Radio Opole » Kraj i świat
2023-01-27, 02:40 Autor: PAP

Prognoza pogody na 27 i 28 stycznia

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominuje rozległy układ wysokiego ciśnienia, jedynie krańce północne oraz południe kontynentu znajdują się w zasięgu niżów oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. W północnej i centralnej części kraju zaznacza się wpływ mało aktywnego, chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostajemy w starej masie powietrza polarnego.


Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1021 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.


W piątek w Polsce zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami na Pomorzu. Jedynie wysoko w górach zachmurzenie małe. Miejscami wystąpią opady śniegu, na północnym zachodzie także deszczu ze śniegiem, a na wybrzeżu możliwy deszcz. Rano miejscami utrzymywać się będą silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 200 m, a na północy możliwe są jeszcze opady marznącej mżawki, powodujące gołoledź. W Sudetach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie, tylko na wybrzeżu około 3 st. C, a w rejonach podgórskich około -3 st. C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni


W nocy w kraju zachmurzenie duże, na północy z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady śniegu; w Sudetach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. Lokalnie utworzą się silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północy kraju lokalnie nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Temperatura minimalna od -5 st. C na północnym wschodzie do -2 st. C na zachodzie, na wybrzeżu około 0 st. C, w rejonach podgórskich około -8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.


W sobotę w Polsce zachmurzenie duże, na północy z większymi przejaśnieniami. Za wyjątkiem północno zachodniej części kraju wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 2 st. C, na wybrzeżu około 4 st. C; chłodniej na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich, około -3 st. C, oraz na Podhalu, około -5 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północny i północno-wschodni, na północy kraju stopniowo skręcający na zachodni.


W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu, rano niewielkie prawdopodobieństwo opadów słabej marznącej mżawki. Temperatura maksymalna około 1 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.


W nocy w stolicy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna około -2 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.


W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 0 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. (PAP)


bf/wr/


Kraj i świat

2023-03-21, godz. 21:20 Komunikat Totalizatora Sportowego (21-03-2023) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wyniki i wygrane w grze Eurojackpotw dniu 2023-03-21Wyniki5 liczb ze zbioru 50… » więcej 2023-03-21, godz. 21:10 Dąb Fabrykant z Łodzi Europejskim Drzewem Roku 2023 180-letni dąb Fabrykant z Łodzi zwyciężył w internetowym plebiscycie na Europejskie Drzewo Roku - podali we wtorek wieczorem ekolodzy z Klubu Gaja, który… » więcej 2023-03-21, godz. 21:00 Ekstraliga hokejowa – Cracovia – GKS Katowice 0:4 Siódmy mecz półfinałowy: Comarch Cracovia Kraków - GKS Katowice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Bramki: 0:1 Brandon Magee (15), 0:2 Hampus Olsson (38), 0:3 Grzegorz… » więcej 2023-03-21, godz. 21:00 Tauron sfinansuje kolejne pracownie do przedmiotów ścisłych w szkołach Koncern Tauron Polska Energia sfinansuje remonty i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych w kolejnych czterech szkołach na obszarze swego działania… » więcej 2023-03-21, godz. 20:50 Katowice/ Od 4 kwietnia nabór propozycji do „zielonego budżetu” Nabór propozycji do „zielonego budżetu” Katowic, czyli puli budżetu obywatelskiego, wydzielonej wyłącznie na cele związane z miejską przyrodą i ekologią… » więcej 2023-03-21, godz. 20:50 "FT": Rosja oferuje Chinom surowce w zamian za przychylną postawę wobec inwazji na Ukrainę Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian… » więcej 2023-03-21, godz. 20:30 Szwecja/ Sąd rozpatrzy pozew Grety Thunberg przeciwko państwu w sprawie o niedostateczną politykę klimatyczną Sąd w Nacka pod Sztokholmem poinformował we wtorek o przyjęciu pozwu złożonego przez aktywistkę Gretę Thunberg oraz młodzież z organizacji Aurora przeciwko… » więcej 2023-03-21, godz. 20:20 Budowlańcy stawiający supermarket odkryli rzymską mozaikę Podczas przygotowywania terenu pod budowę marketu w angielskiej miejscowości Olney odkrto ułożoną z niebieskich, czerwonych i białych płytek mozaikę. Zdaniem… » więcej 2023-03-21, godz. 20:20 UE/ Wsparcie dla Ukrainy, konkurencyjność i energia to główne tematy Rady Europejskiej Zwiększenie produkcji amunicji i dostarczanie jej Ukrainie; zapewnienie konkurencyjności UE w długim okresie; zapewnienie odbiorcom energii po dostępnych cenach… » więcej 2023-03-21, godz. 20:20 Prezes PSL o wspólnej liście: kto dziś naciska na jeden, niesprawdzony scenariusz, naraża Polskę na zwycięstwo P… Kto dziś naciska na jeden, niesprawdzony scenariusz, naraża Polskę na zwycięstwo PiS - ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o start opozycji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »