Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-27, 16:20 Autor: PAP

Nowa Zelandia/ Ulewne deszcze sparaliżowały Auckland

Władze największego miasta Nowej Zelandii Auckland ogłosiły w piątek stan wyjątkowy w związku z ulewnymi deszczami, które przeszły nad regionem. Z powodu obfitych opadów zamknięte przez pewien czas było lotnisko międzynarodowe, odwołano także koncert Eltona Johna.

Burmistrz Auckland Wayne Brown ogłosił stan wyjątkowy ze względu na zakres "zniszczeń, przemieszczeń i zakłóceń", spowodowanych ulewami oraz potrzebę nadania odpowiednim służbom większych uprawnień.


Agencja zarządzania kryzysowego w Auckland poinformowała na Twitterze, że północna, północno-zachodnia i zachodnia część miasta została dotknięta znaczną powodzią, a warunki pogodowe mają się jeszcze pogorszyć. Mieszkańcom obszarów zagrożonych powodzią doradzono, aby przygotowali się do ewakuacji i w tym celu otworzono centrum ewakuacyjne w West Auckland.


Powodzie zalały także główne arterie komunikacyjne, przez co utworzyły się gigantyczne korki. Władze portu lotniczego w Auckland zamknęły wszystkie pasy startowe, a zdjęcia w mediach społecznościowych pokazywały halę odpraw w terminalu międzynarodowym zalaną wodą wysoką na kilkadziesiąt centymetrów.


W Auckland odwołano także koncert brytyjskiej gwiazdy rocka Eltona Johna, na który miało przyjść ok. 40 tys. osób. (PAP)


zm/ ap/


Kraj i świat

2023-03-31, godz. 10:30 Weneckie muzeum zablokowało możliwość produkcji puzzli ze słynnym dziełem Leonarda da Vinci Firma Ravensburger nie będzie już mogła produkować i sprzedawać puzzli z jedną z najbardziej znanych grafik świata - “Człowiekiem witruwiańskim” Leonarda… » więcej 2023-03-31, godz. 10:30 Liga NHL - Puchar Prezydenta dla Bruins Zespół Boston Bruins pokonał w czwartek u siebie po dogrywce Columbus Blue Jackets 2:1 i zdobył Puchar Prezydenta przyznawany najlepszej drużynie fazy zasadniczej… » więcej 2023-03-31, godz. 10:30 Karkonosze/ Od soboty zamknięta część szlaków z powodu ochrony cietrzewi i sokołów wędrownych Z powodu ochrony cietrzewi i sokołów wędrownych od 1 kwietnia zamkniętych będzie pięć odcinków szlaków turystycznych w Karkonoskim Parku Narodowym. » więcej 2023-03-31, godz. 10:20 Japonia/ Rząd zacieśnia kontrolę eksportu zaawansowanej technologii czipów do Chin Rząd Japonii ogłosił w piątek zacieśnienie kontroli eksportu najnowszych technologii produkcji układów scalonych m.in. do Chin. Tokio przyłącza się tym… » więcej 2023-03-31, godz. 10:20 Są znani zwycięzcy 3. edycji Huawei Startup Challenge (MediaRoom) Clebre został wybrany najlepszym polskim startupem z zakresu ochrony zdrowia. Zwycięzcę trzeciej edycji konkursu Huawei Startup Challenge, w którym nagradzani… » więcej 2023-03-31, godz. 10:20 Łódź/ Rozpoczęła się sesja plenarna państw B9 W Łodzi rozpoczęła się w piątek sesja plenarna ministrów spraw zagranicznych Bukarszteńskiej Dzięwiątki, czyli krajów wschodniej flanki Paktu Północnoatlantyckiego… » więcej 2023-03-31, godz. 10:10 Nie żyje prof. Mirosław Perz, muzykolog, pedagog, znawca muzyki staropolskiej W wieku 90 lat zmarł prof. Mirosław Perz, muzykolog i pedagog, znawca muzyki staropolskiej, członek Związku Kompozytorów Polskich, przewodniczący Sekcji… » więcej 2023-03-31, godz. 10:10 Lubuskie/ Schorowany 44-latek odnaleziony przez dzielnicowych z Dobiegniewa Policjanci z posterunku w Dobiegniewie (Lubuskie) ze strażnikiem leśnym odnaleźli zaginionego 44-lakta z sąsiedniego powiatu. Jego poszukiwania były związane… » więcej 2023-03-31, godz. 10:00 Wiceszef MSZ: mechanizm izolowania Rosji w organizacjach międzynarodowych nie działa tak, jak powinien Mechanizm izolowania Rosji w organizacjach międzynarodowych nie działa tak, jak powinien - powiedział w piątek w Telewizji Republika wiceszef MSZ Paweł Jabłoński… » więcej 2023-03-31, godz. 10:00 MSZ odradza wszelkie podróże do Rosji W związku z sytuacją na Ukrainie i ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski, MSZ odradza wszelkie podróże do Rosji; obywatelom Polski pozostającym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »