Radio Opole » Kraj i świat
2022-09-29, 05:00 Autor: PAP

Kanada będzie wspierać Ukrainę w odbudowie sieci kolejowej

Kanada będzie wspierać Ukrainę w odbudowie sieci kolejowej – poinformował w środę minister transportu Kanady Omar Alghabra. Chodzi zarówno o odbudowę, jak o zwiększenie możliwości przewozowych.

"Rząd Kanady wykorzysta partnerów z szeroko pojętej branży i łańcucha dostaw, którzy mogą wesprzeć podejmowanie decyzji w sprawie transportu kolejowego towarów. Razem z partnerami branżowymi będziemy wspierać niezawodność transportu ludzi oraz surowców i produktów, które są niezbędne do zapewnienia dobrostanu i codziennych potrzeb Ukraińców" - powiedział Alghabra, cytowany w komunikacie.


Podczas trwającego w Montrealu zgromadzenia ogólnego Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, minister transportu Kanady spotkał się z ministrem infrastruktury Ukrainy oraz przedstawicielami Kanadyjskiego Stowarzyszenia Transportu Kolejowego w sprawach pomocy dla Ukrainy. Powołano grupę roboczą, w której uczestniczą przedstawiciele rządów obu krajów i organizacji branży kolejowej z Kanady i Ukrainy. Grupa będzie wspierać odbudowę infrastruktury kolejowej i proponować rozwiązania zapewniające przyszłą odporności.


Kanada chce zaoferować swoje doświadczenia w operowaniu dużą siecią infrastruktury kolejowej, liczącej ponad 42 tys. kilometrów torów, na których działa ok. 60 przewoźników pasażerskich i towarowych.


Z Toronto Anna Lach (PAP)


lach/ zm/


Kraj i świat

2024-02-29, godz. 11:00 USA/ "NYT": Orban spotka się w przyszłym tygodniu z Trumpem na Florydzie Premier Węgier Viktor Orban uda się w przyszłym tygodniu na Florydę na spotkanie z kandydatem na prezydenta USA Donaldem Trumpem - informuje „New York Times”… » więcej 2024-02-29, godz. 11:00 Liga saudyjska - Ronaldo zawieszony na jeden mecz Słynny Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Al-Nassr został zawieszony na jeden mecz za wykonanie gestu uznanego powszechnie za nieprzyzwoity po ligowym spotkaniu… » więcej 2024-02-29, godz. 11:00 Korea Płd./ Parlament przyjął ustawę umożliwiającą wsparcie kredytowe eksportu broni do Polski (krótka) Poprawka do ustawy o zwiększeniu limitu kapitałowego południowokoreańskiego banku eksportowo-importowego (Eximbank), mająca na celu wsparcie kontraktów eksportowych… » więcej 2024-02-29, godz. 11:00 Radom/ Wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek liderem listy Lewicy w wyborach do Sejmiku Woj. Mazowieckiego Wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek wystartuje w wyborach na radnego Sejmiku Woj. Mazowieckiego z okręgu nr 5 - potwierdziła PAP rzeczniczka prasowa Nowej… » więcej 2024-02-29, godz. 11:00 Rosja/ Putin ostrzega przed wprowadzeniem wojsk NATO na Ukrainę (krótka2) Władimir Putin ostrzegł w czwartek przed niebezpieczeństwem konfliktu nuklearnego w razie wprowadzenia wojsk NATO na Ukrainę. Mówił o tym w corocznym orędziu… » więcej 2024-02-29, godz. 10:50 Rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska z szefową łotewskiego rządu Eviką Siliną W czwartek po godz. 10.30 w KPRM rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska ze składającą wizytę w Polsce premier Łotwy Eviką Siliną. To kolejne… » więcej 2024-02-29, godz. 10:50 Muzeum Auschwitz: wystawa czasowa o losach obywateli polskich w Auschwitz Losom Polaków deportowanych do niemieckiego KL Auschwitz poświęcona jest czasowa ekspozycja prezentowana w poobozowym bloku 21. Paweł Sawicki z biura prasowego… » więcej 2024-02-29, godz. 10:50 Liga MLB - gwiazdor baseballu Ohtani zawarł związek małżeński Gwiazdor baseballowej ligi MLB Japończyk Shohei Ohtani pochwalił się na Instagramie, że wstąpił w związek małżeński. „Sezon się zbliża, a ja chciałbym… » więcej 2024-02-29, godz. 10:50 Rosja/ Putin: nikomu nie pozwolimy na ingerowanie w nasze sprawy wewnętrzne (krótka) Rosja nie pozwoli nikomu ingerować w swe sprawy wewnętrzne - oznajmił rosyjski dyktator Władimir Putin w czwartek podczas corocznego orędzia do narodu. Powtórzył… » więcej 2024-02-29, godz. 10:50 Szef MON: gen. Wojciechowski polskim kandydatem na szefa Komitetu Wojskowego UE (krótka) Polska zgłasza swojego kandydata na szefa Komitetu Wojskowego Unii Europejskiej; to gen. Sławomir Wojciechowski, obecnie przedstawiciel Polski przy Komitetach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »