i społeczeństwa, nowych stylów pracy i transformacji cyfrowej w społecznościach. Wraz z NTT Ltd., NTT Data i NTT DOCOMO tworzy Grupę NTT.


www.ntt.com | Twitter@NTT Com | Facebook@NTT Com


Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.



Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230130005808/pl/.


Source: NTT Communications Corporation


KONTAKT:


Więcej informacji


Biuro Promocji SkyWay


Dział Obsługi Platform


NTT Communications Corporation


e-mail: skyway@ntt.com


Źródło informacji: Business Wire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2023-03-24, godz. 13:00 Ekstraklasa siatkarzy – Perry: nie jesteśmy głowami w play off Luke Perry zapewnia, że po awansie do kolejnej fazy ekstraklasy Trefl nie spocznie na laurach. „Ważne, żebyśmy nie byli jeszcze głowami w play off, bo mamy… » więcej 2023-03-24, godz. 13:00 Szef MON: Międzynarodowe Pokazy lotnicze Air Show w sierpniu Radomiu (krótka) Podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2023, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Radomiu zaprezentowane zostaną wszystkie typy samolotów… » więcej 2023-03-24, godz. 13:00 Szczecin/ Pierwsze robotyczne pobranie nerki w szpitalu na Pomorzanach Specjaliści z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie po raz pierwszy pobrali nerkę do przeszczepu od żywego dawcy przy użyciu… » więcej 2023-03-24, godz. 12:50 Iwona Hartwich: zawieszamy protest w Sejmie, ale nie kończymy batalii o dobro najsłabszych Zawieszamy protest w Sejmie, ale nie kończymy batalii o dobro najsłabszych w naszym kraju. Nasz postulat podniesienia renty socjalnej nie został zrealizowany… » więcej 2023-03-24, godz. 12:50 PiS zarzuca Tuskowi i PO proniemiecką politykę Politycy PiS na piątkowej konferencji prasowej zarzucili liderowi PO Donaldowi Tuskowi oraz jego formacji proniemiecką politykę. Z jakiej paki Donald Tusk miałby… » więcej 2023-03-24, godz. 12:50 26 grafik z kolekcji Jacoba Kabruna wraca do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku (opis) 26 grafik z kolekcji gdańskiego kupca, kolekcjonera i bibliofila Jacoba Kabruna, które figurowały w bazie strat wojennych, wraca do zbiorów Muzeum Narodowego… » więcej 2023-03-24, godz. 12:50 Warszawa/ Od 8 kwietnia za zostawienie bagażu na stacji metra może grozić kara do 500 zł W Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego została opublikowana uchwała o zmianach w przepisach porządkowych w stołecznej komunikacji miejskiej. Od… » więcej 2023-03-24, godz. 12:30 Z padaczką można dobrze żyć (MediaRoom) Pomoc chorym na padaczkę, podniesienie świadomości na temat tej choroby, walka ze stygmatyzacją i wykluczeniem osób z epilepsją - to zagadnienia, które… » więcej 2023-03-24, godz. 12:30 Mularczyk: problematyka reparacji wojennych musi być promowana na arenie międzynarodowej Problematyka reparacji wojennych dla Polski od Niemiec musi być promowana na arenie międzynarodowej; dlatego wysłaliśmy raport o reparacjach do Kongresu i… » więcej 2023-03-24, godz. 12:30 Müller: w piątek w imieniu KPRM do TK zostanie przesłana opinia ws. noweli ustawy o SN W piątek w imieniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do Trybunały Konstytucyjnego zostanie przesłana opinia wskazująca, że nowelizacja ustawy o SN jest zgodna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »