2022-09-27, 20:00 Autor: PAP

Piłkarska reprezentacja Polski U-21 zremisowała z Łotwą 1:1

Piłkarska reprezentacja Polski U-21 zremisowała z Łotwą 1:1 w meczu towarzyskim rozegranym w Suwałkach. Gole strzelili Kristians Kauselis dla gości i Bartłomiej Kłudka. Było to drugie spotkanie kadry młodzieżowej pod wodzą trenera Michała Probierza.

Skład reprezentacji Polski: Kacper Trelowski (74. Krzysztof Bąkowski) - Bartłomiej Kłudka (74. Arkadiusz Pyrka), Ariel Mosór (74. Patryk Peda), Maksymilian Pingot, Kajetan Szmyt (74. Dawid Hanc) - Jakub Kałuziński (60. Kacper Kozłowski), Mateusz Łegowski (60. Daniel Dudziński), Fryderyk Gerbowski (74. Michał Rakoczy) - Mariusz Fornalczyk (60. Dawid Kocyła), Mateusz Musiałowski (60. Jakub Myszor), Szymon Włodarczyk (60. Filip Szymczak).

Polacy przeważali od początku meczu i konstruowali akcje w ataku pozycyjnym. Łotysze całym zespołem bronili się na własnej połowie. W 6. minucie Fornalczyk wbiegł z prawej strony w pole karne, wycofał piłkę do Gerbowskiego, który uderzył na bramkę, lecz w ostatniej chwili tor lotu piłki zmienił Włodarczyk.

Następnie Fornalczyk oddał strzał zza pola karnego, który został obroniony przez Janisa Beksa. Później szczęścia z dystansu spróbował Łęgowski i po rykoszecie wywalczył rzut rożny.

W pierwszej połowie nie padły bramki. Polacy mieli przewagę w posiadaniu piłki, a Łotysze stwarzali minimalne zagrożenie po stałych fragmentach gry.

"Z akcji na akcję czuję się coraz pewniej. W drugiej połowie trzeba pokazać to samo. Dominujemy przeciwnika, ale brakuje nam wykończenia. Musimy to poprawić w drugiej połowie" - powiedział Fornalczyk na antenie TVP Sport.

W 55. minucie Łotysze trafili w słupek, a chwilę później przejęli piłkę na naszej połowie i wyszli na prowadzenie po golu Kristiansa Kauselisa. Polacy wyrównali w 71. minucie. Łotewski bramkarz popełnił błąd przy piąstkowaniu, piłka trafiła pod nogi Kłudki, który z zimną krwią strzelił gola z kilku metrów.

"Było dużo chaosu. Bramkarz wyszedł, niepewna interwencja i cała bramka otworzyła się przede mną. Wystarczyło tylko dołożyć nogę i to zrobiłem" - stwierdził po meczu zdobywca bramki.

Biało-czerwoni przycisnęli i byli bliscy strzelenia drugiego gola, gdy Filip Szymczak trafił w poprzeczkę. Łotysze kończyli mecz w osłabieniu, gdyż Jegors Novikovs otrzymał od sędziego Pawła Malca drugą żółtą kartkę. W 90. minucie Arkadiusz Pyrka oddał potężny strzał, ale Sergejs Vilkovs skutecznie interweniował, ratując remis swojej drużynie.

"Z mojej perspektywy wszystko zrobiłem dobrze. Na nieszczęście całego zespołu trafiłem w poprzeczkę. Gdybym to strzelił, wygralibyśmy mecz i byłyby zupełnie inne nastroje" - oświadczył Szymczak.

"Przez cały mecz powinniśmy grać jak przez ostatnie pół godziny. Straciliśmy pierwsi bramkę, a nie powinniśmy sobie na to pozwolić. Na pewno jest to irytujące, bo remisujemy 1:1, a powinniśmy ten mecz wygrać. Jak pograliśmy piłką po ziemi, to stworzyliśmy sobie sytuacje. Czuję rozczarowanie" - dodał napastnik.

Podczas wrześniowego zgrupowania reprezentacja Polski U-21 rozegrała dwa mecze. W zeszły piątek kadra trenera Probierza przegrała w Białymstoku z Grecją 0:1.(PAP)

mg/ cegl/

2024-05-10, godz. 18:20 Olsztyn/ IX Symfonia Beethovena na koncercie z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do UE Koncert z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego wykonana zostanie IX Symfonia Beethovena z 'Odą do radości' oraz Marsz… » więcej 2024-05-10, godz. 18:20 Ekstraklasa piłkarska – trener Radomiaka: dać kibicom więcej radości 'Chcemy zbudować serię zwycięstw, zatrzeć złe wrażenie i dać kibicom więcej radości' - powiedział Maciej Kędziorek, trener piłkarzy Radomiaka przed… » więcej 2024-05-10, godz. 18:20 Wybory do PE/ W PKW wylosowano numery list komitetów wyborczych (krótka) 1 dla Trzeciej Drogi, 2 dla Konfederacji, 3 dla Bezpartyjnych Samorządowców - Normalna Polska w Normalnej Europie, 4 dla Polexitu, 5 dla KO, 6 dla Lewicy, 7… » więcej 2024-05-10, godz. 18:10 Paryż - trzy wygrane i cztery przegrane polskich zapaśniczek w turnieju kwalifikacyjnym w Stambule Cztery polskie zapaśniczki uczestniczące w światowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk XXXIII olimpiady w Paryżu stoczyły w piątek w Stambule siedem walk… » więcej 2024-05-10, godz. 18:10 UE/ Euractiv: Wojciechowski przyznał, że "w pewnych kwestiach" miał inne zdanie niż szefowa KE Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski w wywiadzie dla portalu Euractiv przyznał, że 'w pewnych kwestiach' miał odmienne poglądy od przewodniczącej KE… » więcej 2024-05-10, godz. 18:10 UdSKiOR upamiętni rocznice śmierci marszałka Piłsudskiego, gen. Andersa i bitwy o Monte Cassino Urząd do spraw Kombatantów organizuje 11 i 12 maja w Warszawie uroczystości rocznicowe upamiętniające 89. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego… » więcej 2024-05-10, godz. 18:10 Naukowcy z Harvardu wraz z ekspertami Google zbadali 57 tys. komórek mózgu 57 tys. komórek i 150 m połączeń nerwowych zostało zbadanych przez naukowców z Harvardu, którzy przeanalizowali milimetr sześcienny tkanki mózgowej. Wyniki… » więcej 2024-05-10, godz. 18:00 Ukraina/ Prezydent Słowacji Czaputova w Kijowie: tę tragedię trzeba przerwać Cały cywilizowany świat powinien zaangażować się w zakończenie wojny w Ukrainie sprawiedliwym pokojem, tę tragedię trzeba przerwać - oświadczyła prezydent… » więcej 2024-05-10, godz. 18:00 Podkarpackie/ Wojewoda: ukraińscy samorządowcy poszukują partnerów wśród samorządów polskich Jednym z efektów spotkań z moimi odpowiednikami na Ukrainie i z merami miast będzie w najbliższym czasie wizyta polskich przedsiębiorców na Ukrainie - przekazała… » więcej 2024-05-10, godz. 18:00 Turniej WTA w Rzymie - Linette przegrała z Azarenką Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem 24. Białorusinką Wiktorią Azarenką 7:6 (7-5), 4:6, 3:6 w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na… » więcej