Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-09, 11:10 Autor: PAP

Rzecznik rządu na temat słów Kaczyńskiego, że Tusk w kolejnych wyborach przedstawi się jako kobieta: chodziło o pewną modę

Chodziło o stwierdzenie, że jest pewna moda, więc nie doszukiwałbym się dwuznaczności w tym określeniu - tak rzecznik rządu Piotr Müller tłumaczył wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że Donald Tusk, jeśli dotrwa do kolejnych wyborów, "to już pewnie przedstawi się jako kobieta".

W czwartek w Chojnicach na spotkaniu z mieszkańcami prezes PiS Jarosław Kaczyński wypowiedział się m.in. na temat operacji korekty płci. Ocenił, że w Polsce nastąpił wzrost liczby osób, które "nagle sobie uświadamiają, przynajmniej tak twierdzą, że są kimś innym, w sensie biologicznym". Mówił, że choć w Polsce widać ten wzrost, to w wielu zachodnich państwach jest on dużo większy. "To się zaczyna rozprzestrzeniać jak epidemia. To jest oczywiście moda, to jest bzdura, to jest niszczenie społeczeństwa, dlatego chcemy się temu przeciwstawić. Chcemy się przeciwstawić tej rewolucji" - mówił Kaczyński.


"Nie chcę nadmiernie żartować, bo niektórzy mnie za to krytykują, ale mogę państwu powiedzieć, jeszcze jedne wybory to może nie, ale jeśli (szef PO Donald) Tusk dotrwałby do jeszcze kolejnych, to już pewnie się przedstawi jako kobieta" - żartował prezes PiS.


W piątek w Słupsku o komentarz do tej wypowiedzi Kaczyńskiego został poproszony rzecznik rządu Piotr Müller, który zaznaczył, że nie zajmuje się komentowaniem wypowiedzi prezesa PiS. Dodał jednak, że Jarosławowi Kaczyńskiemu chodziło o stwierdzenie, że jest pewna moda. "Proszę nie doszukiwać się dwuznaczności w tym określeniu, chodziło o pewną modę, o której pan premier mówił" - dodał rzecznik.


Zaznaczył, żeby cytować wypowiedź prezesa PiS w całym kontekście.


Müller pytany, czy on także uważa, że jest to moda, ocenił, że "część działań środowiska LGBT ma charakter mody". "Są osoby, które mają rzeczywiste problemy chociażby z tożsamością - i ja to rozumiem. To są trudne sprawy, które wymagają empatii, bo świat nie jest zero-jedynkowy" - powiedział.


Dodał, że działania środowisk lewicowych "wykorzystują te osoby do tego, aby podejmować zupełnie inne działania o charakterze ideologicznym".(PAP)


autor: Piotr Mirowicz


pm/ itm/


Kraj i świat

2023-02-09, godz. 06:30 70 lat temu reżim komunistyczny w PRL wydał dekret podporządkowujący Kościół państwu 70 lat temu, 9 lutego 1953 r., ogłoszono dekret Rady Państwa o obsadzaniu stanowisk kościelnych za zgodą organów państwowych. Miał on być przełomowym… » więcej 2023-02-09, godz. 06:30 Wirusolog: najmłodsze dzieci są nawet 2-3 razy bardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19 Najmłodsze dzieci są nawet 2-3 razy bardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19 w porównaniu z grupą dzieci od 6 do 17 lat, w związku z czym częściej… » więcej 2023-02-09, godz. 06:20 MŚ w biathlonie - Tiril Eckhoff nie wyklucza zakończenia kariery Multimedalistka biathlonowych mistrzostw świata Norweżka Tiril Eckhoff po raz pierwszy od 11 lat nie wystąpi w czempionacie globu. 32-letnia zawodniczka, gnębiona… » więcej 2023-02-09, godz. 06:10 KGP: przez dwa tygodnie sześciu policjantów pełni służbę na włoskich stokach narciarskich Przez dwa tygodnie sześciu polskich policjantów pełni służbę we Włoszech. Czterech patroluje stoki narciarskie w rejonie miejscowości Moena, dwóch zaś… » więcej 2023-02-09, godz. 06:10 Synoptyk IMGW: w czwartek dużo słońca na południu kraju, noc z silnym mrozem na terenach podgórskich W czwartek najwięcej słońca będzie na południu kraju - powiedziała PAP synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. W ciągu dnia temperatura w całej Polsce powinna wzrosnąć… » więcej 2023-02-09, godz. 06:10 W. Andrusiewicz: minister otrzymał raport ws. odmowy aborcji, jest bardzo szczegółowy Minister zdrowia Adam Niedzielski otrzymał szczegółowy raport na temat odmowy aborcji u wykorzystanej seksualnie osoby z niepełnosprawnością - powiedział… » więcej 2023-02-09, godz. 06:00 Ruszył nabór gabinetów do akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra” Polskie Towarzystwo Okulistyczne ogłosiło nabór gabinetów i poradni okulistycznych do VII edycji ogólnopolskiej akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra”… » więcej 2023-02-09, godz. 06:00 Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej tworzą absorber energii kinetycznej Na Politechnice Rzeszowskiej powstaje absorber energii kinetycznej, który można będzie stosować na przykład w pojazdach mechanicznych jako amortyzator bezpieczeństwa… » więcej 2023-02-09, godz. 06:00 15 milionów ludzi na świecie zagrożonych powodziami wywołanymi przez jeziora lodowcowe Jeziora lodowcowe nie są w stanie przyjąć nadmiaru wody z topniejących pod wpływem zmian klimatu lodowców. Powodzie zagrożą egzystencji 15 milionów ludzi… » więcej 2023-02-09, godz. 06:00 Szachiści popełniają więcej błędów, gdy grają w pomieszczeniu o zanieczyszczonym powietrzu Wpływ jakości powietrza na decyzje podejmowane podczas gry w szachy jest znaczący. Kiedy wymagana jest maksymalna koncentracja, liczba błędów u graczy zamkniętych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »