Radio Opole » Kraj i świat
2021-04-08, 16:20 Autor: PAP

Łódź/ Bezpłatne lekcje matematyki z Technikum Automatyki i Robotyki

Technikum Automatyki i Robotyki Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uruchamia cykl bezpłatnych lekcji matematyki "Matemator", aby wspomóc uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Pierwsze zajęcia online odbędą się w sobotę 10 kwietnia.

Poinformował o tym w czwartek PAP rzecznik prasowy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mateusz Słonecki.


Dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji Bartosz Rzętkiewicz wyjaśnia, że projekt "Matemator" to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki dla ósmoklasistów przed egzaminem i nauką w szkole średniej. Podczas zajęć uczniowie przerobią najważniejsze i powtarzające się zadania z poprzednich egzaminów, a także przypomną sobie i utrwalą zagadnienia, które zazwyczaj sprawiają im trudności.


Prowadząca zajęcia Dominika Koźlak nie wyklucza rozszerzenia tematyki o treści, które pojawią się na lekcjach w szkole średniej.


"Postaramy dopasować się do potrzeb i oczekiwań uczestników. Może zdarzyć się tak, że zajmiemy się wzorami skróconego mnożenia, układami równań, a nawet funkcjami, czyli tematami które wykraczają poza program, ale przydadzą się na kolejnych etapach edukacji. Oczywiście może okazać się, że uczestnicy nie będą biegli w działaniach na ułamkach zwykłych i będziemy musieli zająć się nadrobieniem wiedzy" – tłumaczy Koźlak.


Projekt startuje w sobotę 10 kwietnia o godz. 12.00. Łącznie odbędzie się sześć spotkań. Oprócz 10 kwietnia, także 17 i 24 kwietnia i w maju – 4, 8, 15 i 22. Każda lekcja będzie trwać półtorej godziny, link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i na: https://fb.me/e/bDr0jZLFy.


Słonecki przypomina, że Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka oferujące kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics. Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów Politechniki Łódzkiej i zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki. (PAP)


Autor: Jacek Walczak


jaw/ joz/


Kraj i świat

2022-06-27, godz. 13:50 Kujawsko-pomorskie/ Policja: trwa postępowanie dotyczące m.in. użycia gazu w Inowrocławiu Na polecenie komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy służby kontroli prowadzą postępowanie ws. działań funkcjonariuszy w niedzielę w Inowrocławiu… » więcej 2022-06-27, godz. 13:50 Gdańsk/ IPN o osiągnięciach Klubu Sportowego Gedania na 100-lecie powstania Bycie częścią Klubu Sportowego Gedania, budowanie jego potęgi było z jednej strony deklaracją przywiązania do polskości, z drugiej zaś dawało możliwość… » więcej 2022-06-27, godz. 13:50 Kantar Public: 42 proc. Polaków nie ma żadnego autorytetu Największym autorytetem wśród Polaków cieszą się członkowie rodziny (6 proc.), Robert Lewandowski (3 proc.), Lech Wałęsa (3 proc.), Jarosław Kaczyński… » więcej 2022-06-27, godz. 13:50 Oświęcim/ W Parku Pojednania Narodów przybyło budek dla ptaków W oświęcimskim Parku Pojednania Narodów przybyło budek lęgowych dla małych ptaków. Samorząd miasta kupił ich dziesięć, a na drzewach zawiesili je strażacy… » więcej 2022-06-27, godz. 13:50 Wrocławskie MPK testuje wyprodukowany w Polsce autobus wodorowy Napędzany wodorem autobus, który został wyprodukowany w Polsce, trafił w poniedziałek na testy do MPK we Wrocławiu - przekazał wrocławski przewoźnik… » więcej 2022-06-27, godz. 13:50 G7/ Biden i von der Leyen: Rosja nadal wykorzystuje gaz ziemny jako broń polityczną i gospodarczą (opis) Po inwazji na Ukrainę Rosja nadal wykorzystuje gaz ziemny jako broń polityczną i gospodarczą; rosyjski przymus energetyczny wywarł presję na rynki energii… » więcej 2022-06-27, godz. 13:40 Litwa/ Doradca prezydenta: będziemy nadal dążyć do wdrożenia sankcji wobec Rosji Pomimo napięć związanych z tranzytem do Kaliningradu Litwa będzie nadal konsekwentnie dążyć do wdrożenia sankcji wobec Rosji - oznajmił w poniedziałek… » więcej 2022-06-27, godz. 13:40 Sasin o strategii Orlenu: duże podmioty będą miały większą szansę w walce o dostawy surowców(krótka3) Duże podmioty będą miały większą szansę w walce o dostawy surowców - tłumaczył w poniedziałek podczas konferencji 'Droga do uniezależnienia energetycznego… » więcej 2022-06-27, godz. 13:40 Podlaskie/ Ponad 1, 1 mln zł trafi do 17 szkół na doposażenie stołówek i jadalni Ponad 1,1 mln zł z rządowego programu 'Posiłek w szkole i w domu' trafi do 17 szkół w Podlaskiem, prowadzonych przez 10 samorządów na doposażenie stołówek… » więcej 2022-06-27, godz. 13:40 Ekstraliga hokejowa – pierwsze wzmocnienie mistrza Polski Szwedzki napastnik Christian Blomqvist został hokeistą mistrza Polski GKS Katowice. „Podpisał roczną umowę. Jest pierwszym nowym graczem pozyskanym przez… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »