Radio Opole » Kraj i świat
2022-05-22, 14:00 Autor: PAP

Prezes PSL: przedsiębiorcy to sól ziemi, czas docenić ludzi ciężko pracujących

Przedsiębiorcy to sól ziemi. Czas docenić ludzi ciężko pracujących; mamy plan, jak im pomóc – przekonywał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej w niedzielę w Tarnowie (Małopolskie).

Ludowcy realizują cykl spotkań "Zielona niedziela", w ramach którego każdego miesiąca, w różnych regionach kraju spotykają się z różnymi grupami społecznymi. W kwietniu były to spotkania z konsumentami i rolnikami, poświęcone. żywności. W maju są to spotkania z przedsiębiorcami.


Z przedsiębiorcami ludowcy chcą dyskutować o różnych możliwościach wsparcia w walce z inflacją i drogimi kredytami.


"Przedsiębiorcy to sól ziemi" – mówił w niedzielę w Tarnowie Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczając, że to dzięki tej grupie możliwy jest wzrost gospodarczy, że to ona daje miejsca pracy.


PSL ma pakiet propozycji dla przedsiębiorców. "Propozycje dotyczą wypuszczenia obligacji przynajmniej na 10 proc. oprocentowanych, do 50 tys., żeby nie było kupowania przez instytucje finansowe, ale przez obywateli" – mówił szef ludowców.


Wśród postulatów partii jest też odejście od tzw. podatku Belki (od lokat) i zerowa marża dla kredytów. "Ściągnięcie pieniędzy z rynku jest potrzebne, by zahamować inflację" – powiedział Kosiniak-Kamysz i podkreślił, że pakiet propozycji proponowany przez PSL trzeba wdrożyć natychmiast, by zahamować inflację. Jego zdaniem do walki z inflacją potrzebne są także fundusze z Unii Europejskiej.


Prezes PSL zapowiedział także, że ugrupowanie będzie dążyć do m.in. "spokoju legislacyjnego" dla przedsiębiorców oraz do osiągnięcia "bezpieczeństwa prawnego".


"Polska zajmuje ostatnie miejsca w rankingach UE, jeśli chodzi o bezpieczeństwo prawne. Nie będzie inwestycji, jak nie będzie bezpieczeństwa prawnego" - mówił szef ludowców.


Jego zdaniem "czas docenić ludzi ciężko pracujących, którzy wzięli sprawy w swoje ręce, a rządzący dokręcają śrubę, bo chcą od nich zebrać jak najwięcej pieniędzy, żeby realizować swoje postulany polityczne, nie społeczne i nie gospodarcze".


"Stawiamy na przedsiębiorców, polską gospodarkę. Mamy plan, wiemy jak im pomóc. Wiemy jak zadbać o nich będąc współrządzącą partią mam nadzieję po kolejnych wyborach" – podsumował Kosiniak-Kamysz.


W czerwcu przedstawiciele PSL rozmawiać będą z organizacjami pozarządowymi.(PAP)


autor: Beata Kołodziej


bko/ itm/


Kraj i świat

2022-07-01, godz. 06:10 Od piątku niższa 12-proc. stawka PIT, oraz preferencyjne rozliczenie samotnie wychowujących dzieci Od piątku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która m.in. obniża niższą stawkę podatkową z 17 do 12 proc. Powróciło… » więcej 2022-07-01, godz. 06:10 Warszawa/ Opiekunki ze żłobków prosiły Trzaskowskiego o podwyżki, nie odpowiedział im na list Opiekunki ze stołecznych żłobków prosiły prezydenta Warszawy o podwyżki. W maju wysłały do niego list w tej sprawie. Jednak Rafał Trzaskowski do tej pory… » więcej 2022-07-01, godz. 06:10 Ekspozycja na światło w nocy szkodzi zdrowiu seniorów Ekspozycja na jakiekolwiek światło w nocy znacznie zwiększa ryzyko otyłości, cukrzycy i nadciśnienia u osób starszych - wynika z badań przeprowadzonych… » więcej 2022-07-01, godz. 06:10 Włochy/ W weekend najwyższy stopień alarmu z powodu upałów w 22 miastach We Włoszech kolejny weekend minie pod znakiem dotkliwych upałów. Rekord padnie w sobotę, gdy w 22 miastach obowiązywać będzie najwyższy stopień alarmu… » więcej 2022-07-01, godz. 06:00 Tour de France - kolarze startują w Kopenhadze Liczącą 13,2 km jazdą indywidualną na czas rozpocznie się w piątek w Kopenhadze 109. Tour de France. Faworytem wyścigu jest Słoweniec Tadej Pogacar, a… » więcej 2022-07-01, godz. 06:00 Zanieczyszczone powietrze to większe ryzyko wielu chorób przewlekłych Zawieszone w powietrzu cząstki stałe podnoszą ryzyko występowania zespołów wielu chorób przewlekłych. Badacze wymieniają zaburzenia układu oddechowego… » więcej 2022-07-01, godz. 05:50 Wimbledon - w piątek zagra sześcioro Polaków W piątek na trawiastych kortach Wimbledonu zaprezentuje się sześcioro polskich tenisistów. Będą to uczestnicy rywalizacji w deblach i mikstach - Łukasz… » więcej 2022-07-01, godz. 05:50 Wirusolog: Monitoring ścieków źródłem informacji o koronawirusie. Epidemia wciąż trwa Monitoring ścieków jest cennym źródłem informacji o koronawirusie. Widać powolny wzrost stężenia RNA wirusa w ściekach, co oznacza, że epidemia w dalszym… » więcej 2022-07-01, godz. 05:30 Spadkobiercy Michaela Jacksona oskarżają byłego narzeczonego La Toyi Jackson o obrabowanie willi artysty Zdaniem rodziny Jacksona były partner siostry króla popu tuż po jego śmierci zamieszkał w jego rezydencji i okradł ją z osobistych przedmiotów zmarłego… » więcej 2022-07-01, godz. 05:10 USA/ 650 osób zginęło w 2021 roku próbując nielegalnie przedostać się z Meksyku Podczas prób przekroczenia granicy Meksyku z Stanami Zjednoczonymi w 2021 roku zginęło 650 osób - poinformował Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »