Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-27, 14:40 Autor: PAP

Jędrzejów/ Nowy dworzec autobusowy dostępny dla pasażerów

Nowy dworzec autobusowy w Jędrzejowie został we wtorek udostępniony dla pasażerów. Pierwsze kursy wykonały pojazdy komunikacji miejskiej.

Centrum komunikacyjne powstało na działce wykupionej przez miasto od PKP. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Nowy obiekt składa się z czterech peronów obsługujących komunikację miejską i dalekobieżną oraz przeszklonej poczekalni wybudowanej między peronami. Budynek został wyposażony w elektroniczny system informacji pasażerskiej. Obok dworca przygotowano parking z blisko 50 miejscami postojowymi.


"Obiekt jest już oddany do użytkowania. We wtorek z dworca odjechały pierwsze autobusy komunikacji miejskiej" - powiedziała PAP Marta Pędzik-Prawda, naczelnik referatu inwestycji i utrzymania infrastruktury technicznej w jędrzejowskim urzędzie miasta.


Zaznaczyła, że od wtorku dworzec stanowi przystanek "początkowy" i "końcowy" dla komunikacji miejskiej. Natomiast, aby zachęcić do korzystania z nowego dworca podjęto decyzję o zwolnieniu przewoźników z opłat.


"Zainteresowanie przewoźników jest duże. Obecnie są na etapie uzyskiwania zgód i zezwoleń na włączenie do swoich tras przystanku na dworcu. Większość prywatnych przewoźników rozpocznie kursowanie z centrum komunikacyjnego od września" – dodała.


Do tej pory busy i autobusy zatrzymywały się w różnych częściach Jędrzejowa. Władze miasta liczą, że teraz sytuacja się uporządkuje.


Budowa dworca rozpoczęła się pod koniec lutego 2020 roku.


Koszt inwestycji to ponad 7,4 mln złotych, z czego dofinansowanie z funduszy unijnych wyniosło blisko 4,4 mln złotych. (PAP)


Autor: Wiktor Dziarmaga


wdz/ je/


Kraj i świat

2021-09-24, godz. 05:00 Rosja/Pożar domu studenckiego akademii wojskowej w Moskwie Około 120 strażaków i 30 pojazdów i urządzeń gaśniczych walczy z pożarem domu studenckiego akademii wojskowej w Moskwie, który wybuchł w nocy z czwartku… » więcej 2021-09-24, godz. 04:30 USA/Prezydent Duda na spotkaniu w Linden dziękował Polonii za pomoc i wsparcie (opis) Solą ziemi nazwał Polonię prezydent Duda na czwartkowym spotkaniu w Linden, w stanie New Jersey. Złożył jej podziękowania m.in. za utrzymywanie tradycji… » więcej 2021-09-24, godz. 03:50 Lubuskie/ Bez utrudnień po zderzeniu dwóch busów w miejscowości Chełmicko na dk 24 Nie ma już utrudnień w ruchu po zderzeniu dwóch busów w miejscowości Chełmicko (woj. lubuskie) na dk 24 - podała w piątek GDDKiA. Droga była początkowo… » więcej 2021-09-24, godz. 03:40 Rosja/Dramatyczna akcja ratunkowa na Elbrusie, 5 alpinistów zginęło Grupa 19 alpinistów wchodzących na Elbrus (5642 m), najwyższy szczyt Kaukazu wezwała ratowników po osiągnięciu wysokości 5400 m z powodu ekstremalnie trudnych… » więcej 2021-09-24, godz. 02:40 USA/Uzbrojony osobnik zaatakował sklep spożywczy w Tennessee Uzbrojony mężczyzna otworzył ogień w czwartek po południu, czasu lokalnego do osób znajdujących się w sklepie z artykułami żywnościowymi w miejscowości… » więcej 2021-09-24, godz. 02:30 Remigiusz Mróz zameldował się na planie "Chyłki", a fani zasypali go pytaniami Autor poczytnych kryminałów opublikował na swoim facebookowym profilu selfie z obsadą serialu „Chyłka”. „Piąty sezon już się kręci” - oznajmił… » więcej 2021-09-24, godz. 02:10 USA/Konsul generalny RP i burmistrz Linden komplementują Polonię (krótka2) W trakcie wizyty prezydenta Dudy w Linden konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podkreślił znaczącą rolę Polonii w małych miasteczkach. Wskazał… » więcej 2021-09-24, godz. 01:40 Prezydent Duda spotkał się w czwartek z Polonią w Linden w stanie New Jersey (krótka) Prezydent Andrzej Duda rozpoczął w czwartek wieczorem spotkanie z społecznością polsko-amerykańską w Linden w stanie New Jersey. » więcej 2021-09-24, godz. 01:10 Były premier Katalonii Carles Puigdemont zatrzymany na Sardynii Poszukiwany od 2017 r. przez hiszpański wymiar sprawiedliwości były premier Katalonii Carles Puigdemont został zatrzymany przez włoską policję w czwartek… » więcej 2021-09-24, godz. 00:40 USA/Prezydent Duda spotkał się z władzami miasta Linden w stanie New Jersey Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek z władzami zamieszkałego także przez polską społeczność miasta Linden, w stanie New Jersey. Spotkanie miało… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »