Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-30, 16:50 Autor: PAP

Warszawa/ Jeden chętny do wykonania pomiaru jakości powietrza w okolicy tunelu POW na Ursynowie

Otworzyliśmy ofertę w przetargu na wybór wykonawcy, który dokona pomiaru jakości powietrza atmosferycznego w obszarze realizowanej drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów (w rejonie tunelu) - poinformowała GDDKiA. Wpłynęła jedna oferta na kwotę ponad 3 mln zł.

Ofertę na kwotę 3 761 340 złotych złożyło konsorcjum: Lemitor Ochrona Środowiska, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej. Podana cena mieści się w budżecie, który zarezerwowała na to zadanie GDDKiA, a nawet jest o ponad tysiąc złotych niższa.


Jak zaznaczyła GDDKiA, oferta jest obecnie analizowana pod względem merytorycznym. Kryteria, które będą oceniane to: cena (60 proc.), czas na mobilizację wykonawcy (20 proc.), termin oddania opracowania końcowego (20 proc.).


Jeśli zostanie pozytywnie zweryfikowana oraz nie będzie żadnych odwołań, umowa z wykonawcą zostanie podpisana w III kwartale 2021 roku. Już po trzech miesiącach od rozpoczęcia pomiarów wykonana zostanie wstępna analiza wyników pomiaru. Wykonanie całego zadania zajmie wykonawcy około 20 miesięcy od daty zawarcia umowy. "Zakończenie wszystkich prac związanych z opracowaniem wyników pomiarów i sporządzeniem analizy porealizacyjnej przewidywane jest w I kwartale 2023 roku" - przekazała GDDKiA.


Wykonawca ma do wykonania wszystkie niezbędne pomiary i badania powietrza, zgodnie z postanowieniem RDOŚ. Dane będą zbierane z rejonu wyrzutni spalin zlokalizowanych m.in przy obu wylotach z tunelu oraz z okolic portali i będą dotyczyły "stężenia/zawartości w powietrzu dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego (PM2,5 oraz PM10) i benzenu". Badania będą prowadzone przez rok na wyrzutniach oraz minimum 70 dni w roku w rejonie portali. Na dostarczenie wyników pomiarów oraz wykonanie analizy, wykonawca ma około 20 miesięcy od podpisania umowy.


Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.


Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.(PAP)


Autorka: Marta Stańczyk


mas/ jann/


Kraj i świat

2021-09-18, godz. 08:50 Zginął górnik w kopalni Borynia W sobotę nad ranem zginął górnik w kopalni Borynia, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Mężczyzna został przygnieciony podczas transportu… » więcej 2021-09-18, godz. 08:50 SG: ponad 430 pozwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym Od początku obowiązywania stanu wyjątkowego w pasie przy granicy polsko-białoruskiej wydano ponad 430 pozwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym… » więcej 2021-09-18, godz. 08:30 Rzeszów/ Carter Johnson z Kanady wygrał II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej Carter Johnson z Kanady wygrał II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w kategorii pianistów. Wśród zespołów kameralnych zwyciężył… » więcej 2021-09-18, godz. 08:10 Raport ZPP: EU-ETS nie działa zgodnie z ideą wolnego rynku Działania europejskiego systemu handlu emisjami gazów cieplarnianych EU-ETS nie można uznać za zgodne z ideą wolnego rynku - ocenia w specjalnym raporcie… » więcej 2021-09-18, godz. 08:10 Tatry/ Niedźwiedzie pojawiają się w okolicach osiedli Niedźwiedzie w poszukiwaniu pożywienia zaczęły pojawiać się w okolicach osiedli pod Tatrami. Te wielkie drapieżniki były widywane m.in. w okolicach ścieżki… » więcej 2021-09-18, godz. 08:10 Kanada przez wyborami, główne tematy: koszty życia, służba zdrowia, klimat, praca i domy Według badania przeprowadzonego przez Abacus Data najważniejsze w programach partii są koszty życia (38 proc.), poprawa systemu opieki zdrowotnej (25 proc.)… » więcej 2021-09-18, godz. 07:50 Podkarpackie/ Silne opady deszczu; ponad 130 interwencji Przeszło 130 razy wyjeżdżali w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu strażacy do usuwania skutków silnych opadów deszczu w regionie - poinformował w sobotę… » więcej 2021-09-18, godz. 07:50 Kara 1,9 mln zł dla parafii za nielegalne wycięcie 269 drzew Urząd gminy Ełk nałożył na Parafię Rzymsko-Katolicką pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej karę ponad 1,9 mln zł za wycięcie bez pozwolenia… » więcej 2021-09-18, godz. 07:30 Historyk z IPN: wspieramy Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu od strony merytorycznej IPN w Łodzi wspiera Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu od strony merytorycznej - zapewnia dyrektor łódzkiego Oddziału IPN dr hab. Dariusz Rogut… » więcej 2021-09-18, godz. 07:30 MF: zmiana umów podatkowych z Maltą i Holandią zwiększy wpływy do budżetu Zmiana umów podatkowych z Maltą i Holandią, która przewiduje wprowadzenie rozwiązań ograniczających agresywną optymalizację podatkową, zwiększy wpływy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »