Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-09, 13:00 Autor: PAP

Radny PiS powiatu karkonoskiego: w koalicji źle się działo

W minioną środę w powiecie karkonoskim na Dolnym Śląsku ugrupowanie "Razem dla Regionu" zerwało koalicję z PiS i wspólnie z radnymi KO doprowadziło do odwołania powiatowej skarbnik, która zarzuca staroście mobbing."Temat pani skarbnik i chęci jej odwołania przez starostę w zasadzie przelał tylko czarę goryczy, ponieważ w koalicji źle się działo" - powiedział radny PiS Eugeniusz Kleśta.

Eugeniusz Kleśta do minionej środy był przewodniczącym Rady Powiatu Karkonoskiego, lecz sam zrezygnował z tej funkcji w trakcie ostatniej sesji, gdy postanowiono go odwołać.


"Temat pani skarbnik i chęci jej odwołania przez starostę Krzysztofa Wiśniewskiego w zasadzie przelał tylko czarę goryczy, ponieważ w koalicji źle się działo i wiedzieliśmy, że doszło do porozumienia starosty z PO. Pan starosta kompletnie odleciał, zachowywał się jakby był wybrany w bezpośrednich wyborach. Wiele razy stawiał nas przed faktem dokonanym i to było osią sporu. Starosta koncentrował się tylko na własnym PR, zamiast na pracy" - powiedział PAP Kleśta.


Ocenił, że pani skarbnik to "rzetelny fachowiec" i do jej pracy merytorycznej nie było zastrzeżeń, a rzecznik dyscypliny finansów publicznych, gdy miał uwagi to były one skierowane do działań starosty.


"Zaskakujące było to, że starosta udzielił skarbnik nagany. Nie do przyjęcia było też takie chamskie potraktowanie jej, gdy do emerytury miała zaledwie rok, czyli wyrzucenie jej ze stanowiska w taki sposób. Z tego co mi wiadomo, pani skarbnik rzeczywiście poważnie chorowała i musiała się leczyć. Wynikało to też z faktu, jak była nękana przez starostę" - powiedział były przewodniczący rady.


"Sprawy czysto ludzkie wzięły u nas górę nad potencjalnymi zyskami partyjnymi. Może to błąd polityczny, ale dla nas człowiek jest ważniejszy niż interes polityczny. Wiedzieliśmy, że starosta dogadał się z radnymi Platformy Obywatelskiej. Oni głośno mówili, że będą bronić pani skarbnik, a potem zagłosowali za jej odwołaniem. Tylko dwie osoby z PO - panie Anna Konieczyńska i Anna Zębik nie zagłosowały za odwołaniem" - powiedział radny Kleśta.


Po odwołaniu skarbnik w powiecie zawiązano nową koalicję: "Razem dla Regionu" i KO. Nową przewodniczącą została Edyta Bielecka, a nowym wicestarostą Mirosław Górecki (PO), który zastąpił odwołanego Jarosława Kotlińskiego (PiS). Sprawę mobbingu i nagany dla skarbnik rozpatruje sąd pracy.(PAP)


autor: Roman Skiba


ros/ mark/


Kraj i świat

2023-01-31, godz. 17:50 Ukraina/ Armia: natarcie naszych wojsk w rejonie Swatowe-Kreminna spowolniło Rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk armii ukraińskiej Serhij Czerewaty poinformował we wtorek, że postępy sił ukraińskich w rejonie Swatowe-Kreminna w… » więcej 2023-01-31, godz. 17:50 Pożegnalne tournee Eltona Johna jest najbardziej dochodową trasą koncertową wszech czasów Choć trasa „Farewell Yellow Brick Road” zakończy się dopiero za kilka miesięcy, to już przyniosła zyski, jakich nie miał dotąd żaden artysta. Jak… » więcej 2023-01-31, godz. 17:50 Papież: ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki Ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki! - powiedział papież Franciszek we wtorek w pierwszym przemówieniu wygłoszonym po przybyciu… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 We Francji powstała niezwykła wioska dla dzieci z patologicznych rodzin Zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa, którego nie zaznały go w rodzinnych domach. Taka idea przyświecała twórcom ośrodka opiekuńczego w Fleury-sur-Orne… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 Ekstraklasa siatkarzy - trener Banks zwolniony z PGE Skry Decyzją zarządu Skry Bełchatów Joel Banks przestał pełnić funkcję pierwszego trenera zespołu - poinformował we wtorek siatkarski klub z Bełchatowa. » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 Francja/ Druga tura strajku o wiek emerytalny; protesty ogarnęły nawet prowincję Podczas wtorkowej drugiej tury strajków przeciw reformie emerytalnej we Francji protesty ogarnęły nawet prowincję, gdzie na ulice wyszli m.in. rolnicy. Przywódcy… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 K. Sobolewski o słowach W. Juszczenki, że prezydent Kaczyński w Smoleńsku został zabity w zamachu: doskonale wie o… B. prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko mówi, że prezydent Lech Kaczyński w Smoleńsku został zabity w zamachu; doskonale wie o czym mówi, bo sam z takiego… » więcej 2023-01-31, godz. 17:30 Poznań/ Miejski Konserwator Zabytków nakazał demontaż 58 nielegalnie postawionych automatów paczkowych Miejski Konserwator Zabytków nakazał demontaż 58 nielegalnie postawionych urządzeń do przechowywania paczek oraz nałożył kary finansowe na firmy InPost… » więcej 2023-01-31, godz. 17:30 Ukraina/ Szef wywiadu wojskowego: nasze wejście na Krym nie sprawi, że Putin użyje broni jądrowej, to taktyka zast… Wkroczenie naszych wojsk na Krym nie spowoduje, że Putin użyje broni jądrowej; straszenie nią to taktyka zastraszania - uważa szef ukraińskiego wywiadu wojskowego… » więcej 2023-01-31, godz. 17:30 Turcja/ Szef MSZ: nie ma zgody na akcesję Szwecji do NATO; jak wypełnią zobowiązania, to zobaczymy Jeśli pewnego dnia Sztokholm wypełni swoje zobowiązania, siądziemy do stołu i zobaczymy. Obecnie nie ma jednak szans na naszą zgodę na przystąpienie Szwecji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »