Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-03, 18:30 Autor: PAP

Prognoza pogody na 4 i 5 października

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominował będzie rozległy wyż, jedynie północna oraz północno-wschodnia Europa znajdzie się w zasięgu niżów, z którymi związane będą układy frontów atmosferycznych. Wschodnia Polska będzie w zasięgu niżu znad Estonii i zachodniej Rosji, zachodnia część kraju zacznie dostawać się w zasięg klina wyżu znad zachodniej Europy. Pozostaniemy w dość chłodnym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad zachodnie krańce kraju zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie wolno wzrastać.


We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie kraju. Wysoko w górach miejscami deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 10-12 st. C na południowym wschodzie do 14-16 st. C na północnym zachodzie i zachodzie, nieco chłodniej na terenach podgórskich Karpat od 8 do 10 st. C. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach i na Babiej Górze zawieje śnieżne.


W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach północno-wschodnich duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5-7 st. C na południu i wschodzie do 9 st. C na zachodzie i 10-11 st. C nad morzem. Chłodniej tylko w kotlinach karpackich, od 0 do 2 st. C. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.


W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie okresami wzrastające do dużego. Na krańcach północno wschodnich możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14-17 st. C na wschodzie i północy do 20-22 st. C na południowym zachodzie kraju, nieco chłodniej na terenach podgórskich od 10 do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz na obszarach podgórskich porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach wiatr silny i bardzo silny od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni; w Karpatach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.


We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewielka możliwość przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.


W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni i południowo-zachodni.


W środę w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.(PAP)


mas/ jann/


Kraj i świat

2022-12-06, godz. 09:10 USA/ Blinken: Rosja może szukać sposobu na wycofanie się z Ukrainy bez porozumienia pokojowego Rosja może szukać sposobu na wycofanie się z wojny z Ukrainą bez negocjowania porozumienia pokojowego; jeśli Kreml próbowałby doprowadzić do takiej sytuacji… » więcej 2022-12-06, godz. 09:10 Uczenie się przez całe życie w mniejszych ośrodkach miejskich (MediaRoom) Z wniosków płynących z badania Instytutu Badań Edukacyjnych „Wspieranie uczenia się przez całe życie w uczelniach w małych ośrodkach akademickich' jasno… » więcej 2022-12-06, godz. 09:10 P. Sałek: zdaniem Timmermansa odejście od węgla w Polsce odbędzie się szybciej niż w 2049 r.; będziemy do tego … Frans Timmermans uważa, że odejście od węgla w Polsce odbędzie się szybciej niż w 2049 r.; będziemy przymuszani, by tę sprawę zrealizować swoimi rękami… » więcej 2022-12-06, godz. 09:10 "Światło i płomień", czyli odrodzenie i zniszczenie Rzeczypospolitej. Nowa książka prof. Richarda Butterwicka Mimo upływu czasu Polacy nadal nie uporali się z syndromem rozbiorów. Wciąż oceniają dawną Rzeczpospolitą przez rozbiorowy pryzmat - powiedział PAP historyk… » więcej 2022-12-06, godz. 09:10 Rzecznik PiS o odebraniu części kompetencji w resorcie J. Ozdobie: zmiana zaplanowana przez minister Annę Moskwę To zmiana organizacyjna zaplanowana od jakiegoś czasu przez panią minister klimatu Annę Moskwę. Nie odbierałbym tego jako groźbę skierowaną wobec naszych… » więcej 2022-12-06, godz. 09:10 W. Brytania/ Resort obrony: ostatnie eksplozje głębiej wewnątrz Rosji niż poprzednie Poniedziałkowe eksplozje w bazie lotniczej pod miastem Engels i na lotnisku Diagilewo w pobliżu Riazania miały miejsce głębiej wewnątrz Rosji niż poprzednie… » więcej 2022-12-06, godz. 09:00 TÜV SÜD przyznaje spółce YuanTech Solar certyfikat IEC 61215 i IEC 61730a (MediaRoom) SZANGHAJ, 6 grudnia 2022 r. /PRNewswire/ -- TÜV SÜD, uznany na świecie niezależny organ certyfikujący, przyznał spółce YuanTech Solar, nowemu chińskiemu… » więcej 2022-12-06, godz. 08:40 Zrównoważony rozwój w branży kolejowej? DB Cargo mówi „tak!” (MediaRoom) Pojęcie zrównoważonego rozwoju staje się jedną z ważniejszych zasad organizacji przedsiębiorstw. » więcej 2022-12-06, godz. 08:30 Wicemarszałek Sejmu: sprawa uchwał ws. Rosji wróci na najbliższym posiedzeniu Uchwała uznająca Rosję za państwo sponsorujące terroryzm wróci na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Miejmy nadzieję, że tym razem opozycja nie będzie jej… » więcej 2022-12-06, godz. 08:20 P. Sałek o dostawie uzbrojenia z Korei Płd.: Polsce potrzeba dziś coraz więcej sprzętu do obrony Polsce potrzeba dziś coraz więcej sprzętu do obrony - podkreślił we wtorek doradca prezydenta Paweł Sałek. Potwierdził, że w odbiorze uzbrojenia z Korei… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »