Radio Opole » Kraj i świat
2022-09-27, 17:20 Autor: PAP

Rzeszów/ Od soboty wspólny bilet na pociągi i komunikację miejską

Od 1 października br. Polregio oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadzą bilet miesięczny, który będzie uprawniał do przejazdów pociągami uruchamianymi przez Polregio oraz środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM w Rzeszowie.

Jak poinformował PAP Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiego zakładu Polregio w Rzeszowie, nowa oferta została przygotowana w porozumieniu z urzędem marszałkowskim województwa podkarpackiego, na którego zlecenie organizowane są przejazdy kolejowe w regionie.


Jak podał Prawelski, miesięczny bilet strefowy będzie umożliwiał przejazd pociągami REGIO na obszarze ograniczonym stacjami Dębica, Przeworsk, Kolbuszowa, Strzyżów. Dodał, że obszar ten został podzielony na cztery strefy kolejowe.


„Bilet będzie umożliwiał poruszanie się również środkami komunikacji miejskiej na całej sieci obsługiwanej przez ZTM Rzeszów” – wyjaśnił.


Ze wspólnej oferty „Zintegrowanego Biletu Pociąg + Autobus” będzie można skorzystać na podstawie biletu normalnego oraz ulgowego. Ulgi ustawowo przysługują dzieciom i młodzieży uczącej się oraz studentom.


Bilet strefowy będzie można kupić m.in. w kasie biletowej, u obsługi pociągu lub za pośrednictwem elektronicznych kanałów sprzedaży, w tym np. mPOLREGIO.


Ceny biletów będą zróżnicowane ze względu na cztery strefy, wewnątrz których znajdują się stacje i przystanki obsługiwane przez Polregio.


Najtańszy będzie bilet w strefie I, która obejmuje Rzeszów i stacje kolejowe najbliżej stolicy Podkarpacia, w tym m.in. Boguchwałę, Strażów czy Rudną Wielką. Cena biletu normalnego wynosi 172 zł, a ulgowego - ponad 80 zł. Najdroższe bilet będzie obejmował strefę IV, która obejmuje: Lubzinę, Dębicę i Przeworsk. W tym przypadku bilet normalny będzie kosztować 336 zł, a ulgowy - ponad 160 zł. (PAP)


Autor: Wojciech Huk


huk/ pad/


Kraj i świat

2022-12-03, godz. 07:20 Polska stara się odzyskać dzieła sztuki zagrabione przez Niemcy podczas II WŚ; jest ich ponad pół miliona Straty polskiej kultury w czasie II wojny światowej i dokonanych w tym okresie kradzieży przez Niemcy i Związek Sowiecki są szacowane na 516 tys. obiektów… » więcej 2022-12-03, godz. 07:20 Prezes Związku Głuchych: osoby głuche są pełnosprawnymi pracownikami Osoby głuche są pełnosprawnymi pracownikami, potrzebują tylko komunikacji w polskim języku migowym, który jest ich naturalnym językiem - powiedział PAP… » więcej 2022-12-03, godz. 07:10 W sobotę ostatni raz w tym roku kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach W sobotę po raz ostatni w tym roku kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach w ramach ogólnopolskiej kampanii 'Twoje światła… » więcej 2022-12-03, godz. 07:10 MŚ 2022 - najciekawsze liczby fazy grupowej Awans przedstawicieli sześciu kontynentów do 1/8 finału, brak zespołów z kompletem punktów, trzech piłkarzy z golami w ostatnich trzech edycjach mistrzostw… » więcej 2022-12-03, godz. 07:00 Raport: Kanadyjczycy nieświadomie inwestowali w chińskie obozy pracy przymusowej Kanadyjczycy nieświadomie inwestowali swoje składki emerytalne w chińskie obozy pracy przymusowej, a problem ten dotyczy także innych krajów. Zarządzający… » więcej 2022-12-03, godz. 07:00 RFN/ Ambasador Izraela: od początku urzędowania w Berlinie mierzyłem się z antysemityzmem w lewicowym wydaniu Niemcy w dużej mierze odeszli od brunatnego, wulgarnego antysemityzmu. Dlatego szokujące jest, że lewicowy antysemityzm stał się w tym roku społecznie akceptowalny… » więcej 2022-12-03, godz. 06:50 Beskidy/ Większość ośrodków narciarskich ruszy w połowie grudnia Beskidzkie ośrodki narciarskie, w tym te największe - w Szczyrku czy Wiśle, uruchomią wyciągi w połowie grudnia. Już teraz można jednak pozjeżdżać na… » więcej 2022-12-03, godz. 06:50 Małopolskie/ Ruszają kolejne wyciągi narciarskie; można szusować na Podhalu i Sądecczyźnie Mroźna aura w ostatnim tygodniu pozwoliła na pracę armatek śnieżnych i dzięki temu w sobotę ruszają kolejne stoki narciarskie. W weekend będzie można… » więcej 2022-12-03, godz. 06:30 Kofeina pomaga sprinterom Przeprowadzonym przez badaczy z Japonii eksperyment pokazał, że kofeina wyraźnie skracała czas sprinterskiego biegu na 100 m. W szczególności nasilała eksplozywne… » więcej 2022-12-03, godz. 06:30 Dr W. Frazik: komunistyczna propaganda przedstawiała proces III Zarządu WiN jako "sąd nad umierającym światem" Komunistyczna propaganda przedstawiała proces III Zarządu WiN jako 'sąd nad umierającym światem' - powiedział PAP historyk dr Wojciech Frazik z Oddziałowego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »