2021-02-24, 21:30 Autor: PAP

Liga hiszpańska - Barcelona bliżej duetu z Madrytu

Barcelona po zwycięstwie nad Elche 3:0 w zaległym meczu awansowała na trzecie miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy i zbliżyła się do wyprzedzającego ją stołecznego duetu - Atletico i Realu.

Zawodnicy "Barcy" na Camp Nou w pierwszej połowie nie potrafili sforsować defensywy przedostatniego zespołu tabeli. Uczynił to dopiero krótko po przerwie Lionel Messi, który dał gospodarzom prowadzenie i został liderem klasyfikacji strzelców La Liga. W 69. minucie Argentyńczyk 18. golem w sezonie podwyższył na 2:0, a cztery minuty później rezultat ustalił Jordi Alba.

Barcelona z 50 punktami wyprzedziła Sevillę i jest trzecia w tabeli. Traci dwa do Realu oraz pięć do prowadzącego Atletico, które rozegrało jedno spotkanie mniej niż najgroźniejsi rywale w walce o tytuł.

"Barcelona nie potknęła się drugi raz o podobny kamień" - skomentowała środową wygrana "Marca", nawiązując do sobotniego remisu z także plasującym się w dolnych rejonach tabeli Cadiz.

Gazeta zauważyła, że w innym wypadku ekipa trenera Ronalda Koemana zrównałaby się punktami z Realem i mogłaby myśleć o skutecznym pościgu za liderem. "A tak do Atletico wciąż daleko" - podsumował dziennikarza gazety.

W sobotę drużynę ze stolicy Katalonii czeka wyjazdowa potyczka z Sevillą, która ma dwa punkty mniej, a w lidze wygrała sześć ostatnich spotkań.(PAP)

pp/ sab/

2024-04-24, godz. 20:40 LM piłkarzy ręcznych – Industria - SC Magdeburg 27:26 (wynik) Piłkarze ręczni Industrii Kielce w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów wygrali we własnej hali z SC Magdeburg 27:26 (14:13). Rewanż - za… » więcej 2024-04-24, godz. 20:40 Turniej WTA w Madrycie - porażka Fręch w pierwszej rundzie Magdalena Fręch przegrała z Rumunką Jaqueline Cristian 5:7, 2:6 w 1. rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. W pierwszej partii polska tenisistka… » więcej 2024-04-24, godz. 20:30 Ekstraklasa piłkarek ręcznych - 24. kolejka (tabela) Wyniki meczów 24. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarek ręcznych: Młyny Stoisław Koszalin - Urbis Gniezno 32:31 (16:17) FunFloor Lublin - Piotrcovia Piotrków… » więcej 2024-04-24, godz. 20:30 Grecja/ Skrajnie prawicowej partii nie dopuszczono do wyborów do PE Grecki Sąd Najwyższy wykluczył w środę skrajnie prawicową partię Spartanie z udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego - podała agencja AMNA. Tym… » więcej 2024-04-24, godz. 20:30 Hiszpania/ Premier zawiesza wykonywanie swojej funkcji po oskarżeniu żony o korupcję Premier Hiszpanii Pedro Sanchez tymczasowo zawiesił wykonywanie swoich obowiązków szefa rządu w związku z aferą korupcyjną, w którą uwikłana jest jego… » więcej 2024-04-24, godz. 20:30 Burkina Faso wprowadza do szkół język rosyjski Minister edukacji Burkina Faso Jacques Sosthene Dingara poinformował, że zamierza wprowadzić w szkołach nauczanie języka rosyjskiego. Pomysł ten pojawił… » więcej 2024-04-24, godz. 20:30 Opolskie/W pogorzelisku domu znaleziono zwłoki człowieka W środę w spalonym domku w miejscowości Sławniowice znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Jak poinformował dyżurny KW PSP w Opolu, sprawę wyjaśnia… » więcej 2024-04-24, godz. 20:20 Rosja/ Trzy lata pokuty dla popa, który odprawił nabożeństwo przy grobie Nawalnego Prawosławny patriarcha Moskwy Cyryl I ukarał popa Dmitrija Safranowa, który odprawił nabożeństwo przy grobie Aleksieja Nawalnego. Duchowny został zwolniony… » więcej 2024-04-24, godz. 20:20 Turniej ATP w Madrycie - Brytyjczyk Draper rywalem Hurkacza w 2. rundzie Hubert Hurkacz, który na otwarcie miał tzw. wolny los, zmierzy się z Jackiem Draperem w 2. rundzie turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Brytyjski… » więcej 2024-04-24, godz. 20:20 1. liga piłkarska - Wisła Płock - Miedź 2:1 Wisła Płock - Miedź Legnica 2:1 (0:1) Bramki: 0:1 Wiktor Bogacz (45+2), 1:1 Marcus Haglind-Sangre (47), 2:1 Emile Thiakane (59). Żółta kartka - Wisła… » więcej