2022-10-03, 03:50 Autor: PAP

Liga NBA - Sochan zadebiutował w barwach Spurs

Jeremy Sochan zadebiutował w San Antonio Spurs. W pierwszym przedsezonowym meczu ligi NBA tego zespołu reprezentant Polski w 17 minut zanotował pięć punktów, cztery zbiórki, przechwyt, dwa bloki i stratę, a drużyna przegrała na wyjeździe 96:134 z Houston Rockets.

Sochan, wybrany w tegorocznym drafcie z numerem dziewiątym, jest czwartym Polakiem, przygotowującym się do występów w amerykańsko-kanadyjskich rozgrywkach. Przed nim w meczach sezonu regularnego NBA grali Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat.

Do protokołu poniedziałkowego spotkania w hali Toyota Center w Houston szkoleniowcy Spurs, na czele z utytułowanym, 73-letnim Greggiem Popovichem, wpisali w poniedziałek 17 z 20 zawodników uwzględnionych na liście przygotowujących się do sezonu. Zagrało 15.

Spurs rozpoczęli spotkanie piatką: Josh Richardson, Keita Bates-Diop, Austriak Jakob Poeltl, Devin Vassell i Tre Jones. Najmłodszy z zespołu, 19-letni Sochan pojawił się na parkiecie wraz z początkiem drugiej kwarty przy stanie 30:17 dla Houston. Zastępując Blake'a Wesleya, był jedenastym graczem w rotacji drużyny.

Jego pierwszą zapisaną w statystykach akcją był niecelny rzut za trzy punkty po dwóch minutach i 49 sekundach gry. W swoim pierwszym wejściu w trakcie niespełna 5,5 minut zanotował jeszcze stratę (jego podanie przechwycił Josh Christopher). Fragment, w którym przebywał na boisku drużyna przegrała różnicą pięciu punktów.

Do przerwy młody zespół gości, w którym z grających w poniedziałek tylko Doug McDermott ma skończone 30 lat, przegrywał 37:62.

W drugiej połowie Sochan kolejną szansę gry dostał od początku trzeciej kwarty, gdy zastąpił Richardsona. W tym blisko pięciominutowym wejściu miał zbiórkę w obronie oraz faul.

Znacznie lepiej poszło mu na przełomie trzeciej i czwartej odsłony. Najpierw popełnił swój drugi faul, ale po chwili zablokował rzut Christophera i przechwycił podanie Turka Alperena Senguna.

Swoją wszechstronność i możliwości pokazał na początku ostatniej kwarty, gdy zdobył swoje pierwsze punkty w NBA trafiając "trójkę", następnie zebrał piłkę w obronie, drugi raz zablokował Christophera, niecelnie rzucił za trzy, by po dziesięciu sekundach w kolejnej akcji zespołu zebrać piłkę w ataku i zdobyć punkty dunkiem. Jego ostatnie akcje w meczu to przewinienie w ataku i strata, zbiórka w obronie i czwarty faul. Z boiska zszedł na 7.13 przed zakończeniem spotkania.

W trakcie w sumie 17 minut meczu, gdy przebywał na parkiecie, drużyna przegrała ten fragment dziewięcioma punktami. Debiut polskiego skrzydłowego w zespole NBA można uznać za obiecujący.

Najwięcej punktów dla San Antonio zdobyli Vassell - 13 oraz wchodzący z ławki Isaiah Roby - 12 i Zach Collins - 11. Liderami ekipy Houston byli Jabari Smith Jr. i Tari Eason - po 21 pkt oraz Christopher - 15.

Kolejne spotkania przedsezonowe Spurs rozegrają u siebie z Orlando Magic i New Orleans Pelicans (7 i 10 października), na wyjeździe z Utah Jazz (12.10) i na koniec okresu przygotowawczego z Oklahoma City Thunder (14.10) na własnym parkiecie.

Sezon zasadniczy rozpoczną w czwartek 20 października także u siebie - meczem z Charlotte Hornets. W trakcie rozgrywek regularnych jedno ze spotkań Spurs rozegrają w Mexico City, gdzie 17 grudnia zmierzą się z Miami Heat.(PAP)

cegl/

2024-04-19, godz. 09:30 Iran/ Wysoki urzędnik: Nie ma planu natychmiastowego odwetu (krótka6) Iran 'nie ma planu natychmiastowego odwetu' - powiedział agencji Reutera wysoki urzędnik państwowy w Teheranie. Nad ranem w piątek pojawiły się informacje… » więcej 2024-04-19, godz. 09:30 Francja/ Zmarła dziewczynka, która dostała ataku serca w wyniku ataku nożownika Zmarła 14-latka, która dostała ataku serca w wyniku ataku nożownika - poinformowała w piątek agencja AFP. Do ataku doszło w czwartek w okolicach szkoły… » więcej 2024-04-19, godz. 09:20 Ukraina/ Wojsko zniszczyło 15 rakiet, 14 dronów Shahed i bombowiec Tu-22M3 Ukraińskie siły zbrojne w nocy z czwartku na piątek zniszczyły 29 celów powietrznych, w tym 15 rakiet i 14 dronów typu Shahed-131/136; po raz pierwszy udało… » więcej 2024-04-19, godz. 09:20 Gdynia/ "Niewolnice z Pipidówki" na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni - w sobotę. W sobotę w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się premiera spektaklu 'Niewolnice z Pipidówki' Michała Bałuckiego. Reżyser przedstawienia i dyrektor sceny… » więcej 2024-04-19, godz. 09:10 Ziemia potrzebuje orzeźwienia. Jak SodaStream inspiruje do zmian w kierunku bardziej ekologicznego trybu życia (Medi… Ile jednorazowych plastikowych butelek potrzeba, aby opleść Ziemię 27 razy? Odpowiedź to 5,5 mld - czyli tyle, ile w 2023 roku użytkownicy SodaStream zaoszczędzili… » więcej 2024-04-19, godz. 09:10 Liga NHL - porażka obrońców tytułu na koniec sezonu zasadniczego Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Vegas Golden Knights przegrali na zakończenie sezonu zasadniczego z Anaheim Ducks 1:4, spadli na ostatnie premiowane awansem… » więcej 2024-04-19, godz. 09:00 Koncern Tencent publikuje raport poświęcony platformie ochrony marki Weixin (BPP) 2023 (MediaRoom) Raport dotyczący platformy ochrony marki Weixin prezentuje udoskonalenia i ostatnie działania mające na celu wzmocnienie programu BPP, przyczyniając się do… » więcej 2024-04-19, godz. 09:00 Syria/ Źródło: Izrael zaatakował pozycje obrony powietrznej w kraju (krótka5) Siły izraelskie zaatakowały w piątek pozycje obrony powietrznej na południu Syrii - podały cytowane przez Reutersa media państwowe w tym kraju, powołując… » więcej 2024-04-19, godz. 08:50 Ukraina/ Dowódca sił powietrznych: zniszczyliśmy rosyjski bombowiec strategiczny Tu-22M3 Siły ukraińskie zniszczyły rosyjski bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu Tu-22M3 - poinformował w piątek dowódca sił powietrznych Ukrainy generał… » więcej 2024-04-19, godz. 08:50 Nowacka: 800 szkół zgłosiło się do programu "Edukacja z wojskiem" W ciągu dwóch dni zapisów do pilotażowego programu 'Edukacja z wojskiem' samorządy zgłosiły już 800 szkół - poinformowała w piątek ministra edukacji… » więcej